[4x18W] Oprawa świetlówkowa rastrowa

Dyskusje na temat opraw aktualnie dostępnych na rynku wykorzystywanych w oświetleniu wnętrz

Re: [4x18W] Oprawa świetlówkowa rastrowa

Postprzez Watt » 4 grudnia 2013, 20:23

Mnie rastry i podwieszane sufity z kasetonów się podobają ;) Lepsze to niż krzywe stropy w budach z PRLu :roll:
Watt
 

Re: [4x18W] Oprawa świetlówkowa rastrowa

Postprzez Lampka » 4 grudnia 2013, 20:32

Ciekawe, ja też nie myślałbym, że rastry tego rodzaju produkował już Polam :shock: Takiego oświetlenia nigdy nie skojarzyłbym z czasami PRLu. Musiały być z początku przeznaczone także dla T12, gdy T8 u nas nie było.
Pamiętam tylko raz, że w serialu "Czterdziestolatek", ale nie w tych klasycznych odcinkach z lat 70-tych, tylko w drugiej serii, nakręconej na początku lat 90-tych, widziałem w jakichś biurach rastrowe oprawy z błyszczącym odbłyśnikiem, chociaż dla 3 świetlówek, a nie dla 4 :)
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: [4x18W] Oprawa świetlówkowa rastrowa

Postprzez Watt » 4 grudnia 2013, 20:35

No właśnie. W OBI w Łodzi (koniec lat 90.) w korytarzyku prowadzącym do WC jest raster 3x18W :shock: Mogę to sfocić jak tam będę ;)
Watt
 

Re: [4x18W] Oprawa świetlówkowa rastrowa

Postprzez Lampka » 4 grudnia 2013, 20:38

Rastry 3x18w były także w Media Markt w M1 Zabrze, oświetlały pomieszczenia gospodarcze, ale widać je było przez wewnętrzne okna, pod sufitem, z sali sklepowej. To centrum handlowe otwarte zostało w 1999 roku.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: [4x18W] Oprawa świetlówkowa rastrowa

Postprzez Watt » 4 grudnia 2013, 20:39

Znalazłem coś: http://www.gitmarket.pl/osram/siteco-lo ... 16840.html
Tylko pieruńsko drogie.
Watt
 

Re: [4x18W] Oprawa świetlówkowa rastrowa

Postprzez trojmiejski » 4 grudnia 2013, 20:39

Watt napisał(a):No właśnie. W OBI w Łodzi (koniec lat 90.) w korytarzyku prowadzącym do WC jest raster 3x18W :shock: Mogę to sfocić jak tam będę ;)

Faktycznie sfoć to bo to trochę dziwny widok.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10950
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [4x18W] Oprawa świetlówkowa rastrowa

Postprzez Lampka » 4 grudnia 2013, 20:44

Te oprawy mają formę kwadratu, jak 4x18w, natomiast dwie świetlówki po bokach połączone są szeregowo, a środkowa działa samodzielnie. Ja widywałem je także w innych miejscach, choć to zdecydowana rzadkość.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: [4x18W] Oprawa świetlówkowa rastrowa

Postprzez JeD » 4 grudnia 2013, 20:45

Lampka napisał(a):Te oprawy mają formę kwadratu, jak 4x18w, natomiast dwie świetlówki po bokach połączone są szeregowo, a środkowa działa samodzielnie. Ja widywałem je także w innych miejscach, choć to zdecydowana rzadkość.


ogólnie rastry 3 świetlówkowe to rzadkość ? . U mnie tego nawet sporo 8-)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7290
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [4x18W] Oprawa świetlówkowa rastrowa

Postprzez qba » 4 grudnia 2013, 20:45

ja te oprawy rastrowe po raz pierwszy widziałem na żywo gdzieś ok. 1992 - 93r i to musiały być właśnie Polam Farel.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8346
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [4x18W] Oprawa świetlówkowa rastrowa

Postprzez Watt » 4 grudnia 2013, 20:47

trojmiejski napisał(a):
Watt napisał(a):No właśnie. W OBI w Łodzi (koniec lat 90.) w korytarzyku prowadzącym do WC jest raster 3x18W :shock: Mogę to sfocić jak tam będę ;)

Faktycznie sfoć to bo to trochę dziwny widok.

Tam jest normalny sufit podwieszany z kasetonów. Oprawa jest tego samego rozmiaru co zwykła rastrówka. Najlepsze jest to, że do niedawna byłem święcie przekonany, że to 4x18W, tylko wydawała mi się jakaś dziwna. Dopiero potem spostrzegłem, że to 3x18W ;)
XXXJeDXXXX napisał(a):
Lampka napisał(a):Te oprawy mają formę kwadratu, jak 4x18w, natomiast dwie świetlówki po bokach połączone są szeregowo, a środkowa działa samodzielnie. Ja widywałem je także w innych miejscach, choć to zdecydowana rzadkość.


ogólnie rastry 3 świetlówkowe to rzadkość ? . U mnie tego nawet sporo 8-)

Tak, rzadkość. Ja znam tylko ten jeden.
Watt
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowe oprawy oświetleniowe wewnętrzne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości