[Polam Farel] oprawa świetlówkowa BN

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych używanych do oświetlenia wnętrz, których produkcji zaprzestano

Re: [Polam Farel] oprawa świetlówkowa BN

Postprzez KaszeL » 2 grudnia 2007, 16:24

Doc, to na pewno jest 15W? Tak na oko przypomina raczej 8W :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8656
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: [Polam Farel] oprawa świetlówkowa BN

Postprzez DocBrown » 2 grudnia 2007, 16:40

:arrow: CDM, używam dławika SZF1/20, wiem, że to o 5W za dużo, ale rura pracuje tak już dość długo i nic jej sie nie dzieje

:arrow: KaszeL, to jest na 100% 15W, tylko na fotkach wydaje się, że jest mniejsza, jest to rura T8, jak chcesz to mogę zmierzyć jej długość i średnicę i podać tutaj :mrgreen:
DocBrown
 

Re: [Polam Farel] oprawa świetlówkowa BN

Postprzez KaszeL » 2 grudnia 2007, 18:09

Trzeba było od razu mówić, że to jest T8. Ja założyłem, że to była T5 ;) Gdzie Ci się udało kupić taką fajną lampę?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8656
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: [Polam Farel] oprawa świetlówkowa BN

Postprzez DocBrown » 2 grudnia 2007, 19:53

Mam takie dwie, bardzo stare, były w oprawach warsztatowych z elektronicznym dławikiem, niestety te dławiki spaliły się bardzo szybko (tak mówił mi ojciec) i pozostały tylko obudowy opraw razem z świetlówkami, jak poszukam, to sfocę pozostałości tych opraw :mrgreen:
DocBrown
 

Re: [Polam Farel] oprawa świetlówkowa BN

Postprzez mateusz » 7 marca 2008, 22:19

Oprawami BN240 była oświetlona prawie cała moja szkoła podstawowa ,i gimnazjum ,a teraz w liceum nie ma ani jednej takiej oprawy . Pamiętam ,że z tych opraw często ,,wylatywały" świetlówki widziałem kilka takich przypadków , wystarczyło lekko rzucic mała gumką do ścierania ,trafić w oprawę i już . Oczywiscie nikt celowo tego nie robił . A więc ,bez kloszy były to oprawy niebezpieczne
A pamięta może ktoś takie klosze na oprawy chyba BN240 albo BN220 ,takie z tworzywa sztucznego ,plastiku ,takie jakby siatka ,składały sie z dwóch części i cżęsto szybko sie brudziły ?
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Polam Farel] oprawa świetlówkowa BN

Postprzez rtęciówka » 7 marca 2008, 23:06

mateusz napisał(a):A pamięta może ktoś takie klosze na oprawy chyba BN240 albo BN220 ,takie z tworzywa sztucznego ,plastiku ,takie jakby siatka ,składały sie z dwóch części i cżęsto szybko sie brudziły ?

Możesz powiedzieć coś więcej? -bo całkiem możliwe, że chodzi Ci o zupełnie inną oprawę ;)
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: [Polam Farel] oprawa świetlówkowa BN

Postprzez DocBrown » 7 marca 2008, 23:40

Coooooooo ?? :o
Z BNów wylatywały rury :o :o :o ??
Nie, to na bank inne oprawy były, przecież BN to jedna z najsolidniejszych opraw, pomimo, że prosta, to bardzo solidna, oprawki dobrze trzymią i rury nie mają prawa wypaść z nich, nie to co z OKN :twisted:
DocBrown
 

Re: [Polam Farel] oprawa świetlówkowa BN

Postprzez mateusz » 8 marca 2008, 08:32

Nie ,one same nie wypadały ,były to BNy, wypadały tytlko ,jak coś w nie udeżyło ,czasami oprawki się przekrzywiały i swietlówka się trochę wychylała Ogólnie BNy są solidne

rtęciówka napisał(a):Możesz powiedzieć coś więcej? -bo całkiem możliwe, że chodzi Ci o zupełnie inną oprawę ;)


Nie wiem dokładnie ,czy to był tylko klosz ,czy cała oprawa ,tych kloszów już praktycznie nie ma u mnie ,jest tylko kilka sztuk ,pamiętam je z dzieciństwa ,ale wydaje mi sie ,że pod tymi kloszami były BNy

Były też takie podobne oprawy do BN240 ,z tym ,że miały bardziej wychylone oprawki na świetlówki
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Polam Farel] oprawa świetlówkowa BN

Postprzez rtęciówka » 8 marca 2008, 12:02

Pod kloszami nie ma BN-ów. Tylko wyglądają podobnie. Różnią się brakiem zakończeń, innym mocowaniem oprawek, mocowaniem pokrywki korpusu i gniazdem zapłonnika ;)

:arrow: Doc Brown, w starszych OKN-ach są te same oprawki, co w BN-ach :D :D
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: [Polam Farel] oprawa świetlówkowa BN

Postprzez mateusz » 8 marca 2008, 15:30

Ja się niestety na oprawach swiatlówkowych za bardzo jeszcze nie znam (ich typy ,nazwy) Gdyby nie to założył bym kilka tematów o tych oprawach ,ale nie wiem ,jak one się nazywaja ,ani zdjęć :(
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klasyczne oprawy oświetleniowe wewnętrzne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron