Diody LED w Poznań Plaza

Oświetlenie urzędów, biur, restauracji, szkół, szpitali, kościołów, fabryk i tp

Diody LED w Poznań Plaza

Postprzez andrzejlisek » 4 stycznia 2008, 23:37

Przedstawiam zdjęcia zrobione w Poznań Plaza.

Walec pełnił funkcję monitora, który wyświetlał różne obrazy. Na początku myślałem, że jest to jakiś specjalny LCD lub plazma, jednak jak się uszkodziło, to widać, że są to diody na wirniku i urządzenie wykorzystuje bezwładność ludzkiego oka.

Od czasu, jak przestało działać, czasami bywałem w Plazie, nigdy nie zobaczyłem włączonego.

Obrazek

W placu zabaw zobaczyłem kulę działającą na podobnej zasadzie, co walcowy monitor. Jednak kula wyświetlała napis "Plac zabaw", który obracał się w poziomie. Wyglądało to tak, jakby napis był na powierzchni kuli i świecił. Niestety kula tez nie działała, ale za to widać, na jakiej zasadzie działa. Podobnie, jak w monitorze, są wirujące ramiona, na których są zamontowane linijki złożone z diod świecących na czerwono i zielono.

Obrazek

Przy robieniu zdjęć kuli miałem pewną przygodę. Chciałem zrobić 4-5 zdjęć przy różnych ustawieniach telefonu, żeby później na komputerze wybrać najlepsze. Jednak po zrobieniu dwóch zdjęć pracowniczka obsługująca plac zabaw mówiła, że jak ja chcę zrobić zdjęcia, to żeby zapytać się kierownika o zgodę. Miałem dwa, to jednak wybrałem to, na którym lepiej widać kulę.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Diody LED w Poznań Plaza

Postprzez neon44 » 4 stycznia 2008, 23:42

Dzięki za foty. A ochrona pozwoliła Ci zdjęcia robić :?:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Diody LED w Poznań Plaza

Postprzez andrzejlisek » 4 stycznia 2008, 23:48

Nie rozmawiałem z ochroną.
Przy robieniu zdjęć walca nie było żadnych problemów.
Tylko przy robieniu zdjęć kuli było to co opisałem, po czym zrezygnowałem.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48


Powrót do Instytucje publiczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości