Wspólczesne oprawy do mieszkań

Dyskusje na temat opraw aktualnie dostępnych na rynku wykorzystywanych w oświetleniu wnętrz

Re: Wspólczesne oprawy do mieszkań

Postprzez Elektroservice » 12 września 2013, 15:27

A ja nienawidzę halogenów i z mojego pokoju eksmitowałem wszystkie. Co chwila się to przepala (te zasilane prosto z sieci), nierównomiernie oświetla i daje zamulające światło :evil:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Wspólczesne oprawy do mieszkań

Postprzez amisiek » 12 września 2013, 16:13

Kup ściemniacz dużej mocy z miękkim startem i użyj żarówek halogenowych na 12V. Wtedy żarówki wymieniasz co kilka lat. Sprawdziłem empirycznie, żyrandol z halogenami 12V 20W (10 sztuk) świecił ponad 15 lat i nadal mam w nim 8 oryginalnych żarówek. Teraz jest załączany na chwilę, bo główne oświetlenie mam w MH. Jako szybkie światło, żarówki są nieocenione.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Wspólczesne oprawy do mieszkań

Postprzez qba » 12 września 2013, 16:19

amisiek napisał(a):Kup ściemniacz dużej mocy z miękkim startem i użyj żarówek halogenowych na 12V. Wtedy żarówki wymieniasz co kilka lat. Sprawdziłem empirycznie, żyrandol z halogenami 12V 20W (10 sztuk) świecił ponad 15 lat i nadal mam w nim 8 oryginalnych żarówek. Teraz jest załączany na chwilę, bo główne oświetlenie mam w MH. Jako szybkie światło, żarówki są nieocenione.

Racja. Ja długi czas używałem podłogowej niemieckiej oprawy na halogen G9 12V 35 lub 50W i świeciła bardzo dobrze, a halogeny długo trzymały.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Wspólczesne oprawy do mieszkań

Postprzez Elektroservice » 12 września 2013, 18:59

amisiek napisał(a):Kup ściemniacz dużej mocy z miękkim startem i użyj żarówek halogenowych na 12V. Wtedy żarówki wymieniasz co kilka lat. Sprawdziłem empirycznie, żyrandol z halogenami 12V 20W (10 sztuk) świecił ponad 15 lat i nadal mam w nim 8 oryginalnych żarówek. Teraz jest załączany na chwilę, bo główne oświetlenie mam w MH. Jako szybkie światło, żarówki są nieocenione.


W tej chwili mam w pokoju świetlówki, neony oraz diody LED (jako nocne) i nie zamierzam już wracać do halogenów :)
Twój pomysł jest dobry, tylko, że rozwiązuje jedynie problem częstego przepalania się żarówek, natomiast pozostałe problemy takie jak nierównomierne oświetlenie i zamulające światło pozostają, tak więc to nie jest rozwiązanie dla mnie, jako osoby która nie akceptuje światła poniżej 4000K (a najlepiej 6000-6500K).
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Wspólczesne oprawy do mieszkań

Postprzez Watt » 12 września 2013, 19:08

Te mini halogenki to koszmar. Jedna rura 18W da więcej światła niż te wszystkie ogniki z tego żyrandola :roll:
Watt
 

Re: Wspólczesne oprawy do mieszkań

Postprzez MercuryFenix » 12 września 2013, 19:53

Elektroservice napisał(a):
amisiek napisał(a):Kup ściemniacz dużej mocy z miękkim startem i użyj żarówek halogenowych na 12V. Wtedy żarówki wymieniasz co kilka lat. Sprawdziłem empirycznie, żyrandol z halogenami 12V 20W (10 sztuk) świecił ponad 15 lat i nadal mam w nim 8 oryginalnych żarówek. Teraz jest załączany na chwilę, bo główne oświetlenie mam w MH. Jako szybkie światło, żarówki są nieocenione.


W tej chwili mam w pokoju świetlówki, neony oraz diody LED (jako nocne) i nie zamierzam już wracać do halogenów :)
Twój pomysł jest dobry, tylko, że rozwiązuje jedynie problem częstego przepalania się żarówek, natomiast pozostałe problemy takie jak nierównomierne oświetlenie i zamulające światło pozostają, tak więc to nie jest rozwiązanie dla mnie, jako osoby która nie akceptuje światła poniżej 4000K (a najlepiej 6000-6500K).

Strzelam, wszystko zimna barwa :P Ja w oświetleniu pokoju mam tylko 3 żarówkową czarną podwieszaną oprawę polampu... nie pamiętam typu poprostu miałem do niej sentyment ona daje mi Ciepłe światło w zimne dni, :D a na szafkach miałem 2 belki z T12 6500k jako oświetlenie pośrednie, w ciepłe dni :mrgreen: a teraz mam 2 belki OSOm 120 z rurkami T8 DAYLIGHT no name, ale nie często ich używam, jedynie jako nastrojowe ;) nad drzwiami planuję założyć jeszcze oprawę ELGO AWF8 ze statecznikiem magn. nie tak jak w oryginale układ awaryjny. jedynie jako ozdoba :>
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Wspólczesne oprawy do mieszkań

Postprzez JeD » 12 września 2013, 20:59

MercuryFenix napisał(a):
Elektroservice napisał(a):
amisiek napisał(a):Kup ściemniacz dużej mocy z miękkim startem i użyj żarówek halogenowych na 12V. Wtedy żarówki wymieniasz co kilka lat. Sprawdziłem empirycznie, żyrandol z halogenami 12V 20W (10 sztuk) świecił ponad 15 lat i nadal mam w nim 8 oryginalnych żarówek. Teraz jest załączany na chwilę, bo główne oświetlenie mam w MH. Jako szybkie światło, żarówki są nieocenione.


W tej chwili mam w pokoju świetlówki, neony oraz diody LED (jako nocne) i nie zamierzam już wracać do halogenów :)
Twój pomysł jest dobry, tylko, że rozwiązuje jedynie problem częstego przepalania się żarówek, natomiast pozostałe problemy takie jak nierównomierne oświetlenie i zamulające światło pozostają, tak więc to nie jest rozwiązanie dla mnie, jako osoby która nie akceptuje światła poniżej 4000K (a najlepiej 6000-6500K).

Strzelam, wszystko zimna barwa :P Ja w oświetleniu pokoju mam tylko 3 żarówkową czarną podwieszaną oprawę polampu... nie pamiętam typu poprostu miałem do niej sentyment ona daje mi Ciepłe światło w zimne dni, :D a na szafkach miałem 2 belki z T12 6500k jako oświetlenie pośrednie, w ciepłe dni :mrgreen: a teraz mam 2 belki OSOm 120 z rurkami T8 DAYLIGHT no name, ale nie często ich używam, jedynie jako nastrojowe ;) nad drzwiami planuję założyć jeszcze oprawę ELGO AWF8 ze statecznikiem magn. nie tak jak w oryginale układ awaryjny. jedynie jako ozdoba :>


Jak nie widać opraw, to ewentualnie możesz włożyć do BN T8 a do OSOm to zbrodnia :P
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Wspólczesne oprawy do mieszkań

Postprzez amisiek » 13 września 2013, 08:28

Ja nie wiem jak wy możecie siedzieć w tak fatalnej jakości świetle z T12 - 765? 640? To jest porażka na całej linii.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Wspólczesne oprawy do mieszkań

Postprzez Elektroservice » 13 września 2013, 11:36

Ja od kiedy mam oprawę w której rur specjalnie nie widać używam kijów 865 - jest inne to światło niż 765 które używałem kiedyś, niemniej jednak 765 również mi wystarczało zupełnie.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Wspólczesne oprawy do mieszkań

Postprzez Watt » 13 września 2013, 11:45

Nie rozumiem zupełnie buntowania się przeciw wkręcaniu rur T8 w oprawy na T12. To ma świecić a nie wyglądać. Sam tak robię, więc wiem o czym mówię. Szkoda czasu na szukanie jakiś resztek T12 w sklepach. ;)
Watt
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowe oprawy oświetleniowe wewnętrzne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron