Stare oprawy swietlówkowe - hermetyczne

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych używanych do oświetlenia wnętrz, których produkcji zaprzestano

Re: Stare oprawy swietlówkowe - hermetyczne

Postprzez DocBrown » 12 kwietnia 2009, 14:34

Może nie powinienem dyskutować z specem od opraw, ale na OZFa mi to nie wygląda.
OZF ma nieco inaczej umieszczone gniazda zapłonników oraz inne oprawki świetlówek, klosz też jest minimalnie inny, tak więc ja nadal uważam, że to nie jest OZF, poszukam fotek OZFów i zaznacze na nich różnice między tymi oprawami.
DocBrown
 

Re: Stare oprawy swietlówkowe - hermetyczne

Postprzez Michal » 12 kwietnia 2009, 20:49

DocBrown napisał(a):Może nie powinienem dyskutować z specem od opraw, ale na OZFa mi to nie wygląda.
OZF ma nieco inaczej umieszczone gniazda zapłonników oraz inne oprawki świetlówek, klosz też jest minimalnie inny, tak więc ja nadal uważam, że to nie jest OZF, poszukam fotek OZFów i zaznacze na nich różnice między tymi oprawami.

Może to Cię przekona,że to jednak OZF... ;)
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Stare oprawy swietlówkowe - hermetyczne

Postprzez DocBrown » 12 kwietnia 2009, 21:08

Na tych zdjęciach nie widać umieszczenia zapłonników, chyba będe musiał to narysować, bo widze, że sie nie rozumiemy.
DocBrown
 

Re: Stare oprawy swietlówkowe - hermetyczne

Postprzez Michal » 12 kwietnia 2009, 21:44

DocBrown napisał(a):Na tych zdjęciach nie widać umieszczenia zapłonników, chyba będe musiał to narysować, bo widze, że sie nie rozumiemy.

Spróbuję jeszcze raz od początku...Oprawa OZF 340 jest produkowana od prawie trzydziestu lat i w tym czasie przeszła kosmetyczne zmiany podobnie jak wiele innych opraw ulicznych,do których wersji jak w przypadku Mesko dopisywano jedynki,dwójki czy trójki.Również w przypadku tej oprawy mogło zostać zmienione rozmieszczenie gniazd zapłonników czy oprawek,jednak kształt obudowy czy klosza pozostał bez zmian.To,że tą właśnie oprawą jest OZF potwierdził forumowy spec od świetlówek CDM,ja na dowód przedstawiłem zdjęcia z katalogu Mesko z 1993 roku potwierdzając również "tożsamość "tej oprawy.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Stare oprawy swietlówkowe - hermetyczne

Postprzez cieszyn » 13 kwietnia 2009, 12:44

Michal napisał(a):
DocBrown napisał(a):Na tych zdjęciach nie widać umieszczenia zapłonników, chyba będe musiał to narysować, bo widze, że sie nie rozumiemy.

Spróbuję jeszcze raz od początku...Oprawa OZF 340 jest produkowana od prawie trzydziestu lat i w tym czasie przeszła kosmetyczne zmiany podobnie jak wiele innych opraw ulicznych,do których wersji jak w przypadku Mesko dopisywano jedynki,dwójki czy trójki.Również w przypadku tej oprawy mogło zostać zmienione rozmieszczenie gniazd zapłonników czy oprawek,jednak kształt obudowy czy klosza pozostał bez zmian.To,że tą właśnie oprawą jest OZF potwierdził forumowy spec od świetlówek CDM,ja na dowód przedstawiłem zdjęcia z katalogu Mesko z 1993 roku potwierdzając również "tożsamość "tej oprawy.



Nie zamierzam Was rozsądzać co do tego, kto z Was ma rację. Myślę, że to jest tak, że sfociłem jakiegoś mutanta OZF340. Ma ta oprawa inaczej umieszczone zapłonniki, co widac na moich zdjęciach, a nie widać na katalogowych fotkach Michała

CDM, Michał :arrow: Powiedzcie mi tylko jedno:
- czy ta oprawa w wersji z mojego zdjęcia jest dziś rzadko spotykana???
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stare oprawy swietlówkowe - hermetyczne

Postprzez DocBrown » 27 maja 2009, 07:29

:arrow: Cieszyn, takiej wersji OZF (lub cokolwiek innego to jest) to jeszcze na żywo nie widziałem, za to inne OZFy pokazywałem już kiedyś tu na forum :)
Teraz coś ode mnie: jakaś oprawa 2x40W przed wejściem do Biblioteki Publicznej w Obornikach

Obrazek
DocBrown
 

Re: Stare oprawy swietlówkowe - hermetyczne

Postprzez mateusz » 30 maja 2009, 08:12

To jest chyba starsza wersja OPK 2 razy 20W
. Czy mam rację ,CDM ??
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Stare oprawy swietlówkowe - hermetyczne

Postprzez DocBrown » 30 maja 2009, 14:12

Ta oprawa jest na rury 40W, jedynie na foto wydaje sie że jest krótka.
DocBrown
 

Re: Stare oprawy swietlówkowe - hermetyczne

Postprzez mateusz » 30 maja 2009, 16:23

:o :o Ja mam taką samą na 40W i ona ma 8 zaczepów ,nie cztery :roll: A na 20 W mają właśnie 4 zaczepy ,ale może to jakaś starsza wersja .....
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Stare oprawy swietlówkowe - hermetyczne

Postprzez CDM » 30 maja 2009, 22:52

tak, to jest OPK :) Ale to jest przecież 2X20...mateusz ma rację, OPK 2x40 miały 8 zaczepów...
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klasyczne oprawy oświetleniowe wewnętrzne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości