Pancerny szóstnik? Ciekawostka :)

Wasze kolekcje osprzętu elektroinstalacyjnego

Pancerny szóstnik? Ciekawostka :)

Postprzez KaszeL » 14 czerwca 2013, 14:20

Cześć.

Szukając ostatnimi czasy porządnego przedłużacza budowlanego, trafiłem chyba wreszcie na coś, co się po kilku miesiącach nie rozleci. Specjalnie wykonany dla wojska, pancerny, całkowicie szczelny... szóstnik. Czy po prostu rozdzielacz zasilania, który w połączeniu z odpowiednim kablem zasilającym da prawdziwie niezniszczalny przedłużacz. Obudowa wykonana jest z odlewu jakiegoś lekkiego stopu metalowego pomalowanego proszkowo, natomiast osprzęt jest jak przystało na wojskowe konstrukcje bakielitowo porcelanowy. Na wszystkich połączeniach zarówno sztywnych jak i ruchomych są uszczelki gumowe, nawet gwintowane otwory w które powkręcane są śruby montażowe zalano ostatecznie jakimś uszczelniaczem. Zerknijcie na fotki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co ciekawe, okablowanie wewnątrz jest dość nietypowe, bo przekrój zastosowanych przewodów ma równe 2mm^2. Oryginalnie co zresztą widać na fotkach, każde gniazdo zabezpieczone jest osobnym bezpiecznikiem, w tym przypadku topikiem 6A. Tutaj pewnie zrobię małą modyfikację polegającą na podmianie przewodów na 2,5mm^2 oraz wkładek i stopek topików na 16A. Co prawda zastanawiałem się, czy nie wywalić topików i zamiast nich nie wstawić klasycznych esek, ale to chyba nie ma najmniejszego sensu. Czy ktoś z was spotkał się z podobnym pancernym osprzętem?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Pancerny szóstnik? Ciekawostka :)

Postprzez Elektroservice » 14 czerwca 2013, 16:54

Czy to ten sam który był wystawiany od pewnego czasu na allegro ?
Ja bym zostawił topiki, tylko tak jak piszesz wymienić 2mm2 na 2,5mm2 i topiki 16A zastosować :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Pancerny szóstnik? Ciekawostka :)

Postprzez qba » 14 czerwca 2013, 18:56

Fajny. Muszę w sklepie wojskowym się rozejrzeć za podobnym. Swego czasu mieli w sprzedaży agregaty prądotwórcze dla wojska.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Pancerny szóstnik? Ciekawostka :)

Postprzez toomm40 » 14 czerwca 2013, 19:38

fajny , wiele takich mozna kupić ostatnimi czasy na róznych "wojskowych "aukcjach .na pewno do emerytury posłuży ;)
ale pewno troszkę cięższy , niż te z Castoramy ...
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Pancerny szóstnik? Ciekawostka :)

Postprzez MRP200 » 14 czerwca 2013, 20:32

Podobny zestaw nabyłem 2 lata temu. Świetnie się sprawuje. Fotorelacja jest tutaj: http://lighting-gallery.pl/viewtopic.php?f=23&t=3208. Czaiłem się też na kupno identycznego rozdzielacza, ale stwierdziłem, że na razie nie jest mi potrzebny.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Pancerny szóstnik? Ciekawostka :)

Postprzez KaszeL » 15 czerwca 2013, 06:29

MRP200 napisał(a):Podobny zestaw nabyłem 2 lata temu. Świetnie się sprawuje. Fotorelacja jest tutaj: http://lighting-gallery.pl/viewtopic.php?f=23&t=3208. Czaiłem się też na kupno identycznego rozdzielacza, ale stwierdziłem, że na razie nie jest mi potrzebny.


A tak, pamiętam. Swoją drogą, nie wiem czy to ten zestaw "średni" ale ostatnio komplet 10 lampek poszedł za 400zł http://allegro.pl/wojskowa-lampa-10-szt ... 36699.html natomiast na tej aukcji byłą niezła gratka: http://allegro.pl/wojskowy-us-army-kufe ... 48947.html :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Pancerny szóstnik? Ciekawostka :)

Postprzez amisiek » 15 czerwca 2013, 09:14

Korzystałem z podobnego zestawu, który oryginalnie był na wyposażeniu radiostacji R-140 albo razem z nim był przewożony (tak twierdzi właściciel). Do tego bardzo fajnie zrobione oprawy żarówkowe. Jakość i trwałość nie do pobicia, tylko trochę ciężkie to było.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Pancerny szóstnik? Ciekawostka :)

Postprzez KaszeL » 15 czerwca 2013, 09:31

amisiek napisał(a):Korzystałem z podobnego zestawu, który oryginalnie był na wyposażeniu radiostacji R-140 albo razem z nim był przewożony (tak twierdzi właściciel). Do tego bardzo fajnie zrobione oprawy żarówkowe. Jakość i trwałość nie do pobicia, tylko trochę ciężkie to było.


Zerknij na te aukcje, które podlinkowałem wyżej. Czy to oświetlenie przypominało coś z aukcji?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Pancerny szóstnik? Ciekawostka :)

Postprzez amisiek » 15 czerwca 2013, 12:52

tak, to taki zestaw tylko bez tych filtrów. Z żarówkami 150W chyba.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01


Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości