naprawa opraw swietlówkowych OZW-240/02 i OUKS 3x40W

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych używanych do oświetlenia wnętrz, których produkcji zaprzestano

Re: naprawa opraw swietlówkowych OZW-240/02 i OUKS 3x40W

Postprzez Whites86 » 28 listopada 2008, 20:11

Beton napisał(a):szkoda że większość konserwatorów leje na to i montuje t8,u mnie w szkole na kilkaset starych opraw jest kilkadziesiąt t12,reszta t8.Czytałem gdzieś na tym forum że w 2009 wogóle mają zniknąć z rynku...

Swoją drogą,pamiętam że pod koniec lat 90 w tej szkole było wiele świetlówek świecących na różowo,i nie tylko w tamtej,wogóle częściej występowały niż teraz.Panował wtedy jakiś boom na cieplejsze świetlówki?

temat szkól i opraw w nich to temat rzeka
sam kiedys wymienialem swietlówki w szkolach , faktycznie bylo mnóstwo starych rur razno 40W ciepłobialych , dopiero pojawialy sie Pily 40W daylight , czesto tez zdarzalo sie ze montowali swietlówki mięsne (różowe)
w jednej szatni spotkalem nawet T8 36W zielona :shock:

a co do Unii dla mnie to skandal i niedorzecznosc wycofywac rury T12 , sam zaopatrzylem sie w pare sztuk na wszelki wypadek gdyby juz na dobre od 2009 mialy zniknac ze sklepów :(
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: naprawa opraw swietlówkowych OZW-240/02 i OUKS 3x40W

Postprzez cieszyn » 28 listopada 2008, 20:32

Adam

Kapitalna robota, i ocalone oprawy od zagłady. Mnie najbardziej się podoba ta OUKS :idea: :mrgreen: wymiata, że hej :!:


Co do tych OUKS piszesz, że:
wszystko jest na prowizorycznych zawiasach (klosz i osprzet)

czy to tak jest w wersji fabrycznej, czy te prowizorkę dołożył potem jakiś "naprawiacz" ?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: naprawa opraw swietlówkowych OZW-240/02 i OUKS 3x40W

Postprzez Whites86 » 28 listopada 2008, 20:37

cieszyn napisał(a):Adam

Kapitalna robota, i ocalone oprawy od zagłady. Mnie najbardziej się podoba ta OUKS :idea: :mrgreen: wymiata, że hej :!:


Co do tych OUKS piszesz, że:
wszystko jest na prowizorycznych zawiasach (klosz i osprzet)

czy to tak jest w wersji fabrycznej, czy te prowizorkę dołożył potem jakiś "naprawiacz" ?

to raczej jest fabrycznie napisalem ze sa prowizoryczne bo na takie wygladaly ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: naprawa opraw swietlówkowych OZW-240/02 i OUKS 3x40W

Postprzez cieszyn » 28 listopada 2008, 20:59

to raczej jest fabrycznie napisalem ze sa prowizoryczne bo na takie wygladaly
bo też w tych czasach nie zawsze to co fabryczne, było dobrze zrobione, mogło też być "tragicznie fabrycznie prowizoryczne" :lol:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: naprawa opraw swietlówkowych OZW-240/02 i OUKS 3x40W

Postprzez qba » 30 listopada 2008, 16:52

Beton napisał(a):szkoda że większość konserwatorów leje na to i montuje t8,u mnie w szkole na kilkaset starych opraw jest kilkadziesiąt t12,reszta t8.Czytałem gdzieś na tym forum że w 2009 wogóle mają zniknąć z rynku...

Swoją drogą,pamiętam że pod koniec lat 90 w tej szkole było wiele świetlówek świecących na różowo,i nie tylko w tamtej,wogóle częściej występowały niż teraz.Panował wtedy jakiś boom na cieplejsze świetlówki?

Tak, kiedyś ciepłych różowobiałych było znacznie więcej. Moja szkoła cała była w 1990r takimi oświetlana. RuryPolamp T12 warm white. Potem zaczęły wchodzic daylighty Piła i Cool White, a ja myślałem nawet, że ciepłobiałych juz wogóle nie produkują. Ale kilka lat temu często spotykałem w różnych miejscach świetlówki Sylvania o barwie 129. A w świetlówkach z Piły, określanych jako warm white, mimo różowawego odcienia, jest różnica barwy. Te stare miały taką intensywną barwę, a te nowsze- blado - świńsko-różową. Jak jeszcze pracowałem w jednostce wojskowej, to było wąłśnie kilka świetlówek z tym moim ulubionym kolorem, niestety same T8. Niedawno jakieś rółżowisto swiecące świetlówki zagościły na dworcu w Kołobrzegu, najpierw tylko w przechowalni bagażu, a ostatnio na peronach. Podejrzewam, że to Sylvania, albo jakis chiński wyrób.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: naprawa opraw swietlówkowych OZW-240/02 i OUKS 3x40W

Postprzez CDM » 30 listopada 2008, 17:53

Te zawiasy, o których pisaliście, występują w każdej OUKS, jak to Whites pokazał, służą do ułatwienia monterowi pracy wewnątrz oprawy. Klosz tak, jak na zdjęciu, jest zaczepiony na zawiasach , umożliwia to wymianę świetlówek i starterów bez koniecznosci całkowitego jego sciągania, ma to sens zwłaszcza na dużej wysokości, nie trzeba go zdejmować i z nim schodzić, ani podawać osobie asekurującej. Identycznie jest z całym panelem z osprzętem, opuszcza się go tak samo, łatwo można wtedy np. wymienić dławik.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: naprawa opraw swietlówkowych OZW-240/02 i OUKS 3x40W

Postprzez kapiwit » 26 września 2010, 18:10

Ja dziś OZW znalazłem na śmietniku ma bardzo bardzo ładny klosz :)
kapiwit
 

Re: naprawa opraw swietlówkowych OZW-240/02 i OUKS 3x40W

Postprzez kapiwit » 22 listopada 2010, 15:34

Beton napisał(a):prawdopodobnie ocaliłeś te lampy przed wymianą na nowe ;).Właściciel sie wygłupił,bo bez klosza ta oprawa wygląda nieestetycznie,szczególnie że jest zardzewiała.Rury T12 jeszcze da się kupić?

To nie jest rdza tylko uszczelka :P
kapiwit
 

Poprzednia strona

Powrót do Klasyczne oprawy oświetleniowe wewnętrzne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości