Sklepiki osiedlowe

oświetlenie obiektów handlowych jak sklepy, stragany, supermarkety i hipermarkety

Sklepiki osiedlowe

Postprzez Utilizer » 26 września 2010, 15:28

Różne małe sklepiki osiedlowe i na wsiach są pełne klasycznych opraw z klasycznymi rurami.

Na początek mały sklep, oświetlony belkami z rurami T8 Daylight

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Sklepiki osiedlowe

Postprzez DocBrown » 26 września 2010, 15:39

O ile oprawy full klasyczne o tyle w rurach nic klasycznego nie widze :roll:
Zwykłe kije :evil:
DocBrown
 

Re: Sklepiki osiedlowe

Postprzez KaszeL » 26 września 2010, 15:46

To są oprawy przystosowane fabrycznie do T8/36W, więc nie bardzo rozumiem w czym masz problem.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Sklepiki osiedlowe

Postprzez DocBrown » 26 września 2010, 15:51

KaszeL napisał(a):To są oprawy przystosowane fabrycznie do T8/36W, więc nie bardzo rozumiem w czym masz problem.


A chcesz na dowód foto tabliczki znamionowej mojej BN 240 ? :P
Te oprawy produkowano do rur 40W, a to że 36W też dają sie wkręcić i normalnie działają to już inna sprawa. Wyraźnie napisałem, że oprawy klasyczne, ale rury to zwykłe kije w których nie ma nic klasycznego.
DocBrown
 

Re: Sklepiki osiedlowe

Postprzez KaszeL » 26 września 2010, 16:47

Chcesz na dowód zdjęcia stateczników 36W z podobnej oprawy? Mam już powoli dość tego twojego utyskiwania na rury T8. Chcesz używać w domu T12, proszę bardzo - droga wolna. Ale tutaj proszę skończ z naskakiwaniem na ich następców - OK?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Sklepiki osiedlowe

Postprzez DocBrown » 26 września 2010, 16:50

KaszeL napisał(a):Chcesz na dowód zdjęcia stateczników 36W z podobnej oprawy? Mam już powoli dość tego twojego utyskiwania na rury T8. Chcesz używać w domu T12, proszę bardzo - droga wolna. Ale tutaj proszę skończ z naskakiwaniem na ich następców - OK?


Gdzie Ty tu widzisz naskok na te rury ?
Tylko stwierdziłem, że w nich nie ma zupełnie nic klasycznego :P

P.S. A stateczniki nowszych BN mają info o tym że można stosować 36 oraz 40W :)
DocBrown
 

Re: Sklepiki osiedlowe

Postprzez amisiek » 26 września 2010, 17:06

Belka, którą dysponuję (jest zainstalowana u Rodziców w pomieszczeniu gospodarczym), jest opisana jako oprawa do świetlówek T8. Nie ma tam nic wspomniane o T12. Także dyskusja na ten temat jest wg mnie zakończona, ponieważ nie można dziś kupić w Polsce T12 z trójpasmowym lub wielopasmowym luminoforem.

Wykorzystywanie w sklepach świetlówek o Ra rzędu 70 to dziś jest kretynizm oświetleniowy. Dzisiejsze świetlówki T8 /840 lub /865 wykorzystują trójpasmowy luminofor, który jest znacznie skuteczniejszy od rur /765.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Sklepiki osiedlowe

Postprzez mateusz » 26 września 2010, 19:12

Tak, w takich małych sklepach można znalezć wiele ciekawych opraw, mi te T8 nie przeszkadzają chociaż wiadomo, T12 wyglądają lepiej...
No i ten fajny, klasyczny sufit..
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sklepiki osiedlowe

Postprzez andrzejlisek » 30 września 2010, 21:15

DocBrown napisał(a):
KaszeL napisał(a):To są oprawy przystosowane fabrycznie do T8/36W, więc nie bardzo rozumiem w czym masz problem.


A chcesz na dowód foto tabliczki znamionowej mojej BN 240 ? :P
Te oprawy produkowano do rur 40W, a to że 36W też dają sie wkręcić i normalnie działają to już inna sprawa. Wyraźnie napisałem, że oprawy klasyczne, ale rury to zwykłe kije w których nie ma nic klasycznego.


KaszeL napisał(a):Chcesz na dowód zdjęcia stateczników 36W z podobnej oprawy? Mam już powoli dość tego twojego utyskiwania na rury T8. Chcesz używać w domu T12, proszę bardzo - droga wolna. Ale tutaj proszę skończ z naskakiwaniem na ich następców - OK?


Oprawy BN najpierw produkowano do rur T12, a później do rur T8. Do starego BN da się wsadzić T8, ale do nowszej (przynajmniej w wersji 1x36) już się nie da, są krótsze końcówki (oprawki).

Inna sprawa, że lampa o Ra = 70 i mniej nie nadaje się do sklepów, bo towar źle wygląda, a szczególnie w przypadku kwiaciarni.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Sklepiki osiedlowe

Postprzez Utilizer » 30 września 2010, 21:53

amisiek napisał(a):Wykorzystywanie w sklepach świetlówek o Ra rzędu 70 to dziś jest kretynizm oświetleniowy. Dzisiejsze świetlówki T8 /840 lub /865 wykorzystują trójpasmowy luminofor, który jest znacznie skuteczniejszy od rur /765.

To prawda, tylko w większości sklepów i hurtowni w mniejszych miastach nie ma dobrych rur, są tylko 765 czy 840. Jeżeli właściciel ma w dupie wymienić zużyte świetlówki, to co dopiero będzie się przejmował jaka to barwa?

Jak będę miał czas, sfocę jeszcze trochę fajnych opraw w różnych sklepach ;)
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Następna strona

Powrót do Obiekty handlowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości