[Farel] OPK

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych używanych do oświetlenia wnętrz, których produkcji zaprzestano

Re: [Farel] OPK

Postprzez latarnik » 5 stycznia 2015, 11:09

Niestety, na foty w akcji będziemy musieli poczekać, bo na odpalanie nie miałem zbytnio czasu, a teraz te opraweczki są za daleko ode mnie :( Ale jak je odpalę to na pewno wrzucę tutaj zdjęcia, nie zapomnę ;)
Jestem tylko zły że większa część tych opraw poszła na śmietnik :evil: Jeszcze mi tłumaczyli że "po co ci tyle tego, to przecież tyyyyyyyle prądu żre, teraz się bierze LED" :evil: :evil: :evil: :roll: :roll: :roll:
latarnik
 
Posty: 997
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Re: [Farel] OPK

Postprzez Watt » 5 stycznia 2015, 11:42

Szkoda, że wcześniej nie napisałeś, ja poszukuję nie zżółkniętych kloszy do OPK :(
Watt
 

Re: [Farel] OPK

Postprzez latarnik » 5 stycznia 2015, 11:51

To było tak że prosiłem o zostawienie mi opraw jak będą demontować bo nie mogłem być przy wymianie. Jednak dostałem tylko dwie - w sumie dobrze że w ogóle coś dostałem. W takich niekorzystnych układach nie miałbym możliwości skombinowania kloszy - jak bym był przy tym demontażu osobiście to uratowałbym oczywiście wszystkie oprawy :(
latarnik
 
Posty: 997
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Re: [Farel] OPK

Postprzez robert03 » 5 stycznia 2015, 12:12

latarnik napisał(a):Jestem tylko zły że większa część tych opraw poszła na śmietnik :evil: Jeszcze mi tłumaczyli że "po co ci tyle tego, to przecież tyyyyyyyle prądu żre, teraz się bierze LED" :evil: :evil: :evil: :roll: :roll: :roll:

Widać jakiś skuteczny marketingowiec LED zrobił swoje. Sprzedał tętniące brązowym światłem świeczki LED i klient będzie przez pół roku zadowolony :-).
Czy wiesz może co zamontowano w zamian tych OPK ? Coś równie porządnego czy nowoczesną tandetę ?

U mnie w mieście jedna z sieci sklepów "Mój Ulubiony" testowała LED w wersji świetlówkowej. Zdemontowano część świetlówek ( Lumilux 58W 840) i w ich miejsce wkręcono rurki LED. Rurki miały w środku listwę LED od góry odbłyśnik i świeciły w kolorze brąz. Nie wiem jaką to miało moc ale świeciło słabo. Nie dosyć że miało wąski strumień to ilość światła rażąco była niższa od sąsiednich starych świetlówek. Po pewnym czasie dołożono podobne rurki tyle że z mlecznym kloszem tak że nie było widać diód a strumień światła był mocno rozproszony w rurce. Po około miesiącu jedna z rurek padła. Świeciła się tylko połowa rury.
Męczono ten wynalazek pół roku po czym wróciły tam stare świetlówki :-).
3 miesiące temu wykonano kapitalny remont tego sklepu. Zastosowano nowy wystrój, wymieniono sufit i całkowicie oświetlenie. Zniknęły rzędy opraw na świetlówki T8. W oświetleniu ogólnym i punktowym zastosowano oprawy MH a miejscowe doświetlenia wzdłuż regałów wykonano z opraw świetlówkowych T5. Oświetlenie LED występuje jedynie wewnątrz chłodziarek i tam się bardzo dobrze sprawdza :-).
robert03
 
Posty: 442
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 22 sierpnia 2010, 12:33
Lokalizacja: Świecie

Re: [Farel] OPK

Postprzez Elektroservice » 12 stycznia 2015, 21:26

Niestety sporo osób daje sobie wcisnąć kit że LED to najlepsze źródło światła w każdej sytuacji :evil:
Kiedyś może i tak będzie, ale póki co tak nie jest i nie zapowiada się.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: [Farel] OPK

Postprzez latarnik » 29 marca 2015, 15:37

Długo musieliście czekać na odpalenie OPK. Już nie musicie :lol:

podłączamy do złodziejki w piwnicy (gniazdek nie ma :evil: ) wraz z Osramem 25W i marketowym duluxstarem:
Obrazek

Rury jeszcze troszkę zimne, więc ciemniej świecą w środku:
Obrazek

Tu już konkretnie rozgrzane grubaski :)
Obrazek

Jeszcze dla wielbicieli tych klasycznych opraw wewnętrznych, wzorek klosza ;)
Obrazek

Obrazek

Miłego oglądania :)
latarnik
 
Posty: 997
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Re: [Farel] OPK

Postprzez Whites86 » 29 marca 2015, 16:26

na korytarzu jest mix ?
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Farel] OPK

Postprzez latarnik » 29 marca 2015, 19:54

Nie. Jakiś marketowy Duluxstar ;) Na zdjęciu tylko tak wyszło :D
latarnik
 
Posty: 997
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Re: [Farel] OPK

Postprzez Whites86 » 29 marca 2015, 19:56

latarnik napisał(a):Nie. Jakiś marketowy Duluxstar ;) Na zdjęciu tylko tak wyszło :D

a jak wygląda instalacja ? :) sa jakies stare ciekawostki ?
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Farel] OPK

Postprzez latarnik » 29 marca 2015, 19:59

Kiedyś były... Instalacja w piwnicy jest akurat bardzo prymitywna, z cieniutkich miedzianych kabelków, brak gniazdek...

Przypadkiem ocaliłem tylko ten przełącznik
Obrazek
latarnik
 
Posty: 997
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klasyczne oprawy oświetleniowe wewnętrzne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości