Teleskopowe Maszty Oświetleniowe

oświetlenie hal sportowych i wszelkich innych obiektów sportowych o charakterze zamkniętym

Teleskopowe Maszty Oświetleniowe

Postprzez cieszyn » 31 maja 2009, 14:10

Produkuje je firma Barbour. Dokładna nazwa: Abacus Raising and Lowering Winch mast. Słowo "winch" znaczy winda !!!! A zatem taki maszt można by podnieść kręcąc korbą! :lol:

Oj Cieszyn, bije Cię po łbie ta korba i to solidnie! Taki maszt najpewniej podnosi się mechanizmem siłowników hydraulicznych, a ty se swoją korbę możesz włożyć, wiesz, gdzie . . . . i nawet zakręcić :lol: :D

A kupuje m.in. taki kraj jak Katar! Np. Al Shamal Stadium - był tam ktoś? Nie?, czemu?

Ale po co komu taki maszt teleskopowy na stadionie? Czyżby stadion był przenośny? Albo może sam maszt? - to rozumiem, mamy kilka stadionów i tylko 4 maszty, więc się je przewozi tam, gdzie będzie mecz :lol:

Al Shamal Stadium, Qatar.jpg
Al Shamal Stadium, Qatar.jpg (6.43 KiB) Przeglądane 7171 razy


Stadium Telescopic mast fully extended to 45m.jpg
Stadium Telescopic mast fully extended to 45m.jpg (5.17 KiB) Przeglądane 7171 razy


Dałem te wątek do Obiektów Sportowych, choć nie wiem, czy taki rozsuwany maszt nie stosuje sie gdzie indziej? np. centra wystawiennicze, targi itp.

A, jeszcze jedna instalacja:

Port of Bilbao

0021cs2c-file002380.jpg
0021cs2c-file002380.jpg (7.72 KiB) Przeglądane 7155 razy


0021cs2a-file002383.jpg
0021cs2a-file002383.jpg (8.25 KiB) Przeglądane 7155 razy
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Teleskopowe Maszty Oświetleniowe

Postprzez DocBrown » 31 maja 2009, 14:38

Jak dla mnie dobre rozwiązanie ułatwiające wymiane lamp.
DocBrown
 

Re: Teleskopowe Maszty Oświetleniowe

Postprzez cieszyn » 31 maja 2009, 14:55

No właśnie, o to mi chodziło, żeby to ktoś powiedział. Maszt jest teleskopowy nie dlatego, żeby można wysoko go wystawić, ale żeby łatwiej i taniej można dokonać napraw i wymian w całym zestawie oświetlającym. Całkiem sprytne rozwiązanie

Ciekawe, czy współczesne zwyżki mogą "wyjechać" z monterem aż na 45 metr w górę?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Teleskopowe Maszty Oświetleniowe

Postprzez andrzejlisek » 31 maja 2009, 16:08

Jeszcze inną zaletą jest to, że w zależności od potrzeb, regulując wysokość można mocno oświetlić niewielki obszar (nizej) lub słabiej oświetlic duży obszar (wyżej).
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Teleskopowe Maszty Oświetleniowe

Postprzez cieszyn » 31 maja 2009, 16:49

No fakt, Andrzeju, nie pomyślałem o tym. Taka funkcjonalność może być bardzo przydatna i energooszczędna :)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Teleskopowe Maszty Oświetleniowe

Postprzez mlyneks » 18 marca 2010, 23:15

Barbour raczej kojarzy mi się z ciuchami. Może to jest jakiś sponsor stadionu.
Ale jeżeli chodzi o te maszty - producentem jest angielski Abacus.
http://www.lighting4sport.com/telescopicmasts.asp

Raczej nie chodzi tu o wymianę lamp. Maszt jak zjedzie na dół dalej ma 30 kilka metrów. Maszty posiadają normalny system bezpieczeństwa (nie wiem dlaczego producenci masztów równiez w Polsce nazywają tak sposób wchodzenia na koronę - drabinka, winda).

Tu raczej chodzi o panoramę miasta.

I tu ciekawostka - takie maszty, właśnie fimy Abacus są projektowane do oświetlenia stadionu Hutnika w Krakowie, który znajduje się niedalego ważny obiektów zabytkowych i takie 4 tyczki będą psuły panoramę. A tak na czas meczu maszty w górę i świecą, po meczu maszty w dół.

Ciekawostka II. Maszty "normalne" firmy Abacus stoją na stadionie Poloni w Warszawie.

Pozdro
mlyneks
 


Powrót do Obiekty sportowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości