Klasyczne oprawy świetlówkowe

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych używanych do oświetlenia wnętrz, których produkcji zaprzestano

Re: Klasyczne oprawy świetlówkowe

Postprzez CDM » 16 listopada 2013, 20:09

Witajcie! Jakiś czas temu wspominałem o pierwszej polskiej oprawie rastrowej, obiecałem zdjęcia, bardzo proszę!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Klasyczne oprawy świetlówkowe

Postprzez Whites86 » 16 listopada 2013, 20:10

mam taka samą :) tyle że na 2x 40W :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Klasyczne oprawy świetlówkowe

Postprzez JeD » 16 listopada 2013, 20:12

Bardzo się cieszę że są w niej T12. ! :)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7296
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Klasyczne oprawy świetlówkowe

Postprzez famabud » 16 listopada 2013, 20:34

W SP 30 w Lublinie sporo ich jest i żeby hall był dobrze oświetlony nimi, napakowali ich tyle, że prawie sufitu nie widać :D , bo skuteczność to ta oprawa ma słabą. W niektórych miejscach pościągali rastry i jest sporo jaśniej.

Zdecydowanie nie. Kratka jak wygląda tak wygląda ale przede wszystkim nie powoduje efektu celi bo na boki rozprasza równomiernie światło. Efekt jest więc taki że pod oprawą jest jasno tak jak pod rastrem ale dodatkowo pomieszczenie jest także równo oświetlone co w przypadku dzisiejszych rastrów nie ma miejsca a światło jest tracone w metalowej puszce lub częściowo odbijane przez odbłyśniki ale to nie zawsze. Dzisiejsze wszędobylskie ohydne rastry moim zdaniem mało gdzie się nadają a stosowane są nagminnie wszędzie i wyglądają znacznie gorzej niż ta kratka...

Ja jednak uważam , że świetlówka daje wystarczająco rozproszone światło, że nie trzeba go jeszcze bardziej rozpraszać. :P A prawda jest taka, że ten rastrokratex mocno tłumi owo światło wydobywające się z oprawy, do tego mocno się brudzi. Innym przykładem są klosze w oprawach OKPWm. Przez nie oprawa świeci jedynie pod siebie (mleczny, gruby plastik po bokach).
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9304
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Klasyczne oprawy świetlówkowe

Postprzez CDM » 16 listopada 2013, 20:42

XXXJeDXXXX napisał(a):Bardzo się cieszę że są w niej T12. ! :)
z takimi rurami tę oprawę dostałem, jedna wygląda na całkowicie nową, po włączeniu wydawało mi się,że odpala po raz pierwszy. Niestety, nie założę jej w żadnym eksponowanym miejscu, raster jest pożółkły, pewnie skończy się na tym,że zdejmę raster całkowicie i powieszę ją w piwnicy... Nie dodałem jeszcze,że jedyny zapłonnik, z jakim otrzymałem te oprawe to był TELAM!
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Klasyczne oprawy świetlówkowe

Postprzez JeD » 16 listopada 2013, 20:46

CDM napisał(a):
XXXJeDXXXX napisał(a):Bardzo się cieszę że są w niej T12. ! :)
z takimi rurami tę oprawę dostałem, jedna wygląda na całkowicie nową, po włączeniu wydawało mi się,że odpala po raz pierwszy. Niestety, nie założę jej w żadnym eksponowanym miejscu, raster jest pożółkły, pewnie skończy się na tym,że zdejmę raster całkowicie i powieszę ją w piwnicy... Nie dodałem jeszcze,że jedyny zapłonnik, z jakim otrzymałem te oprawe to był TELAM!


Ale mam nadzieję że u siebie w piwnicy
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7296
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Klasyczne oprawy świetlówkowe

Postprzez CDM » 16 listopada 2013, 21:12

XXXJeDXXXX napisał(a):
CDM napisał(a):
XXXJeDXXXX napisał(a):Bardzo się cieszę że są w niej T12. ! :)
z takimi rurami tę oprawę dostałem, jedna wygląda na całkowicie nową, po włączeniu wydawało mi się,że odpala po raz pierwszy. Niestety, nie założę jej w żadnym eksponowanym miejscu, raster jest pożółkły, pewnie skończy się na tym,że zdejmę raster całkowicie i powieszę ją w piwnicy... Nie dodałem jeszcze,że jedyny zapłonnik, z jakim otrzymałem te oprawe to był TELAM!


Ale mam nadzieję że u siebie w piwnicy
Niestety, nie mam , ale na pewno będzie z niej jeszcze pociecha ;)
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Klasyczne oprawy świetlówkowe

Postprzez Elektroservice » 16 listopada 2013, 21:55

Famabud, trochę przesadzasz z tym mocnym tłumieniem światła. Robiłem próby i wielkiej różnicy nie ma, jest ledwo zauważalna. Druga sprawa to taka, że tych kratek były 2 różne wersje - jedna była z plastiku prawie nieprzepuszczającego światła, natomiast druga z mlecznego ale jednak przepuszczającego sporo światła plastiku i właśnie tą drugą wersję mam u siebie.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6335
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Klasyczne oprawy świetlówkowe

Postprzez JeD » 16 listopada 2013, 21:57

Elektroservice napisał(a):Famabud, trochę przesadzasz z tym mocnym tłumieniem światła. Robiłem próby i wielkiej różnicy nie ma, jest ledwo zauważalna. Druga sprawa to taka, że tych kratek były 2 różne wersje - jedna była z plastiku prawie nieprzepuszczającego światła, natomiast druga z mlecznego ale jednak przepuszczającego sporo światła plastiku i właśnie tą drugą wersję mam u siebie.


NAjlepiej sfoć tą swoją oprawę. :) przy okazji zrób zbliżenia na świetlówki :P
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7296
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Klasyczne oprawy świetlówkowe

Postprzez Elektroservice » 16 listopada 2013, 22:10

Nie chce mi się :P Już kiedyś ją fociłem i wrzucałem tu na forum :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6335
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klasyczne oprawy oświetleniowe wewnętrzne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości