naprawa opraw swietlówkowych OZW-240/02 i OUKS 3x40W

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych używanych do oświetlenia wnętrz, których produkcji zaprzestano

naprawa opraw swietlówkowych OZW-240/02 i OUKS 3x40W

Postprzez Whites86 » 27 listopada 2008, 18:11

tak jak wczesniej pisalem w sklepie rybnym ktory aktualnie przechodzi remont spytano sie mnie czy jestem w stanie naprawic oprawy swietlówkowe (moja odpowiedz oczywiscie znacie :mrgreen: ) tak wiec dzis przystapilem do naprawy
pierwsza oprawe kora przyszlo mi naprawic to OZW-240/02 , jej niesprawnosc polegala na tym ze jakas niemota powkręcala swietlówki tak ze trzymaly sie tylko na 1 pinie.. (pomieszczenie bylo tak male ze niestaty nieudalo mi sie zrobic fotek tej oprawy w calosci)
Obrazek

Obrazek
po otwarciu klosza oczom moim ukazaly sie 2 zabytkowe świetlówki Razno 40W daylight
Obrazek

Obrazek

Obrazek
jedną z nich wymienilem na nową Daylight Pila 40W bo wykazywala oznaki wyeksploatowania i napewno przepalila by sie w przeciągu paru dni
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

włascicielowi przeszkadzalo to ze klosz zabieral za duzo swiatła (przez swoje zżółkniecie i zmatowienie) ze polecil mi niezakladac go spowrotem , zatem oprawa zostala bez klosza
Obrazek
po chwili zajolem sie w polowie niesprawnymi oprawami OUKS jak sie pozniej okazalo ktos kto sie wogule na tym nieznal zabieral sie za nie i podlaczyl je tak ze dzialalo tylko 1 z 3 gniazd na swietlówki...(CDM załuj ze Cie tu niebyło)
niestety tabliczka znamionowa tez była w polowie zamazana :/
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
tu podczas otwarcia oprawy wszystko jest na prowizorycznych zawiasach (klosz i osprzet)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
w środku byl prowizorycznie podlaczony jeden podwójny dwławik (2x40W) i jeden nieoryginalny 1x40w
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
po naprawie i wymianie wszystkich rur (na Piła 40W T12 daylight) oprawa zostala zlozona i powieszona na swoim miejscu ;]
Obrazek

Obrazek

Obrazek
tutaj 2 oprawa OUKS podczas wstawiania nowych rur... niestety nieobylo sie bez przykrego wypadku... jedna rura omsknela mi sie i skonczyla na podlodze :evil:
Obrazek

Obrazek
ale po 20 minutach przynioslem nowa rure i wstawilem ;]
oto fotki kompletnych i w pelni sprawnych OUKS :mrgreen:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i jak ? :mrgreen:
Ostatnio edytowano 1 grudnia 2008, 16:40 przez Whites86, łącznie edytowano 1 raz
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: naprawa opraw swietlówkowych OZW-240/02 i OUKS 3x40W

Postprzez mateusz » 27 listopada 2008, 19:01

- światnie sobie poradziłeś :D Właściciel sklepu powinien być Ci wdzięczny , a nawet wypłacić Ci jakies "honorarium" :D
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: naprawa opraw swietlówkowych OZW-240/02 i OUKS 3x40W

Postprzez DocBrown » 27 listopada 2008, 19:57

Niezła fucha Ci się trafiła :)
Super te oprawy wyglądają jak są sprawne, co do zawiasów w OUKS, to nie jest żadna prowizorka, to jest fabryczne :)
DocBrown
 

Re: naprawa opraw swietlówkowych OZW-240/02 i OUKS 3x40W

Postprzez KaszeL » 27 listopada 2008, 21:22

Rewelacja!
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8656
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: naprawa opraw swietlówkowych OZW-240/02 i OUKS 3x40W

Postprzez neon44 » 27 listopada 2008, 22:13

whites zażycz sobie za ten majstersztyk szyneczkę codziennie do domu za friko :mrgreen: świetne fotki :)
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: naprawa opraw swietlówkowych OZW-240/02 i OUKS 3x40W

Postprzez CDM » 27 listopada 2008, 22:23

nie, no kurczę...Whites, po prostu rewelacja :o Te OZW to jedne z moich ulubionych opraw wnętrzowych!!! Świetnie sobie poradziłeś, no i świetna robota sama w sobie!! Efekt znakomity, wszystko świeci!! Trochę mi żal tego klosza do OZW, wydaje mi się,ze po umyciu w detergentach odzyskał by swą świetność..Trochę szkoda,że go właściciel nie chce...Dzięki ze zdjęcia, super widoki ;)
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: naprawa opraw swietlówkowych OZW-240/02 i OUKS 3x40W

Postprzez Whites86 » 27 listopada 2008, 22:58

niema za co :mrgreen: tez mi troche szkoda tej OZW no ale cóż
moze ten klosz jeszcze bedzie zalozony bo niebyl wyrzucony tylko schowany ;)
szkoda mi tez tej rury co mi sie stlukla to była nówka :evil:
mam nadzieje ze mi i wam przytrafi sie jeszcze nieraz taka fucha :D
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: naprawa opraw swietlówkowych OZW-240/02 i OUKS 3x40W

Postprzez Beton » 28 listopada 2008, 17:22

prawdopodobnie ocaliłeś te lampy przed wymianą na nowe ;).Właściciel sie wygłupił,bo bez klosza ta oprawa wygląda nieestetycznie,szczególnie że jest zardzewiała.Rury T12 jeszcze da się kupić?
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: naprawa opraw swietlówkowych OZW-240/02 i OUKS 3x40W

Postprzez Whites86 » 28 listopada 2008, 18:32

Beton napisał(a):prawdopodobnie ocaliłeś te lampy przed wymianą na nowe ;).Właściciel sie wygłupił,bo bez klosza ta oprawa wygląda nieestetycznie,szczególnie że jest zardzewiała.Rury T12 jeszcze da się kupić?

jeszcze da choc to juz zaczyna byc trudne... troche musialem szukac nieakceptuje rur T8 w takich oprawach...
a co do tego klosza to ta oprawa jest w pomieszczeniu obok sklepu (takie jak by biuro czy kantorek) wiec nikt poza wlascicielem jej niewidzi
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: naprawa opraw swietlówkowych OZW-240/02 i OUKS 3x40W

Postprzez Beton » 28 listopada 2008, 19:02

szkoda że większość konserwatorów leje na to i montuje t8,u mnie w szkole na kilkaset starych opraw jest kilkadziesiąt t12,reszta t8.Czytałem gdzieś na tym forum że w 2009 wogóle mają zniknąć z rynku...

Swoją drogą,pamiętam że pod koniec lat 90 w tej szkole było wiele świetlówek świecących na różowo,i nie tylko w tamtej,wogóle częściej występowały niż teraz.Panował wtedy jakiś boom na cieplejsze świetlówki?
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Następna strona

Powrót do Klasyczne oprawy oświetleniowe wewnętrzne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości