Ciekawy pomysł na oprawę do pokoju

oświetlenie wnętrz mieszkalnych

Re: Ciekawy pomysł na oprawę do pokoju

Postprzez KaszeL » 22 czerwca 2008, 21:51

andrzejlisek napisał(a):Ciekawe, czy do środka wejdzie lampa wysokoprężna 400W. Wtedy to na pewno oprawa da odpowiednią ilość światła.


Objętościowo na pewno. Ja martwiłbym się raczej ciepłem, które takie lampa wydziela. Świetlówki mogą nie wytrzymać.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Ciekawy pomysł na oprawę do pokoju

Postprzez DocBrown » 14 września 2008, 21:02

A gdyby tak połączyć je w szereg i zasilić wysokim napięciem jak neon :?:
DocBrown
 

Re: Ciekawy pomysł na oprawę do pokoju

Postprzez andrzejlisek » 12 października 2008, 01:24

DocBrown napisał(a):A gdyby tak połączyć je w szereg i zasilić wysokim napięciem jak neon :?:


Jeżeli świetlówki są sprawne, to można spróbować, tylko wydaje mi się, że na jedną świetlówkę musi przypadać minimum 1000-1200V (napięcie zimnego zapłonu).
Potem jeszcze jakieś pierścienie-osłony na końce lampy i jest git.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Ciekawy pomysł na oprawę do pokoju

Postprzez DocBrown » 12 października 2008, 17:43

Z tym napięciem, to się zgadzam, a co do sprawności rur, to często jest tak, że z powodu spalonych lub urwanych skrętek nie odpalają w normalnej oprawie, a na takim trafie mogłyby zaświecić normalnie :)
DocBrown
 

Re: Ciekawy pomysł na oprawę do pokoju

Postprzez Ziom8 » 30 sierpnia 2009, 13:53

Krzysiek napisał(a):Natknąłem się na ciekawy pomysł oświetlenia pokoju a przy okazji sposób na wykorzystanie zużytych świetlówek. Moim zdaniem swietne a co wy sądzicie?
Obrazek
Obrazek


ale super ta oprawa chyba sobie taką kiedyś kupie do pokoju :lol: ale najpierw musze zarobić kupe kasy a potem musze nad takim czymś mysleć
Ziom8
 

Poprzednia strona

Powrót do Mieszkania i domy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości