OPS-240 220 420

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych używanych do oświetlenia wnętrz, których produkcji zaprzestano

Re: OPS-240

Postprzez KaszeL » 21 sierpnia 2007, 18:59

Czy taka głośna praca nie jest podstawą do reklamacji oprawy?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: OPS-240

Postprzez CDM » 22 sierpnia 2007, 14:53

KaszeL napisał(a):Czy taka głośna praca nie jest podstawą do reklamacji oprawy?

Pewnie tak, ale mogłoby się okazać, ze trzebaby tą oprawę zmieniać kilkakrotnie, a na to nie mam jakoś czasu, taniej mnie chyba wyniesie kupno jakiegoś sensownego dławika :roll:
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: OPS-240

Postprzez rtęciówka » 22 sierpnia 2007, 18:58

To ja chyba miałem szczęście :lol: . Kupiłem 5 opraw OKN 236P i 3 OKN 218P. Zamontowałem je, podłączyłem i nic nie buczy jak dotychczas. No ale zobaczymy co będzie później :roll:
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: OPS-240

Postprzez KaszeL » 22 sierpnia 2007, 21:21

CDM napisał(a):Pewnie tak, ale mogłoby się okazać, ze trzebaby tą oprawę zmieniać kilkakrotnie, a na to nie mam jakoś czasu, taniej mnie chyba wyniesie kupno jakiegoś sensownego dławika :roll:


Tylko, że z takim podejściem zachęcamy producenta do klepania tandety :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: OPS-240

Postprzez keleris » 2 września 2007, 22:07

OKN to niestety wielki syf, kumpel mówił mi, że u niego w szkole w jednej z sal są OKNy i z wszystkich wyleciały już klosze, a pozatym bardzo łatwo wylatują z nich świetlówki, starczy trzaśnięcie drzwiami i zawsze z którejś jakaś wyleci, powinni wymienić te oprawy na coś innego, póki nikt poważnie nie ucierpiał :evil:
keleris
 

Re: OPS-240

Postprzez CDM » 2 września 2007, 22:56

:arrow: keleris, na pewno jest w tym, co napisałeś dużo racji, ale powodem spadania kloszy jest też ich nieumiejętny montaż. Klosz od tej oprawy powinien wejsć w prowadnicę wzdłuz całej długosci, a już nieraz widziałem klosze wciśnięte tylko pod boczki. To samo dotyczy słynnych opraw Elgo OWF, te nie dość, że szybko żółkły(może jeszcze żółkną?), to też zlatują. Ciekawą oprawą jest OKP-WM, klosz wchodzi tam tylko pod cieniutkie, symboliczne boczki, które sa na spreżynach,poza tym trzymać nie mają się czego. Takie spadanie kloszy jest raczej niemożliwe, lub mało prawdopodobne przy mocowaniu takim, jak w omawianej OPS. Powiedziałeś ,ze warto by było je wymienic. Ale na co?? Obecnie trudno jest dostać naprawdę dobrą oprawę świetlówkową, producenci idą na łatwiznę. Fakt, oprawy są lżejsze, ładniejsze, ale co z tego, skoro niefunkcjonalne??
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: OPS-240

Postprzez keleris » 2 września 2007, 23:04

Wymienić na BN140, lub BN240, mam takie dwie, co prawda dość stare, ale one do dziś są produkowane, z takiej oprawy rura nie wyleci :twisted:
keleris
 

Re: OPS-240

Postprzez cieszyn » 3 września 2007, 09:26

To OPS-240, moja pierwsza oprawa świetlówkowa.


Ja też mam taką oprawę, służy mi w szopie za oświetlenie stołu, narzędzi, wiertartki itd.
Eksperymentowałem z różnymi neonówkami i w zasadzie każda świeciła. Oprawa ta miała klosz (z plexi ?), ale ja go nie mam.
Ostatnio edytowano 4 września 2007, 07:11 przez cieszyn, łącznie edytowano 1 raz
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: OPS-240

Postprzez CDM » 3 września 2007, 10:02

keleris napisał(a):Wymienić na BN140, lub BN240, mam takie dwie, co prawda dość stare, ale one do dziś są produkowane, z takiej oprawy rura nie wyleci :twisted:

OK, tylko dowcip polega na tym, ze przepisy teraz już wymagają, żeby w salach lekcyjnych i w ogóle szkolach wisiały oprawy zamkniete, z kloszami, zeby rozbicie źródła było do maksimum utrudnione. W najbliższych dniach bede wybierał oprawy do sali lekcyjnej i też się głowię co z tym zrobić. W pozostałych salach wisza co prawda BN 240, a na korytarzach OSOM Elgo, ale skoro już robi się coś nowego, to trzeba szukać innych rozwiązań.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: OPS-240

Postprzez keleris » 3 września 2007, 10:50

No to zastosować można BN z kratą, nie są one zamkniętymi, ale rury są chronione przez kratę, która co prawda nie jest solidna, ale jednak nigdy sama nie spadnie, nie to co klosze od OKN :evil:
W szkole mojego kumpla, chyba nadejdzie koniec OKNów, bo ostatni klosz, spadł na jego głowę, więc to chyba wystarczy, by wymienić to na coś porządnego, strach pomyśleć, co by było, gdyby klosz w OKN był ze szkła :evil:
keleris
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klasyczne oprawy oświetleniowe wewnętrzne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości