Nowe plafony

Dyskusje na temat opraw aktualnie dostępnych na rynku wykorzystywanych w oświetleniu wnętrz

Re: Nowe plafony

Postprzez PKPENK » 8 lipca 2022, 04:28

Ciekawe. Dziś, o ile to ta sama firma, to figuruje w googlach jako przedsiębiorstwo wielobranżowe. Plafon jest po demontażu przy okazji remontu dość sporego budynku i wszystkie poszły na śmietnik.
Avatar użytkownika
PKPENK
 
Posty: 1128
Zdjęcia: 3
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, 21:30

Re: Nowe plafony

Postprzez Lampka » 9 lipca 2022, 00:06

Szkoda że nie odzyskałeś kilku więcej - szczególnie z zachowaną tabliczką / naklejką, wtedy można by było coś więcej odczytać.
Ten typ oprawek był popularny w polskich oprawach i różnych plafonach, m.in. po tym można wiele z nich odróżnić od chińskich, szczególnie wśród tych z lat 90 lub wczesnych 2000nych. Mam gdzieś podobny plafon P z taką oprawką, ale wydaje mi się, że to wersja Polam Wilkasy lub jeszcze coś innego (wisiała na zewnątrz i rdza swoje zrobiła).
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6556
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nowe plafony

Postprzez PKPENK » 9 lipca 2022, 05:50

Wybrałem właściwie jeden nie zniszczony. Reszta miała albo potrzaskane klosze albo powyłamywane oprawki. Na naklejce było tylko napisane Stellam Szczecin i e27 i max chyba 60w.
Avatar użytkownika
PKPENK
 
Posty: 1128
Zdjęcia: 3
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, 21:30

Poprzednia strona

Powrót do Nowe oprawy oświetleniowe wewnętrzne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości