Nowe oprawy świetlówkowe

Dyskusje na temat opraw aktualnie dostępnych na rynku wykorzystywanych w oświetleniu wnętrz

Re: Nowe oprawy świetlówkowe

Postprzez PKPENK » 20 września 2022, 03:08

Elgo OKW1-218 Lmina :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Grube też wchodzą:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
PKPENK
 
Posty: 1128
Zdjęcia: 3
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, 21:30

Re: Nowe oprawy świetlówkowe

Postprzez narva2006 » 20 września 2022, 22:48

Końcówka produkcji. Pamiętam jak chodziłem do zawodówki to w każdej sali wisiały, wyprodukowane w 2004r. wersje z kloszem matowanym i posiadały stateczniki Helvar. Świeciły po jednej rurze (dla oszczędności) a każda z nich to 765, no cóż sale miały dość niskie gabaryty pomieszczenia więc jak się wchodziło na ławkę to z łatwością można było sięgnąć ręką oprawę. Ja raz tak zrobiłem gdyż rura była zużyta i w dodatku mrugała a nauczycielowi bardzo to rozpraszało, więc wszedłem tam i wymieniłem na nową :P
lubię światło SOXów
Avatar użytkownika
narva2006
 
Posty: 201
Dołączył(a): 7 marca 2021, 20:59
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Nowe oprawy świetlówkowe

Postprzez OUKS340 » 21 września 2022, 00:47

Też w technikum robiłem takie manewry :D Pamiętam jak raz na lekcji wystrzelił kondensator w OWF240. Tak, ten mały , wredny przeciwzakłóceniowy. Oczywiście zrobił zwarcie i wszystkie oprawy zgasły.
OUKS340
 
Posty: 1924
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: Nowe oprawy świetlówkowe

Postprzez narva2006 » 21 września 2022, 22:31

Moja koleżanka opowiadała jak jej klasa wchodziła do sali to w jednej OKPWm wystrzelił filtr przeciwzakłóceniowy do takiego stopnia że aż klosz roztrzaskał się o podłogę, a potem cała klasa bała się wchodzić do tej sali, bo coś ją "opętało" :lol:
lubię światło SOXów
Avatar użytkownika
narva2006
 
Posty: 201
Dołączył(a): 7 marca 2021, 20:59
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Nowe oprawy świetlówkowe

Postprzez OUKS340 » 23 września 2022, 19:49

Ciekawe kogo wezwali do naprawy oprawy. Egzorcystę czy elektryka :mrgreen: ;) Raz widziałem w OWFie jak kondensator się topił i skwierczał. Co ciekawe nie strzelił. Inna sytuacja to jak w bodajrze OKNie wiszącym w centrum handlowym (już nie istniejącym) zapalił się ( :!: ) kondensator przesuwający fazę. Ochrona celowała z gaśnicy do oprawy wiszącej ok 5 metrów nad ziemią.
OUKS340
 
Posty: 1924
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: Nowe oprawy świetlówkowe

Postprzez Kuba123 » 23 września 2022, 23:14

W OWFach wybuchające kondensatory to akurat standard :P Posiadam tego typu oprawę i w moim egzemplarzu ta petardka jest jeszcze cała, ale chyba lepiej będzie, jak dla bezpieczeństwa zostanie odłączona
Avatar użytkownika
Kuba123
 
Posty: 657
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 8 czerwca 2021, 22:03

Re: Nowe oprawy świetlówkowe

Postprzez galad » 24 września 2022, 19:52

U mnie w pracy oświetlenie pali sié od 5.30 rano do 20.00 oprawy to rastry po 4x18W są dwie sale w każdej po ok 40 rastrów. Przy takiej ilości świetlówki padają co chwilkę i to niekiedy co kilka dni w innej oprawie. Działa to tak mruga świetlówka lub już zamrugała się na śmierć. Telefon od kierowniczki do ekipy konserwatorów i po jakimś czasie zjawia się "Waleryk" tak go nazywamy i wymienia uszkodzone świetlówki. Wszystko fajnie działa ale po kilku dniach w którejś oprawie znów rozpoczyna się miganie i tak w kółko. Często jest tak że na jednej sali która posiada dwa wejścia często zespawują się włączniki schodowe i albo nie da się włączyć światła albo wyłączyć. Lub trzeba biegać na drugi koniec sali aby sprawnym włącznikiem zapalić/zgasić światło. W tym roku już chyba 4 razy wymieniano włączniki. Jak świetlówki migają i to akurat nad biurkiem to tak to niekiedy wkurza że biorę mała drabinę kładę ją na biurku (wysokie pomieszczenie) i przekręcam mrugającą świetlówkę. Na szczęšcie ani razu nie przyłapała mnie p. naczelnik bo mógłbym mieć niewesoło, ale zawsze też ktoś stoi na czatach.
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowe oprawy świetlówkowe

Postprzez PKPENK » 25 września 2022, 03:47

Kiedyś w pracy jak wymieniałem świetlówki w pomieszczeniach biurowych, też były rastry 4x18 w sufitach podwieszanych i bardzo podobna historia. Brałem z rana przed wyjazdem na robotę drabinkę i leciałem wymienić jedną albo ze trzy rury w kilku oprawach, czasem zapłonnik, i za kilka dni znowu coś gdzieś migało. Był nawet taki gość który sam sobie obrócił jedną rurę i zgasił połowę takiego rastra,bo mu się odbijała w monitorze. Jak tylko widział mnie z drabinką, to od razu przypominał się że u niego tak specjalnie nie świeci. Albo był cynk, że tu i tu nie świeci bo ktoś zgłosił. Szedłem więc pod konkretny adres raz dwa bo trzeba było zaraz na robotę jechać, i ktoś na korytarzu widział mnie z kartonem świetlówek i nagle się okazywało, że jeszcze tu, i tam, i gdzieś tam też.
Avatar użytkownika
PKPENK
 
Posty: 1128
Zdjęcia: 3
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, 21:30

Re: Nowe oprawy świetlówkowe

Postprzez MRP200 » 25 września 2022, 14:55

OUKS340 napisał(a):Też w technikum robiłem takie manewry :D Pamiętam jak raz na lekcji wystrzelił kondensator w OWF240. Tak, ten mały , wredny przeciwzakłóceniowy. Oczywiście zrobił zwarcie i wszystkie oprawy zgasły.

W budynku siedziby stowarzyszenia PPSAE, ale jeszcze przed kapitalnym remontem, też miałem taką jazdę z oświetleniem w jednym z pomieszczeń. Na obwodzie oświetleniowym było zwarcie. No to za wyłącznikiem włączyłem szeregowo z oświetleniem dławik sodowy 400 W na dłuższych przewodach. Ściągam klosz przy pierwszej oprawie - mały kondensator już wystrzelony. W kolejnej jeszcze cały ale profilaktycznie wyciąłem. W czwartej ostatniej oprawie cały ale też do wycięcia. Po każdym zabiegu w oprawie - próba. Dopiero po wycięciu ostatniego - całe oświetlenie zaświeciło.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Nowe oprawy świetlówkowe

Postprzez PKPENK » 20 sierpnia 2023, 12:01

Candellux OLS218-01 :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przewody do oprawek i gniazd zapłonników lutowane, jeden od gniazda był oderwany, a drugi od oprawki oderwał się podczas zakładania.
Avatar użytkownika
PKPENK
 
Posty: 1128
Zdjęcia: 3
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, 21:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowe oprawy oświetleniowe wewnętrzne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości