Oświetlenie żarowe sal lekcyjnych w szkołach

Oświetlenie urzędów, biur, restauracji, szkół, szpitali, kościołów, fabryk i tp

Re: Oświetlenie żarowe sal lekcyjnych w szkołach

Postprzez CDM » 15 października 2009, 20:18

Te szkoły to tragedia...Jest tam pewnie kosmicznie jasno... Wolałbym chyba codziennie chodzić kilka kilometrów do innej szkoły,niż "podziwiać" codziennie to dziadostwo i raczyć się tymi ponurymi klimatami
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Oświetlenie żarowe sal lekcyjnych w szkołach

Postprzez Utilizer » 15 października 2009, 20:23

widze że gimnazjum z łochowa zabezpieczyło się przed hotlinkowaniem. Oto zdjęcie o które mi chodziło

Obrazek
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Oświetlenie żarowe sal lekcyjnych w szkołach

Postprzez DocBrown » 15 października 2009, 21:40

Te Ohydne Rupiecie to tragedia :/
Pomyśleć, że w 21 wieku ten syf jeszcze świeci w szkołach :twisted:
DocBrown
 

Re: Oświetlenie żarowe sal lekcyjnych w szkołach

Postprzez Jorgus » 17 października 2009, 12:38

coś mała ta klasa ;)

pamiętam jak chodziłem kiedyś do podstawówki,większość żarówek nieświeciła,w zimie było ciemno jak...wiecie gdzie :lol:
na korytarzu świeciły... :roll:
nie kłam Jorguś,próbowały za świecić świetlówki,próbowały,ale nie udało się,tylko migały :evil:
Widocznie w latach 90's nie było kasy,albo elektryków żeby naprawić oświetlenie w budzie :roll:
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Oświetlenie żarowe sal lekcyjnych w szkołach

Postprzez andrzejlisek » 17 października 2009, 14:18

Utilizer napisał(a):widze że gimnazjum z łochowa zabezpieczyło się przed hotlinkowaniem. Oto zdjęcie o które mi chodziło


Jakby oprawy obrócić o 90 stopni, to otrzyma się sytuację podobno do mojego gimnazjum 51 w poznaniu. Na całą salę jest 8 opraw. Do roku 2003 się uczyłem, i do tego czasu były oprawy pewnie pamiętające budowę szkoły (rok 1965). W czasach mojej nauki wymieniano oprawy żarowe na korytarzu (rok 1999 lub 2000, czasy transformacji 8-letnich podstawówek na 6-letnie podstawówki i 3-letnie gimnazja), były nie OR, tylko takie duże z mlecznym kloszem, jedna oprawa na jedną żarówkę.

Dopiero w zeszłym roku lub w tym roku (byłem na głosowaniu do parlamentu polskiego) te stare oprawy zostały zastąpione przez OKN, ale rozmieszczenie się nie zmieniło. Widziałem tylko jedną, czy dwie sale, nie wiem, czy w całej szkole zagościły OKNy, czy tylko parter (są 3 piętra).
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Oświetlenie żarowe sal lekcyjnych w szkołach

Postprzez Utilizer » 10 września 2010, 15:40

W moim liceum jest jedna niewielka sala lekcyjna oświetlona czterema punktami świetlnymi. Są to prymitywne oprawy, ciut lepsze od dyndającej gołej oprawki

W 3 oprawach są zwykłe żarówki, chyba 100W, w jednej oprawie jest MIX 250W E27. Jest to najtragiczniejsze oświetlenie w szkole jakie widziałem, rury 40W 765 to przy tym luksus. Jakby wszędzie były MIX-y to może byłoby OK, ale te żarówki :roll:

Ale MIX fajnie świeci tzn. światło jest idealne koło 4000k, a nie np jak mój MIX 160W, z różowo fioletowym odcieniem
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Oświetlenie żarowe sal lekcyjnych w szkołach

Postprzez qba » 13 września 2010, 18:39

Jak chodziłem do zerówki w szkole, to w klasach wisiały jeszcze kule z lat 60, ale połowa miała potłuczone klosze.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8330
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Oświetlenie żarowe sal lekcyjnych w szkołach

Postprzez mrolekw » 13 listopada 2011, 21:33

U mnie jeszcze 2 lata temu w szkole wisiały oprawy szklane 60w żarówkami wolframowymi :O
mrolekw
 
Posty: 11
Dołączył(a): 1 listopada 2011, 22:45

Re: Oświetlenie żarowe sal lekcyjnych w szkołach

Postprzez DarekG » 14 listopada 2011, 10:46

W moich szkołach do których chodziłem czyli podstawówka i gimnazjum (jeden budynek) oraz do technikum to wszędzie były naszczęście tylko świetlówki. Wyjątkiem były tylko łazienki gdzie wisiały WOSy z żarówkami. Nie chciałbym chodzić do szkoły w której sale są oświetlone zwykłymi żarówkami - to poprostu żenada!
Wracając do moich szkół to w technikum wiszą belki ze świetlówkami o barwie 6500k, natomiast w podstawówce i gimnazjum kiedyś były też belki lecz w całym budynku kiedy powstawały gimnazja zmieniono oprawy na takie z kloszem chyba Elgo OKW. Wszędzie barwa oczywiście 6500k ;)
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Oświetlenie żarowe sal lekcyjnych w szkołach

Postprzez CDM » 14 listopada 2011, 16:59

:arrow: DarekG, mówię Ci, na pewno by Ci się podobały sale lekcyjne wyposażone w oprawy polskiej produkcji typu OR. Efekt jest znakomity :mrgreen:
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Instytucje publiczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron