Oświetlenie stadionów piłkarskich

oświetlenie hal sportowych i wszelkich innych obiektów sportowych o charakterze zamkniętym

Re: Oświetlenie stadionów piłkarskich

Postprzez Michal » 18 listopada 2008, 21:36

Łukasz,świetne zdjęcia,nie każdą szkołę stać na tak piękne boisko i oświetlenie oprawami Philips ComfortVision SNF 111 ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Oświetlenie stadionów piłkarskich

Postprzez Luk » 18 listopada 2008, 21:43

Jeszcze tylko wyremontują to większe boisko po lewej stronie (w tym i bieżnię), tam też dodadzą takie same oświetlenie i wtedy będzie git :)
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Oświetlenie stadionów piłkarskich

Postprzez Whites86 » 18 lipca 2009, 19:47

oświetlenie stadionu Zawiszy w Bydgoszczy
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oświetlenie stadionów piłkarskich

Postprzez Luk » 9 listopada 2009, 16:34

Nie jestem pewien, ale skoro w szkole do której chodzę jest monitoring, to na boisku też powinien byc.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Oświetlenie stadionów piłkarskich

Postprzez mlyneks » 15 marca 2010, 15:43

Moog - żarówki są rzeczywiście śmieszne. Reszta śmiesznego w tej dyskusji to forumowicze - po prostu fachowcy ;)

1. Andrzejlisek - tak, kiedyś projektowało się oświetlenie niesymetrycznie. Ponieważ wymogi UEFA/FIFA (no i oczywiście PZPN)mówiły tylko o jednej kamerze głównej z potrzebą 1400lx natężenia pionowego. Mecze oglądasz w większości z jednej kamery. Reszta kamer figurowała jako pomocnicze oraz na przeciwko kamery głównej była rezerwowa - na 1000lx pionowego, w razie awarii głównej.
Dlatego od strony kamery głównej jest na masztach więcej opraw.
2. CDM - Halopak to oprawa na źródło halogenowe, a nie metalohalogenkowe. Jaka jest różnica - powiedzą Ci google.
3. Rtęciówka - czytaj uważnie - tam jest napisane 1600 luxów, a nie lumenów. Czyli w normie.
4. Michal - na halopakach 2000W robi się oświetlenie awaryjne. 40szt wystarczy, żeby zapewnić 25lx natężenia poziomego. Dlatego widzisz, że to nie są halopaki, tylko naświetlacze metalohalogenkowe.
5. Neon44 - lampy ksenonowe to odmiana lamp metalohalogenkowym, gdzie zwiększona jest domieszka xenonu. Tak naprawdę w każdym metalohalogenie jest trochę ksenonu.

Na tym zdjęciu - nie widzę dokładnie mogą być oprawy firmy BMK, Abakus, GE, Disano. Oświetlenie jest zrobione nie więcej niż 10 lat temu i jest, jak na swoje czasy, bardzo profesjonalnie. Z resztą jakby nie było, to by nie odbywały się tam mecze rangi międzynarodowej.

PS.

Michal - za oświetlenie w szkołach płaci miasto a nie szkoła. A comfortvision wcale nie jest drogi - powiem więcej - jest przystępny.

Wiem, bo robię dużo boisk szkolnych i Orlików.
mlyneks
 

Re: Oświetlenie stadionów piłkarskich

Postprzez Whites86 » 15 marca 2010, 16:57

przypominam mlyneks ze niemusisz tutaj wszystkich pouczać , wszystkie punkty jakie wymieniles są doskonale znane dużej wiekszosci z naszych forumowiczów, gdybys przeczytał wszystko od początku bys zauważyl ze np CDMowi chodzilo własnie o żarówki wysokowatowe w naświetlaczach zwanych potocznie halopakami przedstawionymi na zdjęciu ktore umiescił Moog, wystarczy troche poczytać posty a nie odrazu z góry udawać najmądrzejszego,
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oświetlenie stadionów piłkarskich

Postprzez mlyneks » 16 marca 2010, 16:53

Zapraszam do zapoznania się dokładnie z określeniem "halopak". Potem "żarówka", może być nawet wysokowatowa i proszę porównać z "źródło metalohalogenowe".

Z mojej strony wygląda to tak:
Profesjonalna firma z Chorzowa (nazwy nie piszę, bo to moja konkurencja)robi oświetlenie Stadionu Śląskiego. Nieznający się dziennikarz Faktu idzie do dysponenta Stadionu (czyli Miasta Chorzów), zapytać się o owe oświetlenie. Informacji udziela jakaś sekretara, a ten skrupulatnie to umieszcza w artykule.
Wy się śmiejecie z tego artykułu (pisanego przez niefachowców), a ja z was - fachowców ;) - Proste

"Przypominam..." też jest formą pouczania. Czyli ja nie mogę, a ty możesz?
mlyneks
 

Re: Oświetlenie stadionów piłkarskich

Postprzez DocBrown » 16 marca 2010, 17:15

mlyneks napisał(a):Zapraszam do zapoznania się dokładnie z określeniem "halopak". Potem "żarówka", może być nawet wysokowatowa i proszę porównać z "źródło metalohalogenowe".

Z mojej strony wygląda to tak:
Profesjonalna firma z Chorzowa (nazwy nie piszę, bo to moja konkurencja)robi oświetlenie Stadionu Śląskiego. Nieznający się dziennikarz Faktu idzie do dysponenta Stadionu (czyli Miasta Chorzów), zapytać się o owe oświetlenie. Informacji udziela jakaś sekretara, a ten skrupulatnie to umieszcza w artykule.
Wy się śmiejecie z tego artykułu (pisanego przez niefachowców), a ja z was - fachowców ;) - Proste

"Przypominam..." też jest formą pouczania. Czyli ja nie mogę, a ty możesz?


Whites jest moderatorem, tak więc on ma prawo poganiać i pouczać wszystkich tu na tym forum, w przeciwieństwie do Ciebie. Ponadto nikt nie jest tutaj głupi i każdy z nas wie czym jest halopak, oraz czym jest żarówka, problem masz natomiast Ty, bo jak widzę nie dociera do Ciebie to co napisał Whites.
DocBrown
 

Re: Oświetlenie stadionów piłkarskich

Postprzez leon0785 » 16 marca 2010, 17:24

Kolego mlyneks
Od tego są administratorzy i moderatorzy na forum aby strzec porządku upominać i karać jak zachodzi taka potrzeba a ponieważ Whites jest moderatorem ma prawo cię upomnieć a jeżeli zajdzie taka konieczność także ukarać.
Po drugie to wśród osób które ty upomniałeś są także fachowcy, którzy zajmują się oświetleniem zawodowo od wielu lat tak więc znając ich bogatą wiedzę w tej tematyce nie sądze aby opowiadali brednie ;)
A po trzecie jak się gdzieś przybywa w nowe miejsce to nie zaczyna się nowych znajomości od robienia konfliktowej atmosfery i czepiania się ludzi o których się nic nie wie. Tego wymaga kultura osobista ;)
leon0785
 

Re: Oświetlenie stadionów piłkarskich

Postprzez amisiek » 16 marca 2010, 20:06

Moderatorem nie jestem i nie moim zadaniem jest pouczanie kogokolwiek, chciej jednak kolego wiedzieć, że na tym forum są także fachowcy, elektrycy z dużym doświadczeniem, specjaliści od różnorakiego oświetlenia. Jeśli nie wierzysz - poszukaj, to nie boli. Ja to zrobiłem jeszcze zanim zarejestrowałem się na forum i odezwałem tutaj po raz pierwszy i to polecam wszystkim. Nawet największa i najgłębsza wiedza nie pozwala na traktowanie ludzi "z góry".
Wracając do głównego tematu: nie każde boisko ma oświetlenie z takich opraw Philipsa - widziałem szkolne boiska oświetlane tanimi naświetlaczami 400W MH po 170zł/sztuka plus lampa. Nie znaczy to, że takie boisko jest źle oświetlone...
Widziałem zestaw takich tanich opraw, rozmieszczonych w taki sposób, by całe boisko (akurat tam był to zestaw czterech kortów tenisowych) było silnie i równomiernie oświetlone.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Obiekty sportowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron