[KaszeL] Pomiarowy układ zapłonowy D.I.Y.

Wasze kolekcje osprzętu elektroinstalacyjnego

Re: [KaszeL] Pomiarowy układ zapłonowy D.I.Y.

Postprzez andrzejlisek » 21 kwietnia 2011, 17:58

Co do parametrów oscyloskopu, to się zgodzę.

Mamy tak naprawdę 3 grupy przyrządów:
1. Urządzenia oparte na kartę dźwiękową - bardziej zabawka niż przyrząd pomiarowy, wymaga kalibracji, większość kart dźwiękowych ma filtr składowej stałej, który może fałszować obraz przebiegu o niskich częstotliwościach.
2. Przystawki na USB - czyli to, co przedstawiłem, w przystawce jest przetwornik analogowo-cyfrowy rejestrujący przebieg, całą resztą (wyświetlanie, synchronizacja, analiza widma) zajmuje się program
3. Samodzielne przyrządy, kiedyś z lampą oscyloskopowa (zasada działania taka sama, jak kineskopu za wyjątkiem budowy i działania układu odchylającego), nie wiem, czy takie się jeszcze produkuje, obecnie w większości z wyświetlaczem LCD.

Oczywiście parametry są różne, wąskim gardłem jest pasmo przenoszenia:
1. Możliwości karty dźwiękowej - zwykle do 20kHz
2. Kilkadziesiąt kiloherców
3. Niektóre przyrządy mogą do 100MHz

Potem dokładność, zakresy, możliwości oprogramowania.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: [KaszeL] Pomiarowy układ zapłonowy D.I.Y.

Postprzez bartek380V » 24 kwietnia 2011, 11:47

Uklad fajny ;) A teraz z innej bajki czy odpiecie przewodu N od ukladu zaplonowgo kiedy lampa juz pracuje jest ryzkowme dla niego ??
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Poprzednia strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości