Wspólczesne oprawy do mieszkań

Dyskusje na temat opraw aktualnie dostępnych na rynku wykorzystywanych w oświetleniu wnętrz

Re: Wspólczesne oprawy do mieszkań

Postprzez Elektroservice » 13 września 2013, 12:03

Wygląd jest równie istotny co funkcjonalność, kij wkręcony do oprawy na rury T12 wygląda po prostu wstrętnie i nie mam zamiaru takiego badziewia robić. Jeśli już T8 to w dedykowanej oprawie z kloszem by rury nie było widać, a najlepiej olać T8 i zastosować T5.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Wspólczesne oprawy do mieszkań

Postprzez JeD » 13 września 2013, 12:17

Do T12 mam sentyment, mam dużo w kolekcji, zamieniam się czasem za T8. O ile w BN nie wygląda to tragedia to w niektórych masakra. Już Kuba nie wspomnę o prawie cytowaniu wypowiedzi niektórych użytkowników z forum, bo są to wypowiedzi niemal identyczne. ;) Jak masz takie zdanie to spoko, ale coś mi się zdaję że to zupełnie nie o to chodzi. :)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Wspólczesne oprawy do mieszkań

Postprzez Watt » 13 września 2013, 12:29

Owszem, ale w garażu, piwnicy itp. raczej liczy się ilość światła niż to jak gruba jest świetlówka :roll: Owszem, w pokoju jak ktoś ma klasyczną oprawę jest to ważne, ale w pomieszczeniach takich jak wcześniej wymienione to się nie liczy (przynajmniej dla mnie). A jak ktoś chce to może AURY wkręcać ;)
Watt
 

Re: Wspólczesne oprawy do mieszkań

Postprzez JeD » 13 września 2013, 12:35

Watt napisał(a):Owszem, ale w garażu, piwnicy itp. raczej liczy się ilość światła niż to jak gruba jest świetlówka :roll: Owszem, w pokoju jak ktoś ma klasyczną oprawę jest to ważne, ale w pomieszczeniach takich jak wcześniej wymienione to się nie liczy (przynajmniej dla mnie). A jak ktoś chce to może AURY wkręcać ;)


Wiesz ile to kosztuje ? (nie nie patrz na allegro to nic nie da :) ) moim zdaniem wszystkie lampy powinny wymierać stopniowo, a nie zakazują i ciach. nie ma, możecie sobie oprawę zmienić itp. Gdyby nikt nie kupował T12 to by np. wtedy wycofali, a nie zakazują bo tak im się podoba.
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Wspólczesne oprawy do mieszkań

Postprzez Elektroservice » 13 września 2013, 12:38

Do piwnicy szkoda świetlówek - tam się przebywa krótko więc tam i tylko tam mają ewentualną rację bytu żarówki, bo jak wspomniałem wcześniej - świetlówek szkoda. A co do garażu to tam się czasami przebywa dłużej, bo z reguły garaż służy jako warsztat i jak komuś nie przeszkadza ohydny wygląd T8 w oprawach do T12 to jego sprawa, ja mam w warsztacie (nie w garażu) 8 opraw OSO2x40 i niedawno wszystkie dostały nowe rury T12 i nowe zapłonniki. Trochę musiałem pokombinować by zdobyć 16szt nowych rur T12, ale to dla mnie żaden problem. Teraz mam jasno i wygląda to porządnie, bo z T8 wyglądałoby to ohydnie i z tego właśnie względu T8 NIGDY tam nie zastosuje. Jak już nie będę mógł zdobyć nowych T12 to wymienię oprawy na T5.

A co do wycofywania wszelakich źródeł światła (nawet tak mizernej sprawności jak żarówki) to jestem na nie. Nie powinno się wprowadzać tych wszystkich chorych dyrektyw, każdy powinien mieć możliwość wyboru co chce używać w oświetleniu, pozatym te dyrektywy wprowadzane pod przykrywką ekologi służą tak naprawdę temu by napchać kieszenie pewnym osobom :evil:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Wspólczesne oprawy do mieszkań

Postprzez Watt » 13 września 2013, 12:45

Żarówki też mają swoje zastosowania, więc ich mizerna sprawność gdzieś się przydaje.
Watt
 

Re: Wspólczesne oprawy do mieszkań

Postprzez Elektroservice » 13 września 2013, 12:46

Tak, np w piwnicy :twisted:
Tylko tam widzę miejsce dla nich :D
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Wspólczesne oprawy do mieszkań

Postprzez JeD » 13 września 2013, 12:47

Elektroservice napisał(a):Tak, np w piwnicy :twisted:
Tylko tam widzę miejsce dla nich :D


Kibelek też ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Wspólczesne oprawy do mieszkań

Postprzez Elektroservice » 13 września 2013, 12:48

Nie, bo w kiblu czasem się spędza ciut więcej czasu :lol:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Wspólczesne oprawy do mieszkań

Postprzez Whites86 » 13 września 2013, 15:23

w piwnicy żarówka też nie ma racji bytu, ty może i siedzisz tam kilka sekund, ja niekoniecznie, i żeby mieć tak samo jasno jak przy swietlowce musiał bym wkręcić żarówke 200W a wystarczy mi 2x po 20W :roll:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowe oprawy oświetleniowe wewnętrzne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron