Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych używanych do oświetlenia wnętrz, których produkcji zaprzestano

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez qba » 7 czerwca 2012, 19:15

FOX napisał(a):
qba napisał(a):Najnowszy nabytek. 12 Z 700/4R z 1989r. Jak nowy. Podobno jeszcze nigdy nie wisiał. Co najlepsze, dostałem go razem z zabytkowymi żarówkami: 2x Polam Piła z lat 90 z 2skrętką( jedna zdechła) , Polam Pabianice z 1996r z mosiężnym gwintem i 2skrętką i Polamp z 1986r z jednoskrętką. Mechanizm regulujący wysokość już polskiej produkcji, a przewody oplecione igielitem. Musze przyznać, że sprężynowe kable produkowane w Polsce były bardziej udane od tych włoskich, które po pewnym czasie parciały i kruszyły się.
gallery/image.php?album_id=355&image_id=27477

wygląda na to że firma Zesi nowe produkuje bardzo podobne żyrandole
http://www.zesi.pl/biuro_la5.htm

Tak, są produkowane w niezmienionej formie od niemal 20 lat. Była też ich wcześniejsza wersja, gdzie przewód nie był ukryty w ramieniu, a dochodził do góry jak w tych Polam, a i reflektorek był przymocowany taką samą obejmą. Jednak nie miały one żadnych rastrów, a tylko malowany na biało gładki odbłyśnik. Także sznur w pierwszych wersjach był jednolicie czarny, niezależnie od koloru reflektorka. Bywały także odmiany na białym kablu, bez możliwości regulacji wysokości. Także produkowane przez ZEsi Nowe Colorofony w niektórych odmianach były zapakowane w obudowy od takich właśnie reflektorków.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez qba » 5 stycznia 2013, 04:52

Już zaczynałem wątpić w istnienie czerwonego, poczwórnego żyrandola, a tu niespodzianka! 31 grudnia 2009 kupiłem w komisie meblowym wersje 3R czerwoną z czarnymi rastrami. Równo 3 lata później odebrałem z poczty wersję 4R. Istny unikat, bowiem przez ostatnie 20 lat wiele razy widziałem żyrandole te czerwone, to poczwórny ledwie 2 razy. Wszędzie tylko potrójne. Ten, co ciekawe ma brązowy sznur. Nie wiem, czy fabrycznie, czy był wymieniony.
Obrazek
Obrazek
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez ousd » 5 stycznia 2013, 11:17

No, gratuluję :!:
Sam chciałbym mieć taki żyrandol i to z kompaktami Daylight 8-)
ousd
 

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez Whites86 » 5 stycznia 2013, 13:10

podziwiam was ze się to wam podoba :mrgreen:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez ousd » 5 stycznia 2013, 13:14

To powiedz czy podoba ci się jakakolwiek współczesna oprawa mieszkaniowa :?:
Ja też bym chętnie założył sobie świetlówki ale u mnie w całym domy poza piwnicą jest sufit z płyty gipsowej :roll:
ousd
 

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez JeD » 5 stycznia 2013, 13:18

Ja taki żyrandol zrzuciłem z balkonu i zabrałem tylko oprawki, kabel do przetopienia, a stalowe reflektorki na złom, plastik w kibel :P
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez ousd » 5 stycznia 2013, 13:20

Ale miałeś stary jak świat ten żyrandol, nowe nie są takie fatalne :mrgreen:
Poza jedną oprawą Z IKEI nie podoba mi się żaden współczesny żyrandol na żarówkę :roll:
ousd
 

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez Whites86 » 5 stycznia 2013, 13:35

ousd napisał(a):Ale miałeś stary jak świat ten żyrandol, nowe nie są takie fatalne :mrgreen:
Poza jedną oprawą Z IKEI nie podoba mi się żaden współczesny żyrandol na żarówkę :roll:

to żes porównal hehe, ikea to najwieksza tandeta , niec mi się tam tak naprawdę niepodoba, wszystko tandetne brzydkie i w dodatku bardzo drogie :roll:

ousd napisał(a):To powiedz czy podoba ci się jakakolwiek współczesna oprawa mieszkaniowa :?:
Ja też bym chętnie założył sobie świetlówki ale u mnie w całym domy poza piwnicą jest sufit z płyty gipsowej :roll:

dużo jest ladnych nowych żyrandoli, mam pare sklepow w okolicy jest w czym wybierac
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez qba » 6 stycznia 2013, 01:40

Ja nic fajnego w sklepach nie widziałem od kilku lat. Wszystko na jedno kopyto, nie ma wyboru.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez FOX » 7 stycznia 2013, 00:34

oprawa jak oprawa, rzecz gustu jeżeli ktoś lubi retro a retro jest w modzie to na pewno będzie pasowała w stylizowanych wnętrzach jako dodatek.Tylko trzeba mieć pomysł jak to wkomponować by nie wyglądało kiczowato. Mnie zastanawia sens niszczenia czegokolwiek i chwalenia się tym na forum. Moim zdaniem zamiast coś zrzucać z balkonu lepiej wrzucić na tablicę czy inne serwisy i sprzedać to komuś komu to się przyda.
Natomiast w przypadku nowych opraw obecnie rynek jest tak zróżnicowany że na pewno znajdą się również i ciekawe projekty , często stylizowane i z lepszych materiałów :)
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klasyczne oprawy oświetleniowe wewnętrzne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości