Lampy z drewna

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych używanych do oświetlenia wnętrz, których produkcji zaprzestano

Re: Lampy z drewna

Postprzez Elektroservice » 20 lutego 2016, 22:07

W sam raz na opał lub rozpałkę :mrgreen:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Lampy z drewna

Postprzez qba » 21 lutego 2016, 06:40

Cha Cha Ale śmieszne. Ale przynajmniej może się do czegoś nadać, w przeciwieństwie do współczesnego, chińskiego badziewia, które nie nadaje się ani do napalenia nim w piecu, ani żeby gdziekolwiek używać.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8341
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Lampy z drewna

Postprzez Beton » 21 lutego 2016, 11:41

Ekologiczna - z naturalnych materiałów ;) Mądrale z UE powinni promować produkcję takich opraw, a nie z jednej strony zasłaniać się fałszywą troską o ekologię, z drugiej pozwalać na produkcję i sprowadzanie setek tysięcy ton badziewnych, awaryjnych plastikowych opraw.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Lampy z drewna

Postprzez jacekk » 21 lutego 2016, 14:39

Ale teraz w domach przecież drewno jest nie modne ;) Przeżytek, PRL-owskie skojarzenia... Wszędzie plastik, inox, kamień, a jak już coś drewnopochodne to najczęściej pomalowane na wysoki połysk czernią lub bielą. Ale nikomu nie przeszkadza drewniane czy drewnopodobne wykończenie w bardzo drogich autach ;) Takie kuriozum dzisiejszych czasów... Ja tylko czekam az pojawią się drewnopodobne telewizory i inne sprzęty z ceną 100% większą niż te czystoplastikowe ;)
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Lampy z drewna

Postprzez Utilizer » 21 lutego 2016, 15:11

Jest modne ale w postaci dodatków np. w stylu industrialnym, a nie jak za komuny jakieś boazerie, wielkie kolubryny meblościanki - tam tylko pasuje większość tych starych paskud drewnianych :P

pic. rel.
Obrazek
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Lampy z drewna

Postprzez Whites86 » 21 lutego 2016, 16:08

mi się takie boazerie zawsze podobały ;) tylko musiało być to wykonane bardzo dobrze, a nie jak najczęściej bywalo bylejak poskręcane i krzywo...
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Lampy z drewna

Postprzez Beton » 21 lutego 2016, 16:16

Ja mam meblościankę i w swoim mieszkaniu chcę mieć obowiązkowo boazerię :P Boazeria jest ładna i estetyczna, a do meblościanki wszystko zmieszczę, gratów mam mnóstwo. Gdybym miał mieć w mieszkaniu aktualnie modne badziewie, pewnie musiałbym rzeczy trzymać na podłodze na wielkiej kupie ;) . Zresztą bardziej mi się podobają wczesne meblościanki (te z lat 60-70), od współczesnych mebli, a szczególnie tego paskudnego szajsu z Bodzio Meble.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Lampy z drewna

Postprzez Whites86 » 21 lutego 2016, 16:24

Beton napisał(a):Ja mam meblościankę i w swoim mieszkaniu chcę mieć obowiązkowo boazerię :P Boazeria jest ładna i estetyczna, a do meblościanki wszystko zmieszczę, gratów mam mnóstwo. Gdybym miał mieć w mieszkaniu aktualnie modne badziewie, pewnie musiałbym rzeczy trzymać na podłodze na wielkiej kupie ;) . Zresztą bardziej mi się podobają wczesne meblościanki (te z lat 60-70), od współczesnych mebli, a szczególnie tego paskudnego szajsu z Bodzio Meble.

Bodzio to jeszcze poł biedy ;) najgorszy kicz i tandeta to wszechobecna ikea :roll:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Lampy z drewna

Postprzez Beton » 21 lutego 2016, 16:27

Whites86 napisał(a):
Beton napisał(a):Ja mam meblościankę i w swoim mieszkaniu chcę mieć obowiązkowo boazerię :P Boazeria jest ładna i estetyczna, a do meblościanki wszystko zmieszczę, gratów mam mnóstwo. Gdybym miał mieć w mieszkaniu aktualnie modne badziewie, pewnie musiałbym rzeczy trzymać na podłodze na wielkiej kupie ;) . Zresztą bardziej mi się podobają wczesne meblościanki (te z lat 60-70), od współczesnych mebli, a szczególnie tego paskudnego szajsu z Bodzio Meble.

Bodzio to jeszcze poł biedy ;) najgorszy kicz i tandeta to wszechobecna ikea :roll:


Nic mi nie mów, po wprowadzeniu się do nowego mieszkania postawiłem wieżę unitry na takiej szafce z ikei. Po kilku dniach zaczęła się łamać i trwale się zdeformowała, a wszystkie szuflady się porozpadały. Po tygodniu wyleciała na korytarz, ale nie da się z niej korzystać, bo wsadzenie czegoś, co waży więcej niż 0,5kg grozi zapadnięciem się szuflad, a nie mam zamiaru przez nią dostać uboższego o 200zł zwrotu kaucji :P.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Lampy z drewna

Postprzez qba » 21 lutego 2016, 17:26

Ikea robi od lat tandetne meble i oprawy, zaś meble Bodzio są jeszcze bardziej tandetne od segmentów koszalińskich z początku lat 80. Co do boazerii na ścianie to kiedyś mi się podobały, obecnie już nie, jak zresztą inne okładziny na ścianę typu panele i tapety. Ja mam sentyment do opraw podłogowych i stołowych wykonanych z drewna na tokarce. W dzieciństwie sam chciałem mieć tokarkę i produkować takie oprawy. Faktycznie obecnie nie są modne, ale mnie nigdy nie interesowało to co jest modne i celowe podążanie za modą. Nie podoba mi się też modne ostatnio przerabianie drewnianych opraw na styl 'shabby chic', czyli machnięte białą farbą lub jasnoszarą i przecierane, do tego abażur z niechlujnie nawleczonego na szkielet płótna . Uważam ten styl za kompletnie wieśniacki. Jak już to jednolicie drewniana noga pomalowana na biel lub czerń, zresztą produkowano je w takim wykonaniu już w latach 80, choć najczęstsze były w różnych odcieniach drewna, pomalowane bejcą i zalakierowane. Miały swój urok, nie to co jakieś chromoniklowane marketowe dziadostwo, które wygląda jakby miało się zaraz rozlecieć.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8341
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klasyczne oprawy oświetleniowe wewnętrzne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości