Nowe oprawy => Auchan, Warszawa, ul. Modlińska

oświetlenie obiektów handlowych jak sklepy, stragany, supermarkety i hipermarkety

Nowe oprawy => Auchan, Warszawa, ul. Modlińska

Postprzez cieszyn » 13 listopada 2011, 22:23

Trudno nie zauważyć tej zmiany. Jest niebo jaśniej :shock:

Wysoko ponad głowami ludzi idą całe rzędy opraw świetlówkowych. Widziałem stan prac, gdy wymieniono na nowe oprawy niemal pół sklepu. Różnica jest kolosalna. Stare oprawy mają szerokie odbłyśniki, rury są grube, natomiast nowe oprawy mają wąskie odbłyśniki i wąskie rury, także bardziej do siebie zbliżone niż w tych starych.

Róznica w oświetleniu jest niebywała, nie dałem rady zrobić zbliżenie na te rury (nawet bym nie próbował, bo głupich rozmów z ochroną mi nie trzeba) więc nie wiem, co tam w nich świeci, ale może ktoś na forum będzie wiedział ?

Zdjęcia z komórki, więc nie najlepszej jakości niestety:

Najpierw stare oprawy
Obrazek

A tu już nowe:
Obrazek
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe oprawy => Auchan, Warszawa, ul. Modlińska

Postprzez Michal » 13 listopada 2011, 22:56

Odpowiednie oświetlenie obiektów handlowych to podstawa,szczególnie w marketach(których osobiście delikatnie mówiac nie lubię).Chodzi głownie oprócz dobrego poziomu natężenia oświetlenia stworzyć przyjazną i komfortową atmosferę jak i odpowiednio wyeksponować towar. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Nowe oprawy => Auchan, Warszawa, ul. Modlińska

Postprzez amisiek » 13 listopada 2011, 23:02

Obstawiam, że wymienili starsze oprawy T8 ze statecznikami elektromagnetycznymi na T5 HE na elektronice. Osiągają maksymalnie 105 lm/W przy świetle o najpopularniejszej barwie 840.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Nowe oprawy => Auchan, Warszawa, ul. Modlińska

Postprzez Michal » 13 listopada 2011, 23:10

amisiek napisał(a):Obstawiam, że wymienili starsze oprawy T8 ze statecznikami elektromagnetycznymi na T5 HE na elektronice. Osiągają maksymalnie 105 lm/W przy świetle o najpopularniejszej barwie 840.

Widziałem nowe systemy linii świetlnych TTX 400 Philipsa do świetlówek TL 5 i świeci to całkiem dobrze ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Nowe oprawy => Auchan, Warszawa, ul. Modlińska

Postprzez cieszyn » 13 listopada 2011, 23:23

Pewnie by trzeba spytać tych co wymieniali, żeby mieć pewność, ale zaręczam, że efekt jest piorunujący. Auchan nie kojarzy się z eksluzywnym marketem, ale po tej wymianie oświetlenia jest naprawdę rewelacyjnie jasno, a oprawy wiszą dość wysoko.
Poza tym oszołom, e, tfu, auchan auchanowi nie równy, ten na Modlińskiej jest najgorszy gdy chodzi o ład porządek i estetykę, widziałem kilka innych, to to jest zupełnie inny świat 8-) :lol:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe oprawy => Auchan, Warszawa, ul. Modlińska

Postprzez amisiek » 13 listopada 2011, 23:29

Michal napisał(a):
amisiek napisał(a):Obstawiam, że wymienili starsze oprawy T8 ze statecznikami elektromagnetycznymi na T5 HE na elektronice. Osiągają maksymalnie 105 lm/W przy świetle o najpopularniejszej barwie 840.

Widziałem nowe systemy linii świetlnych TTX 400 Philipsa do świetlówek TL 5 i świeci to całkiem dobrze ;)

Wierzę, zarówno oni, jak i Osram naprawdę znają sie na świetle. Myślę, że podciągnięcie ilości lm oraz sensowna dystrybucja światła (w T5 to można lepiej osiągnąć, bo mniejsza średnica rury) daje oczekiwany efekt. Michale czy masz gdzieś w praktyce T5 HE by to porównać z T8 pod względem trwałości?

cieszyn napisał(a):[...] po tej wymianie oświetlenia jest naprawdę rewelacyjnie jasno, a oprawy wiszą dość wysoko. [..]

Poprzednie oprawy na T8 miały kiepskie odbłyśniki, więc zmiana rur i nowe oprawy dały pozytywny efekt. To mi się podoba, bo w oszołomie nie było jakoś najlepiej pod tym względem.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Nowe oprawy => Auchan, Warszawa, ul. Modlińska

Postprzez DarekG » 14 listopada 2011, 10:57

Teraz w marketach sporo się widzi różnej maści oświetlenia. Dość często też oświetlenie montowane w marketach jest już na świetlówki T5 ponieważ są mniejsze, a wydajniejsze niż T8. Zauważyłem że na głównych alejkach w marketach gdzie są przeróżne towary zakłada się świetlówki o barwie 840. Na działach z pieczywem barwę 830 lub może i nawet 827. Natomiast w działach kosmetycznych są świetlówki 865 lub mh o również zimnej barwie.
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Nowe oprawy => Auchan, Warszawa, ul. Modlińska

Postprzez Michal » 14 listopada 2011, 13:03

Amisiek :arrow: Co do trwałości TL5 w porównaniu do TL-D ciężko na razie cokolwiek powiedzieć.Dwa lata temu zmodernizowaliśmy oświetlenie w kilku przejściach podziemnych z opraw ze świetlówkami 2x 36W T8 na oprawy na elektronice 2 x 54 W T5.świetlówki nie wysiadają w przeciwieństwie do stateczników Tridonic Atco,których już z kilka padło,dodam,ze oprawy świecą 24 h. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Nowe oprawy => Auchan, Warszawa, ul. Modlińska

Postprzez cieszyn » 22 listopada 2011, 22:44

Dziś byłem w Auchan Modlińska, widzę, że te nowe rury świetlne są naprawdę bardzo ale to bardzo cienkie, ja wiem, że one wiszą wysoko, ale uwzględniając i to muszę dodać, że ich średnica jest bardzo mała, tak na oko, jakieś 1,2 - 2,5 cm, nie wiem, to trudno stwierdzić, ale jak mówię, sprawiają wrażenie super cienkich :o - czy to się zgadza z podanym tu wczesniej prawdopodobnymi typami świetlówek? :roll:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe oprawy => Auchan, Warszawa, ul. Modlińska

Postprzez Whites86 » 23 listopada 2011, 16:58

zwykle T5 nic nadzwyczajnego , zamieszczone wysoko sprawiaja wrazenie super cienkich
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18


Powrót do Obiekty handlowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron