Żyrandole w czasach PRLu

oświetlenie wnętrz mieszkalnych

Re: Żyrandole w czasach PRLu

Postprzez qba » 15 sierpnia 2022, 00:13

Kaskadowy z kulami (brak jednego zwisu) to prawdopodobnie Aries Poznań lub Polam Gdańsk (Polam Rem).
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8338
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Żyrandole w czasach PRLu

Postprzez qba » 27 grudnia 2022, 05:48

Nie wiedziałem gdzie dać. Popularny w latach 80 żyrandol produkcji S.I. Nowa Huta ( powszechnie występujacy w ośrodkach wczasowych zwłaszcza na południu Polski) oraz kadr z filmu "Życzenie śmierci 3" gdzie widać niemal identyczną amerykańską wersję.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8338
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Żyrandole w czasach PRLu

Postprzez Utilizer » 28 grudnia 2022, 17:58

Podobny
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6574
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Żyrandole w czasach PRLu

Postprzez Luk » 28 grudnia 2022, 19:34

qba napisał(a):Nie wiedziałem gdzie dać. Popularny w latach 80 żyrandol produkcji S.I. Nowa Huta ( powszechnie występujacy w ośrodkach wczasowych zwłaszcza na południu Polski) oraz kadr z filmu "Życzenie śmierci 3" gdzie widać niemal identyczną amerykańską wersję.


Moja babcia miała taki w sypialce, tylko z innymi kloszami.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Żyrandole w czasach PRLu

Postprzez qba » 29 grudnia 2022, 03:49

Luk napisał(a):
qba napisał(a):Nie wiedziałem gdzie dać. Popularny w latach 80 żyrandol produkcji S.I. Nowa Huta ( powszechnie występujacy w ośrodkach wczasowych zwłaszcza na południu Polski) oraz kadr z filmu "Życzenie śmierci 3" gdzie widać niemal identyczną amerykańską wersję.


Moja babcia miała taki w sypialce, tylko z innymi kloszami.

Tak, one z różnymi typami kloszy występowały. Pamiętam ośrodek "Trzy korony" w Krościenku nad Dunajcem, gdzie było zatrzęsienie tych opraw. W wersji na 2,3 i 4 żarówki, a także kinkiety na 1 lub 2. Było tam kilka rodzajów kloszy. Białe prążkowane podlużne, gładkie z wzorem, oraz bursztynowe. W pokoju, w którym mieszkałem był poczwórny żyrandol, ale z wkręconymi tylko dwoma żarówkami, oraz dwa kinkiety na dwie żarówki po obu stronach pokoju. Jeden miał białe klosze drugi bursztynowe. W jednym z kinkietów udało mi się naprawić oprawkę, bo coś nie stykało. Ten model dość długo utrzymał się w produkcji. Początek to lata 70, a chyba jeszcze na początku lat 90 je produkowali już w nieco zmienionej wersji, ale forma ta sama. Zmiany dotyczyły dodania ozdobników w postaci mosiężnych łańcuszków, na których wisiały poszczególne klosze, pojawiła się wersja pięcioramienna, a także z dodatkowym kloszem u dołu.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8338
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Poprzednia strona

Powrót do Mieszkania i domy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron