Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych używanych do oświetlenia wnętrz, których produkcji zaprzestano

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez qba » 11 stycznia 2016, 02:50

te dla dzieci są strasznie kiczowate. O ile ten parasol jeszcze jako tako ma znośny kształt, tak ta gruszka do lewatywy z doczepionymi plastikami udającymi ramiona żyrandola jest po prostu obrzydliwa. Aż na to patrzeć nie można, choć pewnie są małe dziewczynki którym się to podoba, ale gdybym ja miał córkę, nie powiesiłbym jej czegoś takiego w pokoju. W PRL były żyrandole do pokojów dziecinnych, ale przeważnie był to mleczny klosz z naklejonymi postaciami z bajek z kalkomanii. Jak pamiętam początki lat 90, to wielu moich rówieśników miało w tamtym czasie w pokojach reflektorowe żyrandole. Mi się one podobały już we wczesnym dzieciństwie. Akurat u mnie w domu był żyrandol Polam Gdańsk, z szerokimi stalowymi odbłyśnikami, a Polam Piła dwa czarne klipsy, ale u kuzynek w pokoju wisiał klasyczny czarny poczwórny. Miał tak mocno skręcony mechanizm regulujący wysokość, że nie dało się go opuścić. Miał dwie matowe i dwie przezroczyste żarówki. Był podłaczony na dwa obwody 3+1 i jak świeciła się jedna żarówka, to w pozostałych trzech lekko jarzyły się skrętki. W Zgorzelcu działał kiedyś taki klub o nazwie "Czarny Kot" który prowadził znajomy mojego ojca i była tam sala bankietowa, gdzie nad każdym stolikiem wisiał czteroreflektorkowy czarny żyrandol, ze 20 - 30 sztuk ich tam mogło być. Miałem może z 5 lat, jak po kolei zaglądałem do każdego reflektorka, chcąc sprawdzić, czy nie ma jakiejś matowej żarówki, ale wszystkie były przezroczyste. W hallu tego lokalu na suficie były z kolei listwy z takimi reflektorkami i tego samego dnia zaświecałem je sobie, aż jedna z żarówek strzeliła, wysadzając bezpiecznik.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez JeD » 11 stycznia 2016, 10:50

Nie zmieni to faktu że te reflektorki są słabej jakości. Jak to już powiedział m.in Tomek Adam Sebastian są one po prostu kiczowate mało efektywne i działały jako tylko z r-63, r-80
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez Beton » 11 stycznia 2016, 11:03

Utilizer napisał(a):
Beton napisał(a):Tutaj masz kicz:

Na pewno dzieci wolałyby takie coś niż ten horror polski :twisted:


Byłem dzieckiem i stanowczo protestowałbym, jakby mi ktoś to powiesił w pokoju zamiast "polskiego horroru" :!: :lol:
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez mirror » 23 lutego 2016, 22:38

Przeróbka. W życiu nie kupiłabym.
Obrazek
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez Elektroservice » 23 lutego 2016, 23:12

Wygląda o wiele lepiej niż oryginał ale i tak dziadostwo moim zdaniem :roll:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez Beton » 23 lutego 2016, 23:18

Elektroservice napisał(a):Wygląda o wiele lepiej niż oryginał ale i tak dziadostwo moim zdaniem :roll:


:shock: :shock: :shock: Naprawdę uważasz, że ten ulep zrobiony w stylu "zrobię mojej ładzie tuning montując spojler z kijów do hokeja i desek" wygląda lepiej niż oryginał?
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez Utilizer » 24 lutego 2016, 00:05

Wygląda to okropnie, przez pomieszanie stylów :x
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez toomm40 » 24 lutego 2016, 00:23

mi się wydaje,że oryginał wygląda lepiej-tzn.OK. natomiast te kwieciste klosze trącają tandetą i kiczem w połączeniu z tym czarnym plastikiem na regulowanym zwieszaku .nie pasują tu zupełnie.
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5024
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez Elektroservice » 24 lutego 2016, 00:42

Różnica między oryginałem a tym czymś jest taka, że gdybym miał oryginał w mieszkaniu to poszedł by na śmieci/olx od razu a to coś bym jakoś zniósł przez kilka dni ;)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez toomm40 » 24 lutego 2016, 00:51

używałem kiedyś taki oryginał długie lata . mi osobiście się podobał. design był niezgorszy, tylko trochę rozsył światła słaby . czyli to samo zastrzeżenie, co do oprawy OR. ;)
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5024
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klasyczne oprawy oświetleniowe wewnętrzne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości