Hotel Boryna-Łódź

Oświetlenie urzędów, biur, restauracji, szkół, szpitali, kościołów, fabryk i tp

Hotel Boryna-Łódź

Postprzez CDM » 26 sierpnia 2007, 23:09

ObrazekObrazek Obrazek jpg]Obrazek[/URL]Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
Oto moja fotorelacja z pobytu w hotelu Boryna na przedmieściach Łodzi, w Rąbieniu AB koło Aleksandrowa. Oświetlenie, które tam zobaczyłem, a także wnętrza z nim współgrające przerosły moje najśmielsze oczekiwania, stąd też poruszam ten temat na forum.
a wiec..
Fotka 1 to podświetlenie schodów za pomocą źródeł LED, podejrzewam, że jest to świató całodobowe
2, to główna klatka schodowa w hotelu, czyli gdybyśmy wzrok podnieśli w górę po zaobserwowaniu LEDów z fotki 1. Widać tu żyrandol dosć fajnie zdobiony, alle wisi on w kole, które jest uwidocznione na fotce 4. Koło to jest podkreślone świetlówkami, jest to dopełnienie tego żyrandola. Na fotce 2 widać jeszcze jeden szczegół. Otóż metalowy, okrągły filar, a u jego zwieńczenia przy suficie metalowe koło, w którym są halogeny małej mocy i świecą światłem odbitym od sufitu.
Fotka 3, to sufit na korytarzu, blisko wspomnianego żyrandola, to rozeta z sztyftami halogenowymi, tworząca niezły klimat, jest to jedyne takie miejsce z takim rozwiązaniem w cześci hotelowej
Dalsze fotki, to najróżniejsze kompozycje świetlne, które występują na czterech salach balowych. Bardzo często stosuje się tu kompozycje luster, powiększajacych optycznie pomieszczenie, wzbogaconych i podreślonych oświetleniem. Na fotce 5 widać podcienia, z zakończonym przedziwnie sufitem, podkreślone świetlówkami. Tworzy to niezły efekt, jakby jeszcze większą przestrzeń, świetlowki w gzymsach dodatkowo uwypuklają wszystkie ciekawe bryły, ich kontury i obrysy
Na 6tce widać piękną kompozycję z sztyfcików halogenowych, są ich tam setki..na środku powtarzający się , ale bardzo potrzebny motyw świetł=lówkowy w kole.
Na fotce 9 widać powtórzony z hotelu motyw metalowej obręczy, ktora wysyla światło(ale tym razem ze świetlówek) odbite od sufitu. Co jakiś czas pojawiaja się także oprawy DOWNLIGHT ze świetlowkami PL-C
Fotka 10 to znów niesamowita parada brył geometrycznych, kolorow i rodzajów światla.Oprocz sztyftów i świetloweczek w kolach pojawiają się też zwisy ze świetlowkami kompaktowymi z gwintem, ułożone równomiernie w kilka figur, również dają niezły efekt.Ze sali balowej wchodzimy na moment na zaplecze, na korytarzu przy kuchni jest..równiez kolorowy sufit i nie ma tam byle jakich opraw, są rastry4x18, jak na zaplecze to nawet aż za dużo. Kolejne 5 fotek, to sala nr 3. Na początek scena. Nad sufitem z plexi umieszczono kolorowe, mrugające swiatła, wspomagane różnymi lampami obrotowymi z kolorowym światlem. Dodatkowo zainstalowano w tym suficie świetlówki, z ktorych też się okazjonalnie korzysta.Dalej sufit..Motyw kolowy z umieszczonymi świetlowkami w gzymsie, ale tym razem swietło nie odbija się od gladkiej, bialej powierzchni, tylko od luster. Wkolo oraz na środku tego właśnie kola widac sztyfciki halogenowe, z kole tym, bardziej po zewnętrznej, zastosowano zwykłe oczka żarówkowe R80. W pionowej szczelinie, obok kinkietow są świetlowki, szvczególnie dsaje to efekt, gdy większość innych lamp jest wyłączona. Jeszcze 2 fotki ze sceny..w ścianie zamontowane są tzw luksfery, ale od tyłu są podświetlone , daje to fajny i bardzo kolorowy efekt,zwłaszcza w połączeniu z lampami dyskotekowymi i czerwonymi światełkami wzdłuż stopni podium. Na ostatniej fotce jeszcze rzut oka na salę nr 4, tam też ciekawy efekt kombinacji niesymetrycznego sufitu ze światłem.
Tyle opisu. Dodam, ze fotki moglem porobić dzięki uprzejmosci właściciela obiektu, ktory bardzo się ucieszyl, że o jego hotelu ktoś napisze coś dobrego. no bo jak tu nie chwalić..Specjalnie dla mnie te wszystkie światła byly po kolei załączane, a ja stalem na środku i podziwiałem wyłaniające się ze sufitu i ścian coraz to nowsze efekty. no, do skoro na jednej takiej sali jest ze 40(!) obwodów oświetleniowych, to jakie to daje możliwości sterowaniem całości!! Pozdrawiam
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Hotel Boryna-Łódź

Postprzez neon44 » 26 sierpnia 2007, 23:24

Fajne zdjęcia i jednak dalo się zrobić ogromny rozmiar ;)

Widać że w tych pomieszczeniach montowano oświetlenie zaprojektowane przez profesjonaliste :) :)
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Hotel Boryna-Łódź

Postprzez KaszeL » 27 sierpnia 2007, 00:33

Faktycznie, wygląda to niesamowicie.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8656
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Instytucje publiczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości