Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych używanych do oświetlenia wnętrz, których produkcji zaprzestano

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez Beton » 9 stycznia 2016, 23:31

qba napisał(a):
JeD napisał(a):Jeszcze więcej ohydy :twisted:
Ohydna to jest chromoniklowana tandeta z przewodami w przezroczystym oplocie, jakiej pełno w marketach budowlanych.


Zgodzę się w całej rozciągłości :P
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez Whites86 » 10 stycznia 2016, 10:53

owszem to co dzisiaj jest w marketach to też szajs, ale ten plastikowy kicz to naprawdę ciężko przebić czyms jeszcze gorszym :P ja was normalnie podziwiam
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez Beton » 10 stycznia 2016, 15:27

Whites86 napisał(a):owszem to co dzisiaj jest w marketach to też szajs, ale ten plastikowy kicz to naprawdę ciężko przebić czyms jeszcze gorszym :P ja was normalnie podziwiam


Nie widzę w nich żadnej kiczowatości, określenie zupełnie z kosmosu.

Tutaj masz kicz:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez JeD » 10 stycznia 2016, 15:32

Ten ostatni jest nawet ładny. Obiektywnie, plastikowe żyrandole z regulacją wyglądają jak dziadowski plastik za 5zł, w dodatku z odbłyśnikiem a'la folia aluminiowa ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez Beton » 10 stycznia 2016, 15:38

JeD napisał(a):Ten ostatni jest nawet ładny. Obiektywnie, plastikowe żyrandole z regulacją wyglądają jak dziadowski plastik za 5zł, w dodatku z odbłyśnikiem a'la folia aluminiowa ;)


To już akurat rzecz gustu :P. Jak dla mnie, wszystkie z powyższej listy są paskudne, a ostatnie pasują akurat do mieszkania nowobogackiego ruskiego ;). A żeby w odbłyśniku się dopatrzyć folii aluminiowej, to ja już nie wiem, jak nazwałbyś odbłyśnik w jakiejkolwiek innej oprawie, już w ogóle pomijając to, że większość współczesnych wnętrzowych opraw nie ma odbłyśnika i czasem świeci gdziekolwiek, byle nie tam gdzie trzeba.

A na pewno są dużo lepsze i ciekawsze od stale najmodniejszych żyrandoli, wiszących w większości mieszkań w Polsce:

Obrazek
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez qba » 10 stycznia 2016, 16:16

No ciekawe ile z tej współczesnej chińszczyzny przetrwa za 30 lat. Obawiam się, że niewiele, a tych żyrandoli do dziś przetrwało pełno i często można spotkać niemal w fabrycznym stanie. Jeśli nie wkręcało się za mocnej żarówki to się rastry nie wyłamywały i nie żółkły, a jak już nie było rastrów, a stalowe odbłyśniki i porcelanowa oprawka ( co też się sporadycznie zdarzało) to bez problemu mógł świecić z 75tką i 100tką. Zresztą i ten plastik był o wiele lepszej jakości od tego stosowanego we współczesnych oprawach, które potrafią się łamać nawet podczas montażu. Choć niektórzy ludzie narzekali w przeszłości na te żyrandole, to jednak nie przeszkadzało to zakładom w Pile produkować ich przez dobrych kilkanaście lat. ( produkcja zaczęła się ok 1979/80 i trwała do połowy lat 90), a była to jedna z najpopularniejszych polskich opraw. Nie było chyba mieszkania, w którym nie byłoby przynajmniej pojedynczego klipsu z tej serii.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8341
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez Whites86 » 10 stycznia 2016, 17:38

dla mnie ten plastikowy żyrandol to jest kicz, tandetny szajs który potrafiłsię deformować i wypalać przy mocniejszych żarówkach, owszem można stosować te zalecane 40-tki... ale wtedy to było ciemno jak w dupie nawet gdy palily się wszystkie naraz :roll: ja naszczescie tego badziewia w domu nie miałem nigdy ale kumpel miał wersje na 3 reflektory w pokoju, szkoda ze nie mam fotek jak to wygladalo po paru latach używania z 75-tkami :roll:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez toomm40 » 10 stycznia 2016, 20:26

to , czy te lampy się podobają , to rzecz indywidualnych upodobań. natomiast prawdą jest ,że ten "raster" się wypalał i topił. ja kiedyś miałem taką oprawę w domu, więc wiem co i jak . kolejna sprawa to to ,że niestety żarówki są obudowane -plus ten raster, a więc świeci to rzeczywiście średnio.odbłyśnik nie spełnia tu wielkiej funkcji niestety. Przy 40-stkach było ciemno ale i 60-siątki szału nie robiły , a mocniejszych się nie dało , bo plastiki zaczynały pływać , oprawki się wypalały ,żarówki gasły jak się nagrzało , potem ,jak ostygło , to się zapałały znów, ... tak więc o ile design jest całkiem całkiem, o tyle z właściwości świetlnych nie byłem zadowolony .miałem wersję trój-żarówkową.
w końcu kierowałem te podtopione reflektorki na sufit, wkręciłem tam 25-tki i używałem czasami jako oświetlenie"nastrojowe", zwłaszcza że w pewnym momencie głównym źródłem światła w moim pokoju stały się świetlówki.
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5023
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez Beton » 10 stycznia 2016, 20:35

Mnie się te oprawki nie kruszą ani nie żółkną, a żyrandol chodzi cały czas i przeżył już wiele żarówek - są tam zamontowane halogeny 42W :roll: Poza tym w dobie LED-ów można tam zamontować dużo mocniejsze źródła, i problem przegrzewania zniknie.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Plastikowe żyrandole z regulowana wysokością.

Postprzez Utilizer » 10 stycznia 2016, 22:47

Beton napisał(a):Tutaj masz kicz:

Te pseudo chromowane zgoda, ale te oprawy dla dzieci niby czemu kicz :?: Na pewno dzieci wolałyby takie coś niż ten horror polski :twisted:
W ogóle czy one nie były przeznaczone do żarówek reflektorowych :?: Tylko z takimi jako tako by to świeciło...
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klasyczne oprawy oświetleniowe wewnętrzne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości