Oświetlenie biurek

oświetlenie wnętrz mieszkalnych

Re: Marketing producentów oświetlenia

Postprzez bartek380V » 26 października 2010, 19:58

Ja mam nad biukiem 2x TL 8W Osram na wlasnorecznie przerobionym z kompaktowki jednym stateczniku elektronicznym. Rury swieca szeregowo. Oprawa jest takze wykonana przeze mnie z dobranym katem ochony, 65 cm NAD STOLEM , spelnia norme do czytania,
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Oświetlenie biurek

Postprzez qba » 10 listopada 2010, 16:16

Ktoś gdzieś wspominał o oprawie biurkowej na dwie świetlówki miniaturowe, tylko nie moge znaleźć tego postu. Czy to taka prostokątna była i plastikowa? Chyba taką widać w odcinku "Sondy" pt. "Żarówa" Ja widziałem w podobnym kształcie lampkę biurkową Polam Pułtusk, nieco inną niż ta którą mam, z większą komorą, ale była tradycyjnie na dwie świecowe żarówki.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Oświetlenie biurek

Postprzez DarekG » 15 marca 2011, 13:26

Na moim biurku do niedawna była lampka na halogenika ale zamieniłem ją na oprawę na świetlówkę niezintegrowaną 11W o barwie 6500K. Światło może jest zbyt zimne ale jakoś daje rade. Kiedyś może zmienie na barwe 4000K.
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Oświetlenie biurek

Postprzez DarekG » 7 kwietnia 2011, 13:23

Oto oprawa na świetlówkę niezintegrowaną 11W. Oprawa jest firmy Elstar S.A. czy dobra? Jak narazie spisuje się ok ale ma swoje plusy i minusy:
+ świeci dość ładnie i szeroko
+ ma ciepły zapłon
- wykonana ze słabego plastiku
- słaby plastikowy uchwyt trzyma świetlówkę (podginając plastikowy uchwyt trzymający świetlówkę go poprostu połamałem i musiałem wkręcić śrubkę między rurki świetlówki) ;-P Pomysłowe co? Trzyma się świetlówka teraz jak należy, tylko problem że świetlówka Philipsa ma mały odstęp między rurkami i śrubka nie wejdzie xD
- niestety nie ma elektronicznego zapłonu i świetlówka miga przy odpalaniu

W oprawie wymieniłem świetlówke z firmy NO NAME o barwie 6500k na świetlówkę firmy KANLUX (zobaczymy ile podziała) o barwie 4000k bo chciałem trochę cieplejsze światło. Odczucia mam takie że jakby widniej jest przy tych 4000k choć lubie też barwę dzienną.
Oto fotki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A Tu z mniejszą lecz starszą siostrą która leżała na strychu przez kilka lat. Oprawa na świetlówki niezintegrowane 9W o barwie 6500k też firmy NO NAME. Obecnie tej czerwonej oprawy nie używam bo nie mam gdzie. Poczeka sobie na lepsze czasy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Oświetlenie biurek

Postprzez qba » 7 kwietnia 2011, 14:24

Fajne są te oprawy biurkowe na świetlówki PL, chociaż ten niebieski kolor średnio mi się podoba. Już wiele lat temu mi się spodobał ich wygląd, choć mi najbardziej przypadły do gustu te ze stalowym przegubem, jak do lampy kreślarskiej. Może niedługo sobie taką sprawię, bo widziałem niedawno w sklepie ze szrotem. Pierwsze tego typu oprawy ujrzałem ok 1993r, jak oświetlały akwaria z piraniami i żółwiami czerwonolicymi.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Oświetlenie biurek

Postprzez DarekG » 7 kwietnia 2011, 15:02

No mi również podobają się te oprawy na świetlówki i dlatego zdecydowałem się tą oprawe kupić. Wcześniej miałem oprawe na halogenika ale jakoś tak za mną świetlówki bardziej chodzą więc halogen poszedł do schowka a na biurko zagościła właśnie ta oprawa ;)
Na opakowanieu są wymienione różne wersje kolorystyczne: czarna, srebrna, szara komputerowa oraz przedstawiona niebieska. Mi też ten niebieski się średnio podoba i wolałbym srebrną ale przy zakupie niestety nie miałem wyboru. :(
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Oświetlenie biurek

Postprzez mirror » 7 kwietnia 2011, 15:14

Ta bordową co masz, ja mam zieloną.
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Oświetlenie biurek

Postprzez moog » 3 kwietnia 2012, 22:42

Dzisiaj przysłali mi taką NRD-owską lampkę na biurko, na jedną świetlówkę 20W:
Obrazek
Nie wierzcie elektrykom !!!
Avatar użytkownika
moog
 
Posty: 1920
Zdjęcia: 300
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 21:28
Lokalizacja: 100lica

Re: Oświetlenie biurek

Postprzez matit1 » 3 kwietnia 2012, 22:45

T12?
Avatar użytkownika
matit1
 
Posty: 3128
Zdjęcia: 1394
Dołączył(a): 13 października 2008, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Re: Oświetlenie biurek

Postprzez moog » 3 kwietnia 2012, 22:46

Tak.
Nie wierzcie elektrykom !!!
Avatar użytkownika
moog
 
Posty: 1920
Zdjęcia: 300
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 21:28
Lokalizacja: 100lica

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mieszkania i domy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron