Żyrandole na świetlówki

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych używanych do oświetlenia wnętrz, których produkcji zaprzestano

Re: Żyrandole na świetlówki

Postprzez robert03 » 17 września 2022, 20:39

Tak.
UE zabrania stosowania takich świetlówek a produkuje je na potęgę.... i nie tylko takie świetlówki.... :-)
Ocenę polityczno-ekonomiczną pozstawiam forumowiczom :-)

A ...Jakieś 4 lata temu odwiedzałem nowoczesną fabrykę w Szwecji.
Podstawą oświetlenia hal fabrycznych były świetlówki T12 40W i 60W w barwie 840. "Made in Germany".
Jak oni je tam zakupili i zainstalowali.... ? :-) Przecież w UE jest zakaz sprzedaży, stosowania.... A tu fabryka.... setki rur :-).
Miałem wrażenie że jestem w USA :-).
robert03
 
Posty: 442
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 22 sierpnia 2010, 12:33
Lokalizacja: Świecie

Re: Żyrandole na świetlówki

Postprzez Wojtek26162 » 17 września 2022, 21:01

Posiadam te Philipsy 40W 840, nawet chyba z takiego samego sklepu (partia z kodem 5D) i powiem szczerze, że jestem nimi całkiem zadowolony ;) przydały by się do kompletu wersje 830 i 865.
Lubię klasyczne oprawy do lamp sodowych.
Avatar użytkownika
Wojtek26162
 
Posty: 1272
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 8 listopada 2018, 21:59
Lokalizacja: Powiat Nowosądecki

Re: Żyrandole na świetlówki

Postprzez latarnik » 5 listopada 2022, 08:18

W warunkach zwykłych gospodarstw domowych oświetlenie warsztatów/garaży itp. działa z reguły tak mało, że nie ma większego znaczenia, czy oświetlamy się halopakami, świetlówkami T12 czy LEDami o wydajności 200lm/W. Znaczania nabiera to tylko tam, gdzie oświetlenie działa regularnie naprawdę wiele godzin. ;) :mrgreen:
latarnik
 
Posty: 997
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Re: Żyrandole na świetlówki

Postprzez lumix26 » 5 listopada 2022, 20:53

Obrazek
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Żyrandole na świetlówki

Postprzez Beton » 6 listopada 2022, 13:27

robert03 napisał(a):
Beton napisał(a):Naklejki pozdzieram, montuję go właśnie w docelowym miejscu.

A jak kogoś stać na świecenie T12 i ma chęć na siedzenie w świetle 765 przez 8 lub więcej godzin dziennie - spoko. Ale ja pod tym będę od dzisiaj pracował, więc odpada, Ra80 to i tak kiepsko, ale pod 7xx bym nie wytrzymał, w dodatku prąd tak idzie w górę, że trzeba ciąć koszty ;)


Prosze cię...
to wyłącz drukarki, skanery, kserokopiarki, faksy, niepotrzebne serwery i inne duperele ze stand By które ciągną ci masę energii 24/h/365 dni tyle energii że te świetlówki spokojnie możesz zachować.... :-)
Oświetlenie to zaledwie 20% zużycia energii. Jeśli zredukujesz je do zera to i tak 80% zużycia pozostaje.
Warto się zastanowić czy rzeczywiście warto ciąć po oświetleniu pogarszając jakość oświetlenia. Z moich doświadczeń, wyliczeń wynika że oświetlenie jest ostatnim elementem do cięcia w biznesie i w domu. Ale wiadomo. Są rózne biznesy i różne domy :-)


Nie mam drukarki, skanera, ksera, faksu i serwerów. Mam maszynę do pisania, ale nie pobiera prądu :lol:

Za to w salonie, przedpokoju i w warsztacie mam zawieszone wielkie zegary elektronika-7-06K i na nie wolę marnować prąd :P. Co do kijów - te osramy nie świecą źle. Może w przyszłości spróbuję zrobić jakąś wydumkę, z lepszym oddawaniem barw. Ale naprawdę, pod tymi osramami nie ma tragedii, mimo, że jestem mocno wybredny co do jakości światła.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Żyrandole na świetlówki

Postprzez KaszeL » 6 listopada 2022, 14:13

A gdzie ci się udało zdobyć elektronike 7-06K? Co dopiero 2 sztuki :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Żyrandole na świetlówki

Postprzez Gismot » 7 listopada 2022, 00:31

KaszeL napisał(a):A gdzie ci się udało zdobyć elektronike 7-06K? Co dopiero 2 sztuki :)
Beton napisał(a): w salonie, przedpokoju i w warsztacie
Czyli 3 szt. ;) :shock:

Licząc po ilości lamp to prawdopodobnie jeden zegar pobiera około 22-30W ?, ale zależy to też od napięcia w sieci oraz dodatkowego wyposażenia, którego nie uwzględniłem ( radiowa auto-kalibracja, termometr).
Avatar użytkownika
Gismot
 
Posty: 876
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 maja 2014, 20:10
Lokalizacja: Głogów\Zielona Góra

Re: Żyrandole na świetlówki

Postprzez KaszeL » 7 listopada 2022, 09:55

Tym lepiej - ale nadal nie odpowiedziałeś na pierwsze pytanie ;)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Żyrandole na świetlówki

Postprzez robert03 » 29 stycznia 2023, 20:49

Beton napisał(a):Nie mam drukarki, skanera, ksera, faksu i serwerów. Mam maszynę do pisania, ale nie pobiera prądu :lol:

Za to w salonie, przedpokoju i w warsztacie mam zawieszone wielkie zegary elektronika-7-06K i na nie wolę marnować prąd :P. Co do kijów - te osramy nie świecą źle. Może w przyszłości spróbuję zrobić jakąś wydumkę, z lepszym oddawaniem barw. Ale naprawdę, pod tymi osramami nie ma tragedii, mimo, że jestem mocno wybredny co do jakości światła.


To fakt. Niektóre Tuby LED markowe np. Philips czy Osram dają radę. Świecą coprawda słabiej, ale światło jest dobrej jakości przy niższym zużyciu energii i co najważniejsze nie zmieniają barwy światła wraz ze zużywaniem się diod.

Zegary elektronika i ZESI NOWE - na to też prąd się musi znaleźć :-)
ZESI Nowe o ile pamiętam pobiera 15W w oryginale. Ten radziecki pewnie więcej bo ma więcej diodek :-)
robert03
 
Posty: 442
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 22 sierpnia 2010, 12:33
Lokalizacja: Świecie

Re: Żyrandole na świetlówki

Postprzez TheUNITRA727 » 24 marca 2024, 11:15

robert03 napisał(a):ZESI Nowe o ile pamiętam pobiera 15W w oryginale. Ten radziecki pewnie więcej bo ma więcej diodek :-)

gdzie tam, radzieckie zegary Elektronika są tylko na tubki VFD także prądu żre nieziemsko
Obrazek
lubie oprawy uliczne. tyle mam do powiedzenia :]
TheUNITRA727
 
Posty: 42
Dołączył(a): 5 grudnia 2018, 08:26

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klasyczne oprawy oświetleniowe wewnętrzne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości