Oprawa Świetlówkowa - naprawa

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych używanych do oświetlenia wnętrz, których produkcji zaprzestano

Oprawa Świetlówkowa - naprawa

Postprzez Elda » 12 grudnia 2009, 23:32

Mam u babci w łazience oprawę na świetlówkę, chciałbym ją uruchomić na święta, kilka lat nie działa - w łazience jest dość ciemno, do tego ta ma klimacik - i to bzyczenie :D
Z tym, że od kilku lat się nie zapala, kiedyś potrafiła się włączyć sama po rozgrzaniu, a teraz chyba w ogóle się nie włącza, raczej nie jest to kwestia samej rury, oprawa jest z kloszem/obudową matową białą, z taki dużym prostokątnym włącznikiem na wcisk, wydaje mi się, że to jakiś Polam, macie jakieś propozycje jak naprawić, ewentualnie co?


PS - dzial dobry?
Avatar użytkownika
Elda
 
Posty: 260
Zdjęcia: 6
Dołączył(a): 17 stycznia 2009, 00:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Oprawa Świetlówkowa - naprawa

Postprzez DocBrown » 12 grudnia 2009, 23:40

Wrzuć jakieś foty, podaj typ oprawy. Na sam początek sprawdź czy do oprawy dochodzi w ogóle zasilanie, jeśli nie to postaraj sie dowiedzieć dlaczego, natomiast jeśli tak to sprawdź czy wszystko kontaktuje, sprawdź czy rury nie mają spalonych żarników, wymień zapłonniki, może któryś dławik jest upalony.
Ogólnie to możliwości jest sporo, ale póki nie podasz szczegółów trudno będzie coś pomóc.
DocBrown
 

Re: Oprawa Świetlówkowa - naprawa

Postprzez Elda » 12 grudnia 2009, 23:42

No niestety nie jestem na miejscu.

Zasilanie dochodzi na 100%, tego jestem przekonany.

http://img80.imageshack.us/i/cimg2770ab2.jpg/ - identyczna, "na koniec oprawa KS 113, która powstała z przeobrażenia się oprawy 11.K.016, która różniła się tym,że wyłącznik miała wbudowana od dolu(patrząc na tę oprawę), a znajdował się w boczku i miał kształt wielkiego klawisza. Wersja na świetlówkę 8W miała wówczas oznaczenie 11.K.015."
- była dokładnie identyczna jak w tym opisie w tym temacie
viewtopic.php?f=49&t=351&start=20
Avatar użytkownika
Elda
 
Posty: 260
Zdjęcia: 6
Dołączył(a): 17 stycznia 2009, 00:24
Lokalizacja: Bydgoszcz


Powrót do Klasyczne oprawy oświetleniowe wewnętrzne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości