Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych używanych do oświetlenia wnętrz, których produkcji zaprzestano

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez JeD » 9 maja 2016, 13:38

Beton napisał(a):
JeD napisał(a):Dobry produkt? Heh :)


No dobra, ale jakbyś powkręcał do swojego tak mocne żarówki, jak tutaj musiały siedzieć, to byś zbierał stopiony plastik z podłogi :P Reszta dokładnie jak napisał powyżej qba. Do tego wstawiłeś zdjęcia jakiegoś taniego złomu z lat 90, mało one mają wspólnego z tymi reflektorkami z poprzedniej strony.

qba, w ogóle podziwiam, że chce Ci się wstawiać jeszcze te zdjęcia, wiedząc, że znowu będzie taka sama reakcja :P

Ale mnie bawią zawsze te forumowe nagonki na te żyrandole. Tylko lecieć po popcorn.


Nie prawda, świeciły od początku R80 i R63 o mocy 60W :) Oj sorki, nie rozróżniam tego chłamu od innego chłamu z poprzednich stron. :)
Qba, kolego. Nie, ja nie mam pogardy dla wszystkich, tylko do tych co są kiczowate, brzydkie i okropne dla mnie. Co kto lubi ;) Każdy ma swoje gusta i kazdy ma prawo je wyrażać. Powiem wiecej, nawet jak się będziesz denerwował będzie je wyrażał i nic to nie zmieni, oprócz tego, że będziesz sobie psuł humor. ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez MercuryFenix » 9 maja 2016, 16:33

JeD napisał(a):Dobry produkt? Heh :)

Obrazek

Bo tak ogólnie to trzeba jeszcze umieć je używać. :)
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez JeD » 9 maja 2016, 17:55

Używany był z żarówkami R-63, jednakże oprawa nie spełniała moich oczekiwań i do końca swoich dni świeci tymi kompaktami. Gdyby nie to, że nie mam czasu podjechać po żyrandol zastępczy, to by już jej nie było. Jak mam używać czegoś, co się sypie w rękach. Filmik z destroy-u będzie na pewno jak go zdejmę. :)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez slaweklampy » 9 maja 2016, 18:04

Witam

Myślę, że tego typu żyrandol lepiej by się prezentował z reflektorowymi lampami LED niż tymi dziadowskimi kompaktami.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez JeD » 9 maja 2016, 18:07

Nie zamierzam dokładać do tego truchła. Mam ładną oprawę na jego miejsce, współczesną która z checią pomieści jakiegoś fajnego leda ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez FOX » 9 maja 2016, 19:23

Znowu wojna o reflektorki :)
To co wisi w kuchni Jeda bez dwóch zdań nadaje się na śmietnik. Sam w latach 90 miałem kilka kinkietów tego typu na żarówki E14 i pomimo że były używane z żarówkami jakie zalecał producent we wszystkich popękały plastiki mocujące reflektorek do plastikowej podstawy.

Natomiast oprawa którą zaprezentował qba na poprzednich stronach to bardzo solidna konstrukcja i przeżyje na pewno więcej od niejednego współczesnego padła prezentowanego tutaj na forum. O gustach się nie dyskutuje jednym podobają retro innym nowoczesny desing. Ja np podziwiam ludzi co montują w swoich pokojach surowe BNy z T12 lub naświetlacze ledowe, tak samo będąc przypadkiem w marketach budowlanych gdzie w 99% sprzedają chińskie oprawy zastanawiam się jak bardzo spaczony gust trzeba mieć by kupować taki kicz jaki obecnie jest w modzie.
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez MercuryFenix » 9 maja 2016, 19:28

Ps. Jed, masz tak niską kuchnię, czy tak wysoko gniazdko ? :mrgreen:
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez Elektroservice » 9 maja 2016, 19:43

Już bez przesady z tym hejtem opraw żarówkowych. Nie wszystkie są złe, np plafoniery P i "wkrętoklosze" są OK natomiast te reflektorowe wynalazki to jak dla mnie lipa bez względu na to w jakim wydaniu, a już patent ze zwisem o regulowanej wysokości to prawdziwie szatański wynalazek :twisted:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez MRP200 » 9 maja 2016, 20:02

MercuryFenix napisał(a):Ps. Jed, masz tak niską kuchnię, czy tak wysoko gniazdko ? :mrgreen:

To jest gniazdo przeznaczone do podłączenia pochłaniacza nad kuchnią. Obecnie jest taki standard, a to gniazdo montuje się wyżej, zazwyczaj na wysokości 2 m.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez MercuryFenix » 9 maja 2016, 20:20

Nie no, żartuję oczywiście :)
Ciężko żeby miał agregat do pochłaniacza w szafce :mrgreen:
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klasyczne oprawy oświetleniowe wewnętrzne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości