MH w kuchni/pokoju

oświetlenie wnętrz mieszkalnych

Re: MH w kuchni/pokoju

Postprzez litak1 » 7 marca 2012, 22:51

Ta oprawa to Italux Terni MD0118F-1 kupiłem ją lecz okazało się że puszka przysufitowa nie pomieści statecznika i musiałem ją zrobić na nowo troszke większą .
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: MH w kuchni/pokoju

Postprzez KaszeL » 8 marca 2012, 00:24

No to odwaliłeś kawał dobrej roboty. Masz może jakieś bliższe fotki w trakcie robienia tych puszek?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: MH w kuchni/pokoju

Postprzez litak1 » 8 marca 2012, 19:10

Niestety nie mam, nie miałem możliwości zfotografowania tych czynności ponieważ wzbudził bym niemałą sensację :D gdybym zaczął robić zdjęcia kawałkowi metalu na warsztacie w którym jest dość dużo pracowników. Jest to poprostu kawałek nierdzewnej rury fi 170mm i wysokości 35mm zadeklowany i zaspawany z jednej strony, następnie wyszlifowany i wypolerowany tutaj pomoc kolegi spawacza była nieodzowna.
Tak samo zrobiłem moje "klosze " do lamp nad barek o których wcześniej już mówiłem oraz oprawki mojej najlepszej lampki zainstalowanej w mieszkaniu czyli półtorametrowego neona prostego który służy jako oświetlenie wieczorno -imprezowe u mnie w salonie :D ;) :P
Tutaj fotki tych lampek
Obrazek
Obrazek
Tutaj jest moja najcenniejsza i najfajniejsza lampa zamontowana w mieszkaniu
Obrazek
Obrazek
pracująca wygląda tak
Obrazek
to klasyczna rura przezroczysta z neonem jako gazem wyładowczym :P ;)
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: MH w kuchni/pokoju

Postprzez amisiek » 8 marca 2012, 20:14

Rewelacja! Masz świetne pomysły i jeszcze lepsze zaplecze. Moje konstrukcje przy tym to totalna prowizorka...
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: MH w kuchni/pokoju

Postprzez matit1 » 8 marca 2012, 20:33

Piękny ten neon, chociaż wg. mnie była by barwa biała.
Avatar użytkownika
matit1
 
Posty: 3128
Zdjęcia: 1394
Dołączył(a): 13 października 2008, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Re: MH w kuchni/pokoju

Postprzez litak1 » 10 marca 2012, 10:45

matit1 napisał(a):Piękny ten neon, chociaż wg. mnie była by barwa biała.

Bardzo bym chciał neon z barwą białą ale koniecznie przezroczysty ponieważ najładniejszym dla mnie efektem jest widok wyładowania w gazie. Jak wiemy przez luminofor nic nie widać. Podobno rurka z kryptonem ma kolor biały wyładowania ale jest bardzo ciężko dostępna.
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: MH w kuchni/pokoju

Postprzez amisiek » 10 marca 2012, 10:51

Porozmawiaj z KaszeLem, on posiada neony, których używa do podświetlenia kolekcji lamp. Spodziewaj się jednak niedużej ilości światła z takiego neonu, byłaby to raczej tylko ozdoba. Co innego MH w takich oprawach, jak zrobiłeś - nie tylko ozdoba ale porządne oświetlenie.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: MH w kuchni/pokoju

Postprzez litak1 » 10 marca 2012, 10:51

amisiek napisał(a):Rewelacja! Masz świetne pomysły i jeszcze lepsze zaplecze. Moje konstrukcje przy tym to totalna prowizorka...

Ciesze się że się podoba, a z tą swoją samooceną to daj spokój. Każdy robi sobie tak jak umie i jak mu pozwala na to jego zaplecze. Nie masz takich narzędzi więc robisz to inaczej najważniejsza jest chęć i zamiłowanie ;)
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: MH w kuchni/pokoju

Postprzez Michal » 10 marca 2012, 13:43

litak1 napisał(a):
matit1 napisał(a):Piękny ten neon, chociaż wg. mnie była by barwa biała.

Bardzo bym chciał neon z barwą białą ale koniecznie przezroczysty ponieważ najładniejszym dla mnie efektem jest widok wyładowania w gazie. Jak wiemy przez luminofor nic nie widać. Podobno rurka z kryptonem ma kolor biały wyładowania ale jest bardzo ciężko dostępna.

Możesz zastosować rurę z czystym argonem,jest dostępny bez problemu ,ale świeci dosyć słabo w przezroczystym szkle( blado-niebieski kolor).Argon stosuje sie najczęściej do rur z luminoforem ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: MH w kuchni/pokoju

Postprzez neon44 » 11 marca 2012, 23:37

itak1 profesjonalna przeróbka. MH w kuchni rewelka, a neon można z karniszem pomylić :mrgreen:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Poprzednia strona

Powrót do Mieszkania i domy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości