Żyrandole na świetlówki

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych używanych do oświetlenia wnętrz, których produkcji zaprzestano

Re: Żyrandole na świetlówki

Postprzez Marek140 » 15 lipca 2011, 17:56

Piękności :D :) :o :P Nic dodać nic ująć 8-)
Lubię dobre brzmienie sprzętu sprzed lat.
Avatar użytkownika
Marek140
 
Posty: 1494
Zdjęcia: 508
Dołączył(a): 13 maja 2011, 15:08
Lokalizacja: Augustów

Re: Ile masz lat - Życzenia Urodzinowe

Postprzez KaszeL » 4 sierpnia 2011, 18:42

EDIT by amisiek - Cieszyn napisał:
cieszyn napisał(a):Więc na deser - zapodam fotkę żyrandola, którego Ci życzyłem parę postów wczesniej:

Obrazek

Jest tu tych rurek chyba ze dwanaście



Niesamowita jest :)
Ostatnio edytowano 5 sierpnia 2011, 12:57 przez amisiek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przeniesienie do właściwego wątku dla tej oprawy. Wprowadzenie treści postu Cieszyna
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8671
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Ile masz lat - Życzenia Urodzinowe

Postprzez Whites86 » 4 sierpnia 2011, 19:16

tylko brzydkimi rurami jest obsadzony :P
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Ile masz lat - Życzenia Urodzinowe

Postprzez CDM » 5 sierpnia 2011, 07:25

To nie jest wątek na dyskusje o tym żyrandolu, ale nie wiem, czy ktoś zauważył,że jak kończą się te pojedyncze belki, to przy samych kołach widać ślady po oryginalnych oprawkach do świetlówek?? To te prostokąciki z otworkiem. Wygląda to tak, jakby ktoś poprzykręcał belki na istniejące oprawy, a może kiedyś z z obudowy wystawały tam tylko oprawki, a cały osprzęt był wewnątrz tej wielkiej oprawy?? W takim razie nie wiem jakie by to miały być wczesniej świetlówki, skoro belka 1X 36 jest krótsza od tamtego?? Chyba,że kiedyś w pionie były po dwie rury 20W, a na srodku między nimi był odstęp...co sadzicie??
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Ile masz lat - Życzenia Urodzinowe

Postprzez cieszyn » 5 sierpnia 2011, 11:26

Oj, fachowcem or RuroŚwietlowców nie jestem, możliwe, że były jakieś przeróbki. Zresztą sama oprawa wygląda na dzieło na zamówienie, a nie taśmową produkcję :D
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ile masz lat - Życzenia Urodzinowe

Postprzez KaszeL » 5 sierpnia 2011, 12:37

CDM napisał(a):To nie jest wątek na dyskusje o tym żyrandolu, ale nie wiem, czy ktoś zauważył,że jak kończą się te pojedyncze belki, to przy samych kołach widać ślady po oryginalnych oprawkach do świetlówek?? To te prostokąciki z otworkiem. Wygląda to tak, jakby ktoś poprzykręcał belki na istniejące oprawy, a może kiedyś z z obudowy wystawały tam tylko oprawki, a cały osprzęt był wewnątrz tej wielkiej oprawy?? W takim razie nie wiem jakie by to miały być wczesniej świetlówki, skoro belka 1X 36 jest krótsza od tamtego?? Chyba,że kiedyś w pionie były po dwie rury 20W, a na srodku między nimi był odstęp...co sadzicie??


Zaraz nas pewnie Marcin wydzieli do odpowiedniego wątku ;)

Natomiast odpowiadając na Twoje wątpliwości. Wydaje mi się, że masz rację. Kiedyś był to żyrandol na rury T12, pewnie 20W z osprzętem wewnątrz. Teraz są tam rurki T5 z całymi oprawami na zewnątrz. Od taka modernizacja :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8671
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Żyrandole na świetlówki

Postprzez amisiek » 5 sierpnia 2011, 12:59

KaszeL napisał(a):Zaraz nas pewnie Marcin wydzieli do odpowiedniego wątku ;)

właśnie to zrobiłem. Żyrandol jest świetny. Pomyślcie jak by dobrze świecił, gdyby założyć tam rury 9xx (/965 lub /950 najlepiej Graphica). Podoba mi się taki pomysł, to naprawdę ciekawy w formie żyrandol, do tego na pewno ładnie świeci.
Ostatnio edytowano 5 sierpnia 2011, 12:59 przez amisiek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przeniesienie do właściwego wątku dla tej oprawy.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Żyrandole na świetlówki

Postprzez cieszyn » 6 sierpnia 2011, 23:52

CDM - mam dla Ciebie jeszcze jeden prezent - coś, co lubisz, było to na forum już od 2008 r:
viewtopic.php?f=15&t=204&hilit=nieznane+oprawy&start=40


Obrazek

Obrazek

Obrazek


PS - widać, że jak się chce, to można - mówię o tym, że amisiek przenosząc ten wątek żyrandola z wątku "Życzenia.." tutaj, napisał dosłownie kilka wyrazów uzasadnienia! I tak trzymać, oby to się stało zasadą na forum. Napisał: [Powód: Przeniesienie do właściwego wątku dla tej oprawy]
Sorry za off-top
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Żyrandole na świetlówki

Postprzez CDM » 7 sierpnia 2011, 11:59

a czy to po prostu nie są tylko szklane rury, a wewnątrz żarówki, lub kompakty :?:
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Żyrandole na świetlówki

Postprzez amisiek » 7 sierpnia 2011, 12:17

cieszyn napisał(a):PS - widać, że jak się chce, to można - mówię o tym, że amisiek przenosząc ten wątek żyrandola z wątku "Życzenia.." tutaj, napisał dosłownie kilka wyrazów uzasadnienia! I tak trzymać, oby to się stało zasadą na forum.


Od początku działania jako moderator mam taką zasadę, że gdy wprowadzam jakiekolwiek zmiany do CUDZEGO postu, to zaznaczam je i podaję powód tej edycji (najczęściej jest to korekcja tagów, przeniesienie wątków, połączenie postów lub drobna moderacja treści). Nie robię takich oznaczeń, gdy zmiana treści postu nie jest konieczna, co ma miejsce przy przenoszeniu wątków. Tutaj była niezbędna, dlatego w poście KaszeLa wprowadziłem link do zdjęcia.
Wracając do tematu - ciekawe dlaczego takie żyrandole są obecnie tak malo popularne - świetlówki liniowe są tanie i sprawne, osprzęt także...
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klasyczne oprawy oświetleniowe wewnętrzne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron