Oświetlenie kościołów i terenów parafii

Oświetlenie urzędów, biur, restauracji, szkół, szpitali, kościołów, fabryk i tp

Re: Oświetlenie kościołów i terenów parafii

Postprzez Whites86 » 1 września 2013, 15:05

Lampka napisał(a):Kołowe są nadal dostępne wszechobecnie, chociaż kosztują okropnie drogo (przynajmniej ze 40 zł). Od 2001 roku, aż do dziś Osram produkuje je z rurką T5 ;)

byćmoże u Ciebie, u mnie tego nigdy nie było w sklepach , poważnie mowie zacząłem je szukać majac może 15 lat jak zobaczyłem je w jednym sklepie , przełaziłem po najróżniejszych hurtowniach i mieli kołowe ale tylko te na piny, tych z gwintem niemoglem dostać absolutnie nigdzie, to samo jest teraz te na piny - żaden problem, te na gwint nie ma nigdzie :roll: barwe chciałbym 6000K ale to ma drugorzędne znaczenie
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oświetlenie kościołów i terenów parafii

Postprzez trojmiejski » 1 września 2013, 16:17

W Trójmieście widziałem w Obi i chyba jeszcze w jakimś innym markecie, tyle, że ciepłobiałe wyłącznie, poza tym w pewnym sklepie spożywczym Circoluxy w wersji T5 stanowiły jego oświetlenie.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10949
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Oświetlenie kościołów i terenów parafii

Postprzez Lampka » 1 września 2013, 18:54

Whites86 napisał(a):byćmoże u Ciebie, u mnie tego nigdy nie było w sklepach , poważnie mowie zacząłem je szukać majac może 15 lat jak zobaczyłem je w jednym sklepie , przełaziłem po najróżniejszych hurtowniach i mieli kołowe ale tylko te na piny, tych z gwintem niemoglem dostać absolutnie nigdzie, to samo jest teraz te na piny - żaden problem, te na gwint nie ma nigdzie :roll: barwe chciałbym 6000K ale to ma drugorzędne znaczenie


Wybierz się do Castoramy, albo jakiegoś marketu, tam masz tego bez problemu - ostatnio akurat widziałem :P Na allegro i ogółem w necie aż się roi, jak poszukasz. Jakiś czas temu te kierownice były też marki Polux, choć ostatnio ich nie widziałem. Wszystko to już oczywiście jest na rurce T5. W sumie nie wiem, jak tego szukałeś - ja zawsze je widziałem pospolicie i wszędzie, jak inne "klasyczne" kompakty ;)

Co ciekawe, dawniej, te Circoluxy mniej więcej do połowy lat 80-tych, występowały w wersji konwencjonalnej, a nie z elektroniką ;) Potem, w 1987 roku nabyly porzadne stateczniki elektroniczne, czyli taką formę, w jakiej je znamy. Do 2000 - 2001 roku produkowano je z rurką T9, natomiast od 2001 roku z rurką T5. Trzeba przyznać, że wersja z rurką T5 była dość trwała, przynajmniej na początku - u mojej cioci jedna taka świeci w kuchni już ponad 11 lat.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Oświetlenie kościołów i terenów parafii

Postprzez Luk » 23 października 2013, 18:07

W bazylice w Wambierzycach:

Obrazek

Obrazek

Na poniższym zdjęciu też są lampy LED

Obrazek
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Oświetlenie kościołów i terenów parafii

Postprzez Lampka » 23 października 2013, 23:22

Widzę, że LEDy stają się coraz powszechniejsze ;)
Niedawno wyremontowano kościół św. Andrzeja w Zabrzu, łącznie z wymianą tam oświetlenia. Wcześniej, do sierpnia tego roku, w tym kościele wisiały żyrandole z powkręcanymi w nie mlecznymi SLkami, teraz pomontowano nowe oprawy, chyba na jedną lampę wyższej mocy. Oto zdjęcia z sierpnia, z czasu wymiany m.in własnie oświetlenia:
http://www.andrzej.zabrze.pl/?p=3605

A teraz świeże zdjęcia, z października (jak poprzednie, wzięte ze strony parafii):

http://www.andrzej.zabrze.pl/?p=3716

Nie wiem, czy dobrze widzę, ale mogą tam świecić MH, albo LEDy.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Oświetlenie kościołów i terenów parafii

Postprzez toomm40 » 25 października 2013, 14:49

dajcie spokój... taki piękny żyrandol i te brzydkie lampy ledowe. i pewnie tak brzydko wyglądaja -jak i byle jak świecą :|
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5024
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Oświetlenie kościołów i terenów parafii

Postprzez MercuryFenix » 25 października 2013, 15:46

Whites86 napisał(a):
Lampka napisał(a):Kołowe są nadal dostępne wszechobecnie, chociaż kosztują okropnie drogo (przynajmniej ze 40 zł). Od 2001 roku, aż do dziś Osram produkuje je z rurką T5 ;)

byćmoże u Ciebie, u mnie tego nigdy nie było w sklepach , poważnie mowie zacząłem je szukać majac może 15 lat jak zobaczyłem je w jednym sklepie , przełaziłem po najróżniejszych hurtowniach i mieli kołowe ale tylko te na piny, tych z gwintem niemoglem dostać absolutnie nigdzie, to samo jest teraz te na piny - żaden problem, te na gwint nie ma nigdzie :roll: barwe chciałbym 6000K ale to ma drugorzędne znaczenie

Przeszukałeś Lerła ? ja tam ostatnio widziałem wkręcane :)
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Oświetlenie kościołów i terenów parafii

Postprzez famabud » 25 października 2013, 22:05

Boże...
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9298
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Oświetlenie kościołów i terenów parafii

Postprzez toomm40 » 26 października 2013, 20:07

Whites86 napisał(a):
Lampka napisał(a):Kołowe są nadal dostępne wszechobecnie, chociaż kosztują okropnie drogo (przynajmniej ze 40 zł). Od 2001 roku, aż do dziś Osram produkuje je z rurką T5 ;)

byćmoże u Ciebie, u mnie tego nigdy nie było w sklepach , poważnie mowie zacząłem je szukać majac może 15 lat jak zobaczyłem je w jednym sklepie , przełaziłem po najróżniejszych hurtowniach i mieli kołowe ale tylko te na piny, tych z gwintem niemoglem dostać absolutnie nigdzie, to samo jest teraz te na piny - żaden problem, te na gwint nie ma nigdzie :roll: barwe chciałbym 6000K ale to ma drugorzędne znaczenie

ja gdzieś musze mieć jakieś 2 sztuki kołowych z gwintem E27, zapewne w ciepłej barwie niestety...
jedna z rurką T5 a druga grubsza, chyba T9
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5024
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Oświetlenie kościołów i terenów parafii

Postprzez Lampka » 26 października 2013, 21:04

toomm40 napisał(a):ja gdzieś musze mieć jakieś 2 sztuki kołowych z gwintem E27, zapewne w ciepłej barwie niestety...
jedna z rurką T5 a druga grubsza, chyba T9


Kołowe z gwintem, z tą grubą rurką, produkowano do 2000 roku, w 2001, w lutym, już produkowano je z rurką T5.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Instytucje publiczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości