Trochę osprzętu elektroinstalacyjnego fil2701

Wasze kolekcje osprzętu elektroinstalacyjnego

Re: Trochę osprzętu elektroinstalacyjnego fil2701

Postprzez Marek140 » 15 grudnia 2011, 20:17

MRP200 napisał(a): Poza tym nie spotkałem jeszcze, aby ktoś montował tam termik od stycznika MSM/TSM.

Pomyliłem się ;) chodziło mi o taki termik,co montuje się go dodatkowo do stycznika.
Lubię dobre brzmienie sprzętu sprzed lat.
Avatar użytkownika
Marek140
 
Posty: 1494
Zdjęcia: 508
Dołączył(a): 13 maja 2011, 15:08
Lokalizacja: Augustów

Re: Trochę osprzętu elektroinstalacyjnego fil2701

Postprzez cieszyn » 15 grudnia 2011, 20:58

Nie wiem, ale jeśli tam jest zamontowany taki wyłącznik i nazywa się termik, a nie działa na zasadzie wyłączenia czy zadziałania po przekroczeniu ustalonej temperatury, to się nie powinien nazywać termik!
Może to tylko taka zwyczajowa nazwa, a faktycznie i fachowo ma inną nazwę ? :roll: :?: jaką?

Czasem w uzwojeniach transformatorów są takie "wyłączniki" termiczne, jednorazowe, które wykrywają przekroczenie pewnej temperatury, i wyłączają się wtedy bezpowrotnie (rozłączają obwód trafa) i trzeba założyć nowy - tak miałem w trafie od lampki biurowej, więc zastosowanie dość popularne. To jest, jak dla mnie, prawdziwy termik 8-)
W czajnikach elektrycznych są wyłączniki termiczne, tyle że wielokrotnego użycia.
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trochę osprzętu elektroinstalacyjnego fil2701

Postprzez fil2701 » 26 grudnia 2011, 18:10

cieszyn napisał(a):fil2701 => na wiosnę to tam może juz nic nie być, nie macie tam złomowców??? :D
W sumie warto by coś odratować, ja bym chętnie zobaczył zdjęcia otwartego stycznika olejowego 8-)


Cieszynie, zdjąć stycznik owszem można, co swego czasu uczyniłem, lecz wewnątrz to jeden wielki brud i syf :cry:
fil2701
 
Posty: 93
Zdjęcia: 609
Dołączył(a): 17 sierpnia 2010, 15:52
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Poprzednia strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości