Wspólczesne oprawy do mieszkań

Dyskusje na temat opraw aktualnie dostępnych na rynku wykorzystywanych w oświetleniu wnętrz

Re: Wspólczesne oprawy do mieszkań

Postprzez Watt » 13 września 2013, 15:29

U mnie w kotłowni i w korytarzu piwnicznym jet 1x18W w oprawach Kanluxa i jest tak samo jasno co przy byłych kanałówkach z setkami... Te oprawy Kanluxa są bardzo solidne, jedna ma już 3 lata i w kloszu nie ma najmniejszego pyłka...
Watt
 

Re: Wspólczesne oprawy do mieszkań

Postprzez Whites86 » 13 września 2013, 15:36

Watt napisał(a):U mnie w kotłowni i w korytarzu piwnicznym jet 1x18W w oprawach Kanluxa i jest tak samo jasno co przy byłych kanałówkach z setkami... Te oprawy Kanluxa są bardzo solidne, jedna ma już 3 lata i w kloszu nie ma najmniejszego pyłka...

ja miałem w kuchni kanluxa to zjarał się dławik po roku, wstawiłem spowrotem belke BN i działa do dzis
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Wspólczesne oprawy do mieszkań

Postprzez Watt » 13 września 2013, 16:08

Belka Kanlux? To chyba trafiłeś na wadliwy egzemparz ;)
Watt
 

Re: Wspólczesne oprawy do mieszkań

Postprzez qba » 13 września 2013, 17:58

Mi też jakoś specjalnie nie przeszkadzaja rury T8 w oprawach do T 12. Ważniejsza jest dla mnie jakość światła niż grubość rury. Ohydnej barwy 765 nie jestem w stanie znieść, miałem kiedyś w pracy i oczy bolały. 865 świeci znacznie lepiej i jaśniej. Świetlówki jak najbardziej nadają się do piwnicy. Mój dziadek miał belke 2x20 w piwnicy nad stołem warsztatowym.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8341
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Wspólczesne oprawy do mieszkań

Postprzez Elektroservice » 13 września 2013, 20:15

Jak w piwnicy ma ktoś warsztat to OK - można zamontować świetlówki, ja do piwnicy schodzę rzadko i jak już to faktycznie na kilka sekund, więc akurat tam jest miejsce dla żarówek. W kotłowni mam oprawę 2x36W na elektronice 2x58W z ciepłym zapłonem (wiem, że przeciążam rury, ale kijów mi nie szkoda, poza tym używanych 765 mam multum, a do kotłowni szkoda co innego).
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Wspólczesne oprawy do mieszkań

Postprzez JeD » 13 września 2013, 20:23

Kanlux to jest badziewie. Trzeba sobie szczerze powiedzieć. Mam te oprawy, klipsy pękają, dławiki brzęczą jak ..... Klosze plastik lekki i tandetny, trudno wyjąć starter bo wypadły gniazda zapłoników z tych ''zaczepek'' plastikowych. Mam tylko dobre zdanie o ich żarówkach reflektorowych.
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Wspólczesne oprawy do mieszkań

Postprzez Elektroservice » 13 września 2013, 20:25

Kanlux to faktycznie szajs jakich mało. Ich wyroby są mizernej jakości zaczynając od złączek śrubowych na oprawach kończąc :evil:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Wspólczesne oprawy do mieszkań

Postprzez Watt » 13 września 2013, 20:28

To zapraszam do mnie do piwnicy. Tamte oprawy są w doskonałej formie mimo że mają już po 3 lata :roll: Szajsem jest co najwyżej Brilux i te wszystkie Skany, Selenie itp. z marketów budowlanych :roll:
Watt
 

Re: Wspólczesne oprawy do mieszkań

Postprzez famabud » 13 września 2013, 20:29

Watt napisał(a):To zapraszam do mnie do piwnicy. Tamte oprawy są w doskonałej formie mimo że mają już po 3 lata :roll: Szajsem jest co najwyżej Brilux i te wszystkie Skany, Selenie itp. z marketów budowlanych :roll:

3 lata? Eee to jeszcze nie tak długi przebieg. ;)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Wspólczesne oprawy do mieszkań

Postprzez JeD » 13 września 2013, 20:30

Watt napisał(a):To zapraszam do mnie do piwnicy. Tamte oprawy są w doskonałej formie mimo że mają już po 3 lata :roll: Szajsem jest co najwyżej Brilux i te wszystkie Skany, Selenie itp. z marketów budowlanych :roll:


No wiesz do 3 lat też było fajnie. Ty 3 lata uważasz za dobry wynik ? BN, OWF, OPK itp. tyle lat świecą i nic im specjalnie nie jest. Nawet jej pewnie nie otwierałeś moje mają 7 lat. i są po prostu masakrą.

P.S luny do 3 lat też fajnie wyglądały
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowe oprawy oświetleniowe wewnętrzne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości