Wielkie i największe kretynizmy instalacyjne

Dyskusje na temat gniazd, łączników, urządzeń zabezpieczających itp

Re: Wielkie i największe kretynizmy instalacyjne

Postprzez qba » 29 sierpnia 2016, 02:35

no, w sumie jak na malarza to całkiem przyzwoicie wykonane.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Wielkie i największe kretynizmy instalacyjne

Postprzez 750kV » 29 sierpnia 2016, 04:37

Tylko biedak nic nie słyszał o strefach ochronnych i kobiecinie nad wanienką conieco nabałaganił.
,,Czysto logiczne rozumowanie nie da nam żadnej wiedzy o realnym świecie." - A. Einstein.
Avatar użytkownika
750kV
 
Posty: 76
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 24 grudnia 2015, 23:43
Lokalizacja: Wschodnia Polska

Re: Wielkie i największe kretynizmy instalacyjne

Postprzez Utilizer » 29 sierpnia 2016, 13:08

A może babka tak chciała i już :?:
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Wielkie i największe kretynizmy instalacyjne

Postprzez Whites86 » 29 sierpnia 2016, 18:26

szkoda że niekupił takiego z IP 67 i nie zastosował go w wannie :mrgreen:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Wielkie i największe kretynizmy instalacyjne

Postprzez MercuryFenix » 29 sierpnia 2016, 22:03

750kV napisał(a):Tylko biedak nic nie słyszał o strefach ochronnych i kobiecinie nad wanienką conieco nabałaganił.

Norma... Każdy myśli że jest elektrykiem, póki się coś nie stanie bo to tylko połączyć 3 kabelki i tyle.
Szkoda że w rzeczywistości jest to "kapkę" bardziej skomplikowane...

Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Wielkie i największe kretynizmy instalacyjne

Postprzez 750kV » 30 sierpnia 2016, 08:07

Utilizer napisał(a):A może babka tak chciała i już :?:

Zawsze tłumaczę w takich przypadkach, że są mniej drastyczne sposoby na samobójstwo.
Whites86 napisał(a):szkoda że niekupił takiego z IP 67 i nie zastosował go w wannie :mrgreen:
...z tabliczką: ,,Tylko do suszarki i lokówki".
MercuryFenix napisał(a):Norma... Każdy myśli że jest elektrykiem, póki się coś nie stanie bo to tylko połączyć 3 kabelki i tyle.
Szkoda że w rzeczywistości jest to "kapkę" bardziej skomplikowane...

,,Świci siem Panie? Świci!
Krąci siem? Krąci!
Prundy som? Som!"
● Filmik tłumaczy wszystko.●
,,Czysto logiczne rozumowanie nie da nam żadnej wiedzy o realnym świecie." - A. Einstein.
Avatar użytkownika
750kV
 
Posty: 76
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 24 grudnia 2015, 23:43
Lokalizacja: Wschodnia Polska

Re: Wielkie i największe kretynizmy instalacyjne

Postprzez Soowa » 31 sierpnia 2016, 10:34

Obrazek
Soowa
 
Posty: 32
Dołączył(a): 5 sierpnia 2016, 13:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wielkie i największe kretynizmy instalacyjne

Postprzez bartek380V » 1 lutego 2017, 20:49

lumix26 napisał(a):woleli zrobić to szybko i tanio
miejmy nadzieję ze nie ma tam zasilania a wiadomo dzieciaki lubią paluchy wkładać wszędzie

To jeszcze nie wiecie że kazdy sąsiad jest elektrykiem ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Wielkie i największe kretynizmy instalacyjne

Postprzez Elektroservice » 2 lutego 2017, 15:28

Nie mam zdjęć ale za to opiszę to co się na dniach wydarzyło u mnie w bloku :) Z pewnością podlega to pod kretynizm instalacyjny :twisted:
W nocy z niedzieli na poniedziałek padł automat schodowy u mnie na klatce schodowej, tak więc rano schodziłem w zupełnych ciemnościach. Zgłosiłem usterkę, po powrocie z pracy sprawdzam czy naprawione i owszem - naprawili. Niestety osoba, która wymieniała automat ustawiła najkrótszy możliwy czas świecenia tak, że wchodząc na 3 piętro trzeba 3 razy zapalić światło, które gasło akurat w połowie schodów między piętrami :twisted: Ponownie zgłosiłem usterkę (źle ustawiony czas świecenia) i na drugi dzień czas świecenia rzeczywiście został przestawiony jednak ponownie ktoś kto to robił nie myślał i ustawił ponownie za krótki czas świecenia (wystarczało aby wejść na 2,5 piętra ;)). Znów interweniowałem i tym razem czas świecenia został ustawiony na maksimum :mrgreen: (około 5-10 minut).
Zastanawiam się, czy we wszystkich spółdzielniach mieszkaniowych panuje taka patologia i zatrudnia się partaczy którzy do banalnej usterki muszą jeździć po 3-4 razy :roll:
Bo przecież to takie trudne i problematyczne aby po wymianie automatu przejść się spokojnym krokiem z parteru na ostatnie (w tym przypadku 4) piętro z zegarkiem w ręku i na tej podstawie ustawić czas świecenia dodając oczywiście do tego trochę zapasu a po regulacji sprawdzić faktyczny czas świecenia. Lepiej jest kilka razy naprawiać tą samą usterkę :twisted:
Nie wspomnę już o tym, że z tym automatem od ponad roku działo się coś niedobrego, bo światło na klatce schodowej czasem łapało dopiero po 2-3 naciśnięciu włącznika i coraz częściej i intensywniej przygasało :roll:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Wielkie i największe kretynizmy instalacyjne

Postprzez famabud » 2 lutego 2017, 15:43

U mnie na klatce były podobne objawy umierania sterownika, aż w końcu zdechł całkiem i tylko przy wciśnięciu wyłącznika światło się świeciło, po zwolnieniu klawisza gasło. :roll:
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Domowe instalacje elektroenergetyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości