Oświetlenie stadionu X lecia

oświetlenie hal sportowych i wszelkich innych obiektów sportowych o charakterze zamkniętym

Re: Oświetlenie stadionu X lecia

Postprzez FOX » 18 listopada 2010, 14:19

Szkoda :(
Może ktoś z forum spróbował by je uratować :)
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Oświetlenie stadionu X lecia

Postprzez cieszyn » 18 listopada 2010, 22:16

A jak niby?

Toż tam by trzeba sterczeć dzień i noc, bo nie wiadomo, kiedy to posprzątają. A nawet jak zaczną likwidować, to uderzą koparką, słup się przewróci, oprawa spadnie i się rozleci, nie wierzę, żeby się komuś chciało je przykładnie demontować.
A nawet gdyby tak się stało, to wysępić je od demonterów nie będzie łatwo, oni mają policzone ile opraw będzie złomowanych, i tyle musza oddać na złom.

Ale najtrudniejsze by było tak trafić z terminem demontażu, żeby tam wtedy pojechać - to w praktyce niewykonalne. Może rozbić tam namiot? :lol: ;) Ale zima idzie , brrrrrrrrrr :twisted:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie stadionu X lecia

Postprzez FOX » 19 listopada 2010, 18:39

Poprosić ludzi z pod pałacu by chwilowo przenieśli się pod dworzec i pilnowali opraw :P
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Oświetlenie stadionu X lecia

Postprzez Paweł » 20 listopada 2010, 23:58

Wraz z nowym rokiem ten teren obecnie należący do Państwowego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Warszawie zostanie przejęty przez Miasto Stołeczne Warszawa - i będzie administrowany przez Zarząd Transportu Miejskiego. PKS Stadion będzie zlikwidowany i urządzony koło dworca Warszawa Wschodnia przy ul. Lubelskiej.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie stadionu X lecia

Postprzez cieszyn » 21 listopada 2010, 00:37

Myślę, że jeśli Forum przetrwa jeszcze choćby jedno pokolenie, to nasi potomkowie, tu, na Forum (przy okazji serdecznie ich z zaświatów pozdrawia cieszyn 8-) ) będą na nas klnąć ile wlezie, żeśmy tych klasyków na X-leciu nie uratowali :cry:

Ale wierzę też, że przetrwają muzea Michała, Doc-a, kolekcja lamp KaszeL`a i inne zbiory czy muzea, których jeszcze nie ma, a które (wierzę w to) powstaną - no i marzy mi się, żeby powstało gdzieś w Polsce oficjalne Muzeum Oświetlenia, które powinno o naszym forum wyraźnie mówić i na nas wskazywać. Pomarzyć, każdemu wolno, , ale teraz wracam na ziemię i idę sprawdzić do nowego wątku, czy ktoś zapalił jakąś nową zaświecajkę :idea:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie stadionu X lecia

Postprzez cieszyn » 15 stycznia 2011, 21:19

Zawsze to chciałem zobaczyć!

Co?

Widok z dźwigu na Stadionie. Operator zrobił niezły film, bo nawet można go obejrzeć w 1080p HD! Udało mi się obejrzeć w tej rozdzieczości - polecam, naprawdę warto!

Filmik dedykuję Michałowi 8-)

http://www.youtube.com/watch?v=HJsUlQn9WRk&NR=1&feature=fvwp

Ale dlaczego go pokazuję? Zobaczycie, że na szczytach każdego bocznego słupa świecą . . . . . nowoczesne OUKSy!!!!! Żartuję, ale tak to wygląda. Jak jechałem obok tramwajem, to tak robiłem zoom w oczach, ale nie dało się tego rozpoznać.
W sumie nie wiem, co to jest za oprawa?

Świeci bardzo mocno, bo jak się patrzy z ulicy, to daje ładnie po oczach.

Ktoś przypuszcza, co to może być >> ? << :roll:
Ostatnio edytowano 15 stycznia 2011, 21:26 przez cieszyn, łącznie edytowano 1 raz
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie stadionu X lecia

Postprzez Michal » 15 stycznia 2011, 21:23

Dzięki Staszku za dedykację.Świetny widok z kabiny Liebherra,konstrukcja również imponująca. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Oświetlenie stadionu X lecia

Postprzez cieszyn » 15 stycznia 2011, 22:04

Tutaj można ujrzeć iglicę stadionu http://www.youtube.com/watch?v=pwCPhRZdGX4

Będzie tak wisiała w powietrzu podtrzymywana przez te liny, ciekawe, jaka będzie jej stabilność - na pewno jest uziemiona

A na górze są chyba 2 lampy z oświetleniem przeszkodowym - czerwonym. musiałem zrobić pauzę w odtwarzaniu i po trochu puszczać film, bo kamera dość szybko "wspina" się do góry po iglicy :lol:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie stadionu X lecia

Postprzez cieszyn » 20 kwietnia 2011, 22:23

Za zrobienie tych zdjęć zabierałem się tak lekko licząc ze 2 lub 3 lata (fe, wstyd cieszyn, wstyd :oops: )

I choć tak długo się nie udawało, to niedawno się udało

Zapraszam do oglądania tego, co cieszyn lubi najbardziej:

Na początek "kultowa" oprawa widoczna z przystanku tramwaju 25 - to ta pochylona od starości. To ona zachęciła mnie do wejścia na teren i sfocenia innych opraw

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie stadionu X lecia

Postprzez DarekG » 21 kwietnia 2011, 11:56

Super te fotki!!! Widać że te klasyki mają już swoje lata ale szkoda że nie długo zostaną z tamtąd usunięte :( Klimat tych opraw na świetlówki jest niepowtarzalny.
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Obiekty sportowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości