Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych używanych do oświetlenia wnętrz, których produkcji zaprzestano

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez latarnik » 9 maja 2016, 21:22

Każda oprawa ma swoje zastosowanie, do którego została wymyślona. Reflektorki mają dawać punktowe oświetlenie; nie są przewidziane do pracy ze zwykłymi żarówkami i nic dziwnego, że w takich przypadkach dochodzi do uszkodzeń termicznych. :)
W minionych latach te reflektorki w dodatku były modne - zastąpione zostały halogenami, a teraz modne są LEDy...

Jeśli chodzi o zbieranie różnych opraw: O gustach się nie dyskutuje :) Każdy niech zbiera to, co mu się podoba :D
latarnik
 
Posty: 997
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez Elektroservice » 9 maja 2016, 22:07

Tylko, że te reflektorówki nawet przy odpowiednich żarówkach się rozsypywały :twisted:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez JeD » 9 maja 2016, 23:10

Elektroservice napisał(a):Tylko, że te reflektorówki nawet przy odpowiednich żarówkach się rozsypywały :twisted:


Masz rację Paweł :)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez Beton » 9 maja 2016, 23:12

JeD napisał(a):
Elektroservice napisał(a):Tylko, że te reflektorówki nawet przy odpowiednich żarówkach się rozsypywały :twisted:


Masz rację Paweł :)


Bzdura, jakim cudem w takim razie w moim pokoju świeci jeden od kilku lat i nawet rastry nie zżółkły? Drugi też od niedawna świeci i nie zamierza się poddać.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez JeD » 9 maja 2016, 23:15

Tak samo jak kolega Paweł czy FOX, może mieliśmy gorsze wersje owych żyrandoli. Nie kłamie, on się sypie co widać. ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez Beton » 9 maja 2016, 23:22

JeD napisał(a):Tak samo jak kolega Paweł czy FOX, może mieliśmy gorsze wersje owych żyrandoli. Nie kłamie, on się sypie co widać. ;)


Ale rozróżniaj te dwa typy, bo ten blaszak z lat 90 to naprawdę całkiem inna oprawa :P. To tak, jakbym mylił BMKS z jakimś hermetykiem z lat 90 marki no-name. Dla mnie to z Twojej kuchni to też jest szajs, natomiast chyba mam szczęście, bo 3 żyrandole reflektorkowe polamp, które miałem w rękach bez żadnych problemów wytrzymują eksploatację z żarówkami halogenowymi 40W i zwykłymi żarówkami 60W. Producent napisał po coś to "max 60W" w środku, jak ktoś wkręcał byle co (niekoniecznie, żeby było jaśniej - ludzie rzadko zwracali kiedyś uwagę na moce żarówek), to nic dziwnego, ze się wszystko topiło, przegrzewało i rozpadało.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez FOX » 9 maja 2016, 23:24

Reflektorki z lat 90 owszem sypały się na potęgę, natomiast hejtowane na forum reflektorki z obręczami gdzieś jeszcze mam ,użytkowane były z zalecanymi żarówkami i trzymają się świetnie.
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez Whites86 » 10 maja 2016, 15:05

FOX napisał(a):Reflektorki z lat 90 owszem sypały się na potęgę, natomiast hejtowane na forum reflektorki z obręczami gdzieś jeszcze mam ,użytkowane były z zalecanymi żarówkami i trzymają się świetnie.

tyle że z dedykowanymi żarówkami to była tragedia, nie szło w żaden sposób dobrze oświetlić pomieszczenia :roll:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez qba » 10 maja 2016, 21:04

Whites86 napisał(a):
FOX napisał(a):Reflektorki z lat 90 owszem sypały się na potęgę, natomiast hejtowane na forum reflektorki z obręczami gdzieś jeszcze mam ,użytkowane były z zalecanymi żarówkami i trzymają się świetnie.

tyle że z dedykowanymi żarówkami to była tragedia, nie szło w żaden sposób dobrze oświetlić pomieszczenia :roll:

Jeśli były jedyną oprawą w pomieszczeniu to tak. Ewentualnie można było skierować reflektorki na sufit, by odbijały światło. Ale ja zawsze byłem wrogiem tylko jednego punktu świetlnego pośrodku, co niestety jest powszecne w wielu polskich domach, gdzie jedyną oprawą oświetleniową w pokoju jest żyrandol zawieszony pośrodku sufitu. Zawsze miałem po kilka opraw w użyciu. Ale na przykład żyrandole Polam Gdańsk z szerokimi blaszanymi odbłyśnikami akurat bardzo dobrze świeciły. Reflektorki miały szeroki kąt rozpraszania światła. Zaś ostatni zakupiony przeze mnie żyrandol rzeczywiście jest bardzo solidny i niejedną współczesną chińską tandetę przeżyje ( ciekawe jak ten chłam zalewający markety będzie wyglądał za 15 - 20 lat i czy się do tego czasu nie rozsypie). . Nie wiem, czy ten typ był produkowany na polski rynek, bo widziałem wcześniej taki tylko raz. ma tak skonstruowane odbłyśniki, że zwykła żarówka nawet odrobinę wystaje. Chyba były dedykowane reflektorowe. Zaś do najczęstszych reflektorków Polam Piła producent deklarował wyłącznie zwykłe i matowe 60 tki. Nie były wskazane żarówki bezcienowe, ani reflektorowe. Mam takie informacje na broszurze.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez JeD » 1 lipca 2016, 00:47

Po zdjęciu, stan jest przerażeniem. Może źle go używałem i sobie rdzewiał, i plastik pęka gdy się go dotknie z mojej winy? :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Skończył w dość nie jasnych okolicznościach :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klasyczne oprawy oświetleniowe wewnętrzne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości