Klasyczne oprawy świetlówkowe

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych używanych do oświetlenia wnętrz, których produkcji zaprzestano

Re: Klasyczne oprawy świetlówkowe

Postprzez Elektroservice » 8 lipca 2018, 12:04

Boczki w OKN są wykonane (przynajmniej w niektórych seriach) z kruchego gównolitu, który łamał się i kruszył przy próbie demontażu :twisted:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Elektroservice

Zdjęcia: 0

Postprzez Farel03 » 8 lipca 2018, 13:33

OKNy nie mają problemu z oprawkami, które wykręcają się razem z rurą podczas jej wymiany
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Farel03

Postprzez Elektroservice » 10 lipca 2018, 20:03

Jak najbardziej mają :) Obserwując OKNy i OWFy w ogólniaku do którego chodziłem i czytając Wasze doświadczenia z tymi oprawami odnoszę wrażenie że nie tyle typ oprawy co seria/lata produkcji mają wpływ na jakość. Możliwe że te OKNy które trafiłem były z kiepskiej serii i dlatego działo się z nimi wszystko to co tutaj opisujecie odnośnie OWFów, które to z kolei nie przysparzały absolutnie żadnych problemów :)
Jedno jest pewne - po tym jak dostałem w łeb kloszem od OKNa nigdy takiej oprawy nie kupię i zawsze będę je ze swojego otoczenia eliminował :twisted:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Elektroservice

Zdjęcia: 0

Postprzez latarnik » 12 lipca 2018, 16:17

Niemiecka lub austriacka oprawa uniwersalna z mlecznym kloszem na rurę 20 lub 18W. Nie zachowały się napisy świadczące o marce, dławik i gniazda świetlówki są firmy Zumtobel (Austria).

Oprawa miała skorodowaną płytę montażową, pomalowałem ją dopiero minią (oczywiście jeszcze będzie na biało ;) ).

Obrazek

Obrazek

Dławik:
Obrazek

Warto zaznaczyć, że jak na swoje lata, klosz jest absolutnie nienaganny!
latarnik

Zdjęcia: 82

Poprzednia strona

Powrót do Klasyczne oprawy oświetleniowe wewnętrzne