Oświetlenie stadionu X lecia

oświetlenie hal sportowych i wszelkich innych obiektów sportowych o charakterze zamkniętym

Re: Oświetlenie stadionu X lecia

Postprzez ousd » 8 kwietnia 2012, 10:11

Może za flaszkę by się udało coś odratować :evil:
ousd
 

Oświetlenie otoczenia Stadionu Narodowego

Postprzez Paweł » 23 maja 2012, 23:30

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie stadionu X lecia

Postprzez trojmiejski » 23 maja 2012, 23:41

Najciekawsze są te wielkie słupy z dwoma trybami działania, szkoda, że nie postawiono takich także przy innych stadionach, choć mniejsze przypominające Tubulusy (choć są na tyle odmienne w szczegółach, że wydają mnie się dziełem innego producenta) pojawiły się przy PGE Arena co przedstawiłem w odpowiednim wątku.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Oświetlenie stadionu X lecia

Postprzez Falcon » 23 maja 2012, 23:46

Piękne zdjęcia :o Teraz to mozna tam kogoś zaprowadzić, ale jak się widziało tą okolicę przed przebudową to można nie uwierzyć, że to to samo miejsce.
Oswietlenie na iście europejskim poziomie :)
Łódź nocą > http://picasaweb.google.com/115537145578215473346/OdzNoca
Avatar użytkownika
Falcon
 
Posty: 1350
Zdjęcia: 598
Dołączył(a): 11 stycznia 2012, 23:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Oświetlenie stadionu X lecia

Postprzez oskard » 6 września 2013, 18:20

Jaki nieczynny złom? Toć te łychi działali, zanim zaczęli budowe stadiona. A nawet jak już budowali, pamiętam że te wzdłuż Zielenieckiej świeciły. Długo nie działały, dopiero jak zrobili pierwszą w historii stadionu modernizacje (ok. 2000 roku), wtedy co pozakładali tu i ówdzie ambasadory i strady, to zadbali o nieczynny ciąg wzdłuż Zielenieckiej. Bo tam nic nie świeciło, jak byłem mały. Zawsze z okna 7 widziałem jak przejeżdżała - ciemnica była. A po tej częściowej modernizacji powymieniali pewnie zepsute łychi, i wzieli powkręcali w te co sie nadawały jeszcze. Wtedy pierwszy raz w moim życiu zobaczyłem ten najdłuższy ciąg łyżek w tym rejonie działający.
A OUSFy działały. Tzn. odłączone były, ale dwa egzemplarze w dobrym stanie, przy zdejmowaniu sprawdzili demonterzy - nawet świetlówki całe były, pewnie nie wszystkie w oprawie, ale śmigali, jak podłączyli do prądu. Dziwna to sprawa - były dobre i nie eksploatowano ich? Na terenie gdzie autobusy kołują, kręcą z jednej jezdni na drugą - przecież o wypadek nie trudno w takim miejscu, że ktoś pod autobus wlizie. A tam ciemnica, nic nie działało, chociaż mogło.
Ale cóż... byli, ale nima, na złomie są już dawno, a dwie ostatnie były w stanie działać jeszcze. Ech :cry: :evil: ...takie życie :|
Cóż, teraz trza zawalczyć o tą przy ul. Utrata, tylko to ostało sie. Nie wiem czy w Warszawie, oprócz zdezelowanego bezkloszowego egzemplarza z Żupniczej są gdzieś jeszcze. OUKSów troche można uświcić, ale OUSFy to gatunek wymarły.
A po starym oświetleniu stadionu został relikt - jeden jedyny wuzeciak z ambasadorem, przy zjeździe na Szczecińskie. Tak jakoś niedaleczko od tej rzeźby, przy wejściu głównym.
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Oświetlenie stadionu X lecia

Postprzez Witeku » 6 września 2013, 21:38

oskard napisał(a):Cóż, teraz trza zawalczyć o tą przy ul. Utrata, tylko to ostało sie.

O, gdzie?
Avatar użytkownika
Witeku
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, 00:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie stadionu X lecia

Postprzez oskard » 6 września 2013, 23:03

Na norc widać coś dziwnego - myślałem że to 10J, ale to jakaś chuda na dwie świetlówki, wewnętrzna jakaś. Ale za to za nią, kolejny słup to OUSF - szeroka jak trzeba ;)
To jest jak wjeżdżasz od Zabranieckiej w Utratę to po prawej stronie za zakrętem w prawo. Przy ogrodzeniu, tyłem do ulicy stoi. Na strit wiu niestety cała zarośnięta - ledwo słup sie złapał. Ale na norcu już widać przynajmniej tą wcześniejszą, chudą. Kiedyś sie przejde tam, cykne, to wrzuce i pokaże :)
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Oświetlenie stadionu X lecia

Postprzez JeD » 17 kwietnia 2014, 14:15

Oświetlenie wokół stadionu Narodowego:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Są też naswietlacze Metalohalogenkowe: :)

Obrazek

Wnętrze wszystko w 830-tkach T5 i T8: :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jest dużo ES-System Cosmo z świetlówkami T-8 to są 840-tki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Najwięcej jest tego:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

panele świetlówkowe: :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Oświetlenie stadionu X lecia

Postprzez slaweklampy » 17 kwietnia 2014, 15:14

Nowoczesny stadion musi mieć nowoczesne oświetlenie. Świetlówki T5 coraz częściej spotyka się w oświetleniu wewnętrznym, chociaż powoli stosuje się także diody LED.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Oświetlenie stadionu X lecia

Postprzez famabud » 18 kwietnia 2014, 13:25

Fajne foty stadionu od kuchni. :)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Obiekty sportowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości