oprawa świetlówkowa 2x20W

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych używanych do oświetlenia wnętrz, których produkcji zaprzestano

Re: oprawa świetlówkowa 2x20W

Postprzez KaszeL » 30 października 2007, 01:03

Takiej nigdy na oczu nie widziałem. Wygląda jak by dwie płaskie bleki na świetlówki odbudowano dodatkowo kloszem.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: oprawa świetlówkowa 2x20W

Postprzez CDM » 30 października 2007, 17:02

KaszeL napisał(a):Takiej nigdy na oczu nie widziałem. Wygląda jak by dwie płaskie bleki na świetlówki odbudowano dodatkowo kloszem.

Tak, jak powiedziałeś. Są tam dwie belki, umieszczone na wspólnej podstawie. Samodzielnie jest to oprawa BMSp, lub też OW , belka montowana była do szyny.Oprawa ta była produkowana przez Predom Farel, oraz Polam Farel. Samodzielnie ta belka wyglądała tak:
Obrazek Obrazek Była to jedna z najczęściej spotykanych belek w latach 80tych
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: oprawa świetlówkowa 2x20W

Postprzez keleris » 30 października 2007, 17:22

Te belki jak samodzielnie wiszą tak jak na powyższych fotkach, to przypominają mi BN2x40 :D
keleris
 

Re: oprawa świetlówkowa 2x20W

Postprzez CDM » 31 października 2007, 22:27

keleris napisał(a):Te belki jak samodzielnie wiszą tak jak na powyższych fotkach, to przypominają mi BN2x40 :D
Zgadza się, BN-y to następczynie tej oprawy
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: oprawa świetlówkowa 2x20W

Postprzez FOX » 10 listopada 2007, 01:23

CDM napisał(a):Jeśli dobrze pamiętam, ten typ to OKZ. Występowały one także w wersji z kloszem pryzmatycznym, takim, jak w opisywanej OPS. Oprawa składała się z trzech podstawowych części: metalowej podstawy, klosza i belki montażowej z osprzetem i gniazdami świetlówek. Belki różniły się budową, początkowo świetlówki były w specjalnych metalowych, sprężystych uchwytach, a podłączane do obwodu były za pomocą wtyczek, które nakładało się na świetlówkę. Gniazda do zapłonników w tej wersji znajdowały się obok siebie, na końcu belki. Później belki występowały już inne, z normalnymi oprawkami. Takie oprawy, ale z kloszem pryzmatycznym wiszą w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej nad byłym stołem prezydialnym, oraz przez środek, pogrupowane po dwie lub trzy. Pozostała czesć sali oświetlają wersje 2x40. Trochę je widać na tej stronce, szczególnie na fotce 9 http://www.solidarnosc25foto.info/sierpien.htm http://wiadomosci.onet.pl/61978,8,9,0,1,pokaz.html


Mam taką oprawę z metalowymi klamerkami na świetlówki...bardzo ciężka oprawa nie wiem jak się trzymała na suficie ale dość trwała :D
Ostatnio edytowano 12 listopada 2007, 13:01 przez FOX, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: oprawa świetlówkowa 2x20W

Postprzez CDM » 12 listopada 2007, 09:09

FOX napisał(a):
CDM napisał(a):Jeśli dobrze pamiętam, ten typ to OKZ. Występowały one także w wersji z kloszem pryzmatycznym, takim, jak w opisywanej OPS. Oprawa składała się z trzech podstawowych części: metalowej podstawy, klosza i belki montażowej z osprzetem i gniazdami świetlówek. Belki różniły się budową, początkowo świetlówki były w specjalnych metalowych, sprężystych uchwytach, a podłączane do obwodu były za pomocą wtyczek, które nakładało się na świetlówkę. Gniazda do zapłonników w tej wersji znajdowały się obok siebie, na końcu belki. Później belki występowały już inne, z normalnymi oprawkami. Takie oprawy, ale z kloszem pryzmatycznym wiszą w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej nad byłym stołem prezydialnym, oraz przez środek, pogrupowane po dwie lub trzy. Pozostała czesć sali oświetlają wersje 2x40. Trochę je widać na tej stronce, szczególnie na fotce 9 http://www.solidarnosc25foto.info/sierpien.htm http://wiadomosci.onet.pl/61978,8,9,0,1,pokaz.html


Mam taką oprawę z metalowymi klamerkami na świetlówki...bardzo ciężka oprawa nie wiem jak się trzymała na suficie ale dość trwałą :D

Pewnie chodzi Ci o taką wersję??
Obrazek
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: oprawa świetlówkowa 2x20W

Postprzez FOX » 12 listopada 2007, 13:00

Dokładnie, tylko że moja jest na świetlówki 2 x 40 w
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: oprawa świetlówkowa 2x20W

Postprzez CDM » 18 maja 2008, 14:51

Oto oprawa dość młoda wiekowo, ale już nie jest produkowana, przynajmniej w tej wersji. To jest Latte Plexiform
ObrazekObrazek
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: oprawa świetlówkowa 2x20W

Postprzez mateusz » 18 maja 2008, 16:30

Mi przypomina OKN.................
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: oprawa świetlówkowa 2x20W

Postprzez CDM » 18 maja 2008, 21:35

mateusz napisał(a):Mi przypomina OKN.................
Ale tylko trochę, ta nie ma boczków
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klasyczne oprawy oświetleniowe wewnętrzne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości