Liczniki energii elektrycznej

Dyskusje na temat gniazd, łączników, urządzeń zabezpieczających itp

Liczniki energii elektrycznej

Postprzez elektryk » 26 stycznia 2008, 17:41

Tutaj dyskutujemy o licznikach energii elektrycznej. Mój pochodzi z 1997 r. i ma zakrywkę jak klosz od KWADRATÓWKI :D
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Liczniki energii elektrycznej

Postprzez cieszyn » 7 lutego 2008, 00:40

elektryk napisał(a):Tutaj dyskutujemy o licznikach energii elektrycznej. Mój pochodzi z 1997 r. i ma zakrywkę jak klosz od KWADRATÓWKI :D


Jakieś foto byś zapodał może?

Ja kiedyś miałem licznik 2-taryfowy, najoier mechaniczny, potem elektroniczny, z tego mechanika to mam gdzieś nawet zespół liczb pomiarowych na kółkach zębatych z przyciskiem zerowania (może to nie z tego licznika? :? )


A kto wie coś więcej o automatycznym powiadamianiu ZE o stanie licznika? Kiedyś widziałem takie cudo, mieści się to na szynie DIN, wielkości S-ki, ma display z zegarem, tylko jak toto "gada" z Elektrownią? Pewnie "po sieci", tylko jak?

Chętnie obejrzę Wasze foty i poczytam jakieś słowa wyjaśnienia :roll: :roll: :lol:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Liczniki energii elektrycznej

Postprzez elektryk » 11 lutego 2008, 19:36

Pewnie drogą radiową :D
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Liczniki energii elektrycznej

Postprzez cieszyn » 11 lutego 2008, 23:44

elektryk napisał(a):Pewnie drogą radiową :D


ktoś wie cos więcej ??? ;)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Liczniki energii elektrycznej

Postprzez Michal » 11 lutego 2008, 23:49

cieszyn napisał(a):
elektryk napisał(a):Pewnie drogą radiową :D


ktoś wie cos więcej ??? ;)[/quot Te liczniki działają przez sieć telefonii komórkowej,odczyty stanu przez SMS.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Liczniki energii elektrycznej

Postprzez cieszyn » 12 lutego 2008, 00:02

Michal napisał(a):
cieszyn napisał(a):
elektryk napisał(a):Pewnie drogą radiową :D


ktoś wie cos więcej ??? ;)[/quot Te liczniki działają przez sieć telefonii komórkowej,odczyty stanu przez SMS.


Ale ja to widziałem dość dawno, więc chyba to szło po sieci jakoś, a nie po GSM, ale na pewno teraz sa takie technologie.

To zdaje się było też związane z licznikiem 2-taryfowym
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Liczniki energii elektrycznej

Postprzez andrzejlisek » 14 lutego 2008, 16:21

Czy jest to możliwe, że to jest technologia podobna do "Power Line Communication"?
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Liczniki energii elektrycznej

Postprzez cieszyn » 14 lutego 2008, 20:58

andrzejlisek napisał(a):Czy jest to możliwe, że to jest technologia podobna do "Power Line Communication"?


TAK:

:arrow:
Wstęp

Powerline Communication (PLC) to metoda transmisji danych w oparciu o dostępną sieć elektryczną. W chwili obecnej zgodnie z regulacjami istniejącymi w Unii Europejskiej (EN 50065) istnieje kanał transmisji w sieci elektrycznej o określonej częstotliwości dostępny dla odbiorcy bez specjalnych zezwoleń o zakresie: 3...148.5kHz.
Prezentowane urządzenia pracują w zakresie częstotliwości: 95-145 kHz, zgodnej z powyższą regulacją.

Metoda przesyłu danych umożliwia znaczną redukcję kosztów instalacji systemów monitoringu różnych parametrów. W chwili obecnej dostępne są moduły:

- do pomiaru temperatury np. dla systemów HACCP (TransTherm)
- przesyłu sygnałów dwustanowych
- przesyłu sygnałów analogowych
- przesyłu sygnałów cyfrowych
- zliczajace impulsy

dodatkowo bardzo szybko rozwijającą sie dziedziną jest sytem monitorowania zużycia energi elektrycznej w czasie rzeczywistym (TransMeter)w oparciu o liczniki energii elektrycznej z impulsatorami.


Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Liczniki energii elektrycznej

Postprzez Bartek » 17 lutego 2008, 14:43

Ale ja to widziałem dość dawno, więc chyba to szło po sieci jakoś, a nie po GSM, ale na pewno teraz sa takie technologie.

Jak to było dawno temu to był to zegar sterujący licznikiem 2-taryfowym
Wysokoprężne rtęciówki są dobre, bo są tanie i DOBRE
Bartek
 
Posty: 456
Zdjęcia: 10
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 13:57
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Liczniki energii elektrycznej

Postprzez lampa123 » 20 marca 2008, 21:36

cieszyn napisał(a):
andrzejlisek napisał(a):Czy jest to możliwe, że to jest technologia podobna do "Power Line Communication"?


TAK:

:arrow:
Wstęp

Powerline Communication (PLC) to metoda transmisji danych w oparciu o dostępną sieć elektryczną. W chwili obecnej zgodnie z regulacjami istniejącymi w Unii Europejskiej (EN 50065) istnieje kanał transmisji w sieci elektrycznej o określonej częstotliwości dostępny dla odbiorcy bez specjalnych zezwoleń o zakresie: 3...148.5kHz.
Prezentowane urządzenia pracują w zakresie częstotliwości: 95-145 kHz, zgodnej z powyższą regulacją.

Metoda przesyłu danych umożliwia znaczną redukcję kosztów instalacji systemów monitoringu różnych parametrów. W chwili obecnej dostępne są moduły:

- do pomiaru temperatury np. dla systemów HACCP (TransTherm)
- przesyłu sygnałów dwustanowych
- przesyłu sygnałów analogowych
- przesyłu sygnałów cyfrowych
- zliczajace impulsy

dodatkowo bardzo szybko rozwijającą sie dziedziną jest sytem monitorowania zużycia energi elektrycznej w czasie rzeczywistym (TransMeter)w oparciu o liczniki energii elektrycznej z impulsatorami.



Teraz są już takie wynalazki, że można przesyłać dane po między komputerami przez sieć elektryczną. Ale są drogie (ponad 100zł :( )
Avatar użytkownika
lampa123
 
Posty: 963
Zdjęcia: 45
Dołączył(a): 17 grudnia 2007, 17:04

Następna strona

Powrót do Domowe instalacje elektroenergetyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości