Nowe plafony

Dyskusje na temat opraw aktualnie dostępnych na rynku wykorzystywanych w oświetleniu wnętrz

Re: Nowe plafony

Postprzez qba » 28 kwietnia 2010, 17:23

Te plafony w drewnianej obwódce są produkowane przez polskie zakłady od kilkunastu już lat. Po raz pierwszy widziałem takie w połowie lat 90. Obecnie w pokoju, który wynajmuje takowy wisi.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Nowe plafony

Postprzez ousd » 31 marca 2012, 08:09

Nie wiem, gdzie to dać, więc daję tutaj. Chcę wam pokazać nową plafonierę podobną do plafonier P z Polam Wilkasy. Występują w wersjach na dwie żarówki 40w lub jedną 60w, są do wyboru klosze kwadratowe lub okrągłe. Produkowana jest przez firmę Termel Plast. Są w sprzedaży w Castoramach. Oto opis:
Oprawy oświetleniowe serii G
Ścienno-sufitowe oprawy oświetleniowe o IP 20. Podstawa wykonana z blachy tłoczonej 0,5 ,malowana proszkowo, klosz szklany- mleczny. Oprawka E -27. Oprawa montowana za pomocą kołków rozporowych bezpośrednio do podłoża. Jako źródło światła stosuje się żarówki głównego szeregu.
Zdjęcia
http://www.termel-sc.com.pl/index.php?a ... how=seriag
Niedługo zamieszczę zdjęcia tej oprawy zamontowanej w moim domu, niestety moja cyfrówka się zepsuła :roll: :evil: :cry:
ousd
 

Re: Nowe plafony

Postprzez lgboguszewski » 31 marca 2012, 09:12

Produkuje je także "lena lighting", "es-system Wilkasy" i jeszcze jakaś firma, co pakuje je w szary karton z naklejką ;)
lgboguszewski
 
Posty: 605
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 21 maja 2009, 15:16

Re: Nowe plafony

Postprzez ousd » 31 marca 2012, 10:44

lgboguszewski napisał(a):Produkuje je także "lena lighting", "es-system Wilkasy" i jeszcze jakaś firma, co pakuje je w szary karton z naklejką ;)

Es-system już nieprodukuje :( , bo nie ma tych plafonier na ich stronie, a Lena to badziew :roll:
ousd
 

Re: Nowe plafony

Postprzez mateusz » 29 sierpnia 2012, 12:49

Są też dosyć popularne takie plafoniery... Są trochę podobne do tych okrągłych LENY ale jednak wyglądają nieco inaczej np. klosz...

Obrazek
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nowe plafony

Postprzez JeD » 8 listopada 2012, 17:53

Plafoniery w schowku Na Hali Sportowej/Gimnastycznej w Nałęczowie świecą od 2006r. ;)
Obrazek
Obrazek
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nowe plafony

Postprzez Whites86 » 8 listopada 2012, 19:49

jak ja nielubie takich opraw :roll: dla mnie to najwiekszy kicz i tandeta
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Nowe plafony

Postprzez lgboguszewski » 10 listopada 2012, 00:55

W moim bloku właśnie jest remont klatki schodowej i wymieniają solidne "wosy" i "sopsy" na badiewne Leny na plastykowych podstawach:| . Jak ekipa remontowa się zwinie, zainwestuje w trzy plafoniery typu "P" lub podone.
lgboguszewski
 
Posty: 605
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 21 maja 2009, 15:16

Re: Nowe plafony

Postprzez Whites86 » 10 listopada 2012, 13:04

lgboguszewski napisał(a):W moim bloku właśnie jest remont klatki schodowej i wymieniają solidne "wosy" i "sopsy" na badiewne Leny na plastykowych podstawach:| . Jak ekipa remontowa się zwinie, zainwestuje w trzy plafoniery typu "P" lub podone.

oplaca ci sie inwestowac w korytarz ? , jesli chodzi o wosy itp to to tez jest szpetne :roll: ale fakt te nowe plastikowe plasoniery to dziadostwo straszne :roll:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Nowe plafony

Postprzez slaweklampy » 6 czerwca 2016, 12:12

Ulica ks. Piotra Ściegiennego, Starogard Gdański.

Obrazek

Obrazek
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowe oprawy oświetleniowe wewnętrzne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości