[Warszawa] Uniwersam Grochów

oświetlenie obiektów handlowych jak sklepy, stragany, supermarkety i hipermarkety

Postprzez Farel03 » 22 grudnia 2015, 17:07

@Whites86

I zobaczyć te iskry z prowizorycznych połączeń :P
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [Warszawa] Uniwersam Grochów

Postprzez trojmiejski » 22 grudnia 2015, 17:14

Pełno klasyki w tym supersamie, gdyby było to trochę bardziej zadbane to mogłoby tak zostać nadal na długie lata, lecz niestety ta prowizorka razi.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Warszawa] Uniwersam Grochów

Postprzez Beton » 22 grudnia 2015, 17:18

Utilizer napisał(a):Jak był nowy to wyglądał w miarę fajnie, ale z tego co widzę teraz...


Absolutnie każdy budynek w PL, który urodził się w PRL, przeszedł lata 90 i do teraz nie miał remontu, będzie wyglądał podobnie. Wszystko można zaniedbać i obrzydzić ludziom, a modernistyczną architekturę wybitnie łatwo.

Zrobię małego offtopa i wkleję starą, dobrą wizualizację, jak by wyglądał najnowocześniejszy dworzec w Niemczech, gdyby stał w Polsce, z tym, że szyby są zbyt czyste i grafik powinien to poprawić i dodać pełno zacieków, a szklany dach pomalować farbą olejną :P

Obrazek
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: [Warszawa] Uniwersam Grochów

Postprzez Witeku » 23 grudnia 2015, 02:21

A mi Universamu w tym kształcie nie szkoda. Jest już mocno zużyty, a i nie oferuje też, moim zdaniem, istotnych walorów funkcjonalnych i estetycznych. Niestety, straciliśmy inne znacznie ciekawsze obiekty, jak Supersam, a i niedługo poleci Emilia.
Tak się nie da wygrać konkurencji. Kto i za co miałby to modernizować?

Polecam jeszcze wywiad: http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowar ... yjemy.html
Avatar użytkownika
Witeku
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, 00:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Uniwersam Grochów

Postprzez amisiek » 8 stycznia 2016, 15:20

Żegnamy Uniwersam Grochów\Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Warszawa] Uniwersam Grochów

Postprzez Beton » 8 stycznia 2016, 16:20

Nie wiesz, czy neony jeszcze świecą?
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: [Warszawa] Uniwersam Grochów

Postprzez Utilizer » 8 stycznia 2016, 18:00

Ciekawe czy oprawy ktoś będzie zdejmował, ale pewnie nie i skończą w gruzie razem z rurami :evil:
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: [Warszawa] Uniwersam Grochów

Postprzez amisiek » 8 stycznia 2016, 19:09

Neony się nie świeciły, gdy przechodziłem. Nie wiem co będzie z oprawami. Na razie trwają tam porządki, wynoszenie towaru z SAMu na górze. W Astorii ostatnia kawa i herbata.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Warszawa] Uniwersam Grochów

Postprzez toomm40 » 8 stycznia 2016, 20:01

Utilizer napisał(a):Ciekawe czy oprawy ktoś będzie zdejmował, ale pewnie nie i skończą w gruzie razem z rurami :evil:


ale te oprawy nie wyglądały zbyt okazale bez kloszy ... zaniedbane, brudne, zczerniałe. wiszące chaotycznie oprawki , kable.niektóre uszkodzone . to był typowy relikt przeszłości. a co do rur, to pewno oddadzą do utylizacji, ale to nic dziwnego, bo kto będzie trzymał używane i na wpół wypalone świetlówki ?
poza tym kto by miał i do czego te oprawy trzymać ? dziś się nie montuje już takich opraw-a tym bardziej w takim stanie , dla mnie to normalne, że je wytrzasną
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Odp: Re: [Warszawa] Uniwersam Grochów

Postprzez Farel03 » 8 stycznia 2016, 20:33

toomm40 napisał(a):
Utilizer napisał(a):Ciekawe czy oprawy ktoś będzie zdejmował, ale pewnie nie i skończą w gruzie razem z rurami :evil:


ale te oprawy nie wyglądały zbyt okazale bez kloszy ... zaniedbane, brudne, zczerniałe. wiszące chaotycznie oprawki , kable.niektóre uszkodzone . to był typowy relikt przeszłości. a co do rur, to pewno oddadzą do utylizacji, ale to nic dziwnego, bo kto będzie trzymał używane i na wpół wypalone świetlówki ?
poza tym kto by miał i do czego te oprawy trzymać ? dziś się nie montuje już takich opraw-a tym bardziej w takim stanie , dla mnie to normalne, że je wytrzasną

Mojego BMKsa wyciągnąłem z kontenera z gruzem. Obok niego leżały świetlówki. Gdyby nie fakt , że reszta BMKsów była przywalona , wziąłbym sobie jeszcze wersje 1x40. Wszystko pi... do jednego kontenera z gruzem i wywiozą.
Dodam jeszcze , że w oprawy NIE były odkręcane od sufitu , tylko siłą wyrwane z mocowań.
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Obiekty handlowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości