System lamp ART.

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych używanych do oświetlenia wnętrz, których produkcji zaprzestano

System lamp ART.

Postprzez qba » 10 lutego 2010, 18:22

Kto kojarzy zaprojektowane przez zespół autorski Bartłomiej Pniewski i Tomasz Rudkiewicz system lamp ART? Miały być alternatywą dla centralnie umieszczonego żyrandola. Produkowane przez Polamp Wilkasy składały się ze stalowych reflektorków, lakierowanych na rózne kolory (widziałem białe, czarne, czerwone, beżowe i jasnoniebieskie) były w formie pojedyńczych 'klipsów'. kinkietów, lamp biurkowych i podłogowych( z dwoma przesuwanymi reflektorkami). Dobrze sprawdzają się z żarówkami reflektorowymi i bezcieniowymi. W 1981r autorzy otrzymali za ich projekt wyróznienie na targach w Hanowerze. Mi sie te oprawy podobają i chętnie widziałbym je u siebie.
gallery/image_page.php?album_id=174&image_id=7959
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8339
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: System lamp ART.

Postprzez CDM » 10 lutego 2010, 22:43

Znam to rozwiązanie!! Mimo,że już tyle lat minęło od ich premiery, wyglądają nadal świetnie :)
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: System lamp ART.

Postprzez qba » 11 lutego 2010, 18:25

Też tak uważam. To jedne z moich ulubionych opraw wewnętrznych.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8339
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: System lamp ART.

Postprzez DocBrown » 11 lutego 2010, 18:42

Szkoda tylko, że są przystosowane fabrycznie do najgorszego z możliwych źródła światła :roll:
DocBrown
 

Re: System lamp ART.

Postprzez qba » 11 lutego 2010, 18:53

DocBrown napisał(a):Szkoda tylko, że są przystosowane fabrycznie do najgorszego z możliwych źródła światła :roll:

Powstały na początku lat 80. Kompakta w nich widziałem, ale głupio to wygląda, bo za bardzo wystaje. Poza tym chińskie kompakty które świeca na fioletowo są gorsze od żarówek.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8339
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: System lamp ART.

Postprzez leon0785 » 11 lutego 2010, 18:57

Fajnie się prezentowały i prezentują się nadal ja znam je w wersji na biurko nie wiedziałem, że były także dostępne w innych wersjach :)
leon0785
 

Re: System lamp ART.

Postprzez DocBrown » 11 lutego 2010, 19:05

qba napisał(a):
DocBrown napisał(a):Szkoda tylko, że są przystosowane fabrycznie do najgorszego z możliwych źródła światła :roll:

Powstały na początku lat 80. Kompakta w nich widziałem, ale głupio to wygląda, bo za bardzo wystaje. Poza tym chińskie kompakty które świeca na fioletowo są gorsze od żarówek.


No niestety i tutaj się mylisz, najgorszy, najbadziewniejszy kompakt będzie bardziej ekonomiczny od żarówy, bo więcej energi elektrycznej przetworzy na prąd. Pozostaje tu ewentualnie ohydna barwa światła (np jakaś ciepła żółta), ale już mniej to mdłe od żarówkowego światła.
DocBrown
 

Re: System lamp ART.

Postprzez qba » 12 lutego 2010, 16:27

To ty się mylisz, bo żadne tanie chińskie źródło światła nie jest lepsze od żarówek, szczególnie tych sprzed kilkunastu lat. Co z tego, że zużywa mniej pądu, jak słabo świeci i do tego takim wstrętnym swiatłem że nie mozna przy nim wysiedzieć. ja się przejechałem wielokrotnie na kompaktach Apollo i innych chińczykach, że z powrotem pozmieniałem je na żarówki. na dodatek informacje na opakowaniu mijaja się z prawdą, bo świecą słabiej niż dobry ( nie chiński)kompakt tej samej mocy, a ich trwałość wcale nie jest lepsza od żarówek. Z sześciu które kiedys kupiłem przeżył do dziś tylko jeden. Inne pozdychały po niecałych dwóch miesiącach przy normalnym użytkowaniu.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8339
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: System lamp ART.

Postprzez DocBrown » 12 lutego 2010, 17:16

qba napisał(a):To ty się mylisz, bo żadne tanie chińskie źródło światła nie jest lepsze od żarówek, szczególnie tych sprzed kilkunastu lat. Co z tego, że zużywa mniej pądu, jak słabo świeci i do tego takim wstrętnym swiatłem że nie mozna przy nim wysiedzieć. ja się przejechałem wielokrotnie na kompaktach Apollo i innych chińczykach, że z powrotem pozmieniałem je na żarówki. na dodatek informacje na opakowaniu mijaja się z prawdą, bo świecą słabiej niż dobry ( nie chiński)kompakt tej samej mocy, a ich trwałość wcale nie jest lepsza od żarówek. Z sześciu które kiedys kupiłem przeżył do dziś tylko jeden. Inne pozdychały po niecałych dwóch miesiącach przy normalnym użytkowaniu.


No niestety, ale nie rozumiesz.
Każdy, najbardziej gówniany kompakt z 1W uzyskuje więcej lm niż żarówka :!:
Ohydność barwy światła to już kwestia dyskusyjna, dla mnie od żarówki ohydniejsza jest tylko barwa WLSów (wyjątek White Soda i sodówy o ulepszonym oddawaniu barw) oraz SOXów (to ostatnie to już kompletne ścierwo). Ale akurat ohydność lub nieohydność światła to sprawa indywidualna każdego z nas, jednak skuteczność świetlna nie, tak więc wychodzi na to że żarówka to pod względem elektrycznym syf.
DocBrown
 

Re: System lamp ART.

Postprzez KaszeL » 12 lutego 2010, 22:56

Wam obu się chyba coś pomyliło chłopaki ;)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8656
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Następna strona

Powrót do Klasyczne oprawy oświetleniowe wewnętrzne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości