osadzanie puszek

Dyskusje na temat gniazd, łączników, urządzeń zabezpieczających itp

osadzanie puszek

Postprzez Wysokoprezny » 10 grudnia 2016, 23:01

Chodzi mi o ważną kwestię osadzania puszek podtynkowych. Pół biedy jeśli montuję puszkę "samotnego żagla"- wycinam lub wykuwam otwór, gips... i się trzyma. Pierwszy raz będę robił baterię 4 puszek (te pomarańczowe głębokie do łączenia ze sobą), do tego 4 gniazda i ramka. Czy mam to montować tak jak pojedynczą puszkę? Czy gips to utrzyma? Bo kombinuję nad zakotwieniem ich w głąb ściany dwoma kołkami, konkretnie myślę o puszkach nr 2 i nr 3.
Lampy wysokoprężne w każdym ogrodzie!
Wysokoprezny
 
Posty: 122
Dołączył(a): 4 lutego 2008, 18:36

Re: osadzanie puszek

Postprzez MRP200 » 10 grudnia 2016, 23:40

Takie zestawy puszek składanych zawsze wklejałem jako skompletowane. Konieczne jest właściwe wypoziomowanie puszek, aby całość po stwardnięciu gipsu tworzyła linię, bo nie ukrywam, że taki zestaw jest dość elastyczny. Pewien elektryk podpowiedział mi na to patent. Ponieważ te puszki mają fabryczne otwory na wkręty do mocowania osprzętu, więc do tego celu ma wykonanych kilka drewnianych listwew z otworami. Najpierw do tej listwy mocuje zestaw puszek za pomocą dłuższych wkrętów do drewna, a potem całość wkleja. Oczywiście zaraz po osadzeniu, cały zestaw trzeba wypoziomować za pomocą poziomicy. Ja do tego celu używałem krótkiej poziomicy (40 cm), bo była bardzo wygodna. Po wstępnym związaniu gipsu taką listę można odkręcić od osadzonego zestawu i użyć do następnego. Oczywiście, gdy mamy do osadzenia kilka takich zestawów, warto zawczasu przygotować sobie kilka takich listewek.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: osadzanie puszek

Postprzez Wysokoprezny » 11 grudnia 2016, 13:21

Dziękuję Ci za podpowiedź- na pewno wykorzystam. Widać- potrzeba matką wynalazku:D A nie wpadłbym na to sam. We wtorek będę z tym walczył :D
Lampy wysokoprężne w każdym ogrodzie!
Wysokoprezny
 
Posty: 122
Dołączył(a): 4 lutego 2008, 18:36


Powrót do Domowe instalacje elektroenergetyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości