zużycie energii elektrycznej

oświetlenie wnętrz mieszkalnych

Re: zużycie energii elektrycznej

Postprzez MRP200 » 13 stycznia 2012, 23:05

No właśnie. Ja z 7 lat temu miałem rachunek za prąd ponad 600 zł. To najwyższy rachunek jaki pamiętam. I kto z domowników tyle "wyświecił". Przeciętnie to jest na poziomie 300-400 zł.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: zużycie energii elektrycznej

Postprzez bartek380V » 14 stycznia 2012, 12:54

Rachunek moich rodzicow to okolo 120 -140zl . Po tym jak obsadzilem caly dom zarowkami energo. to pozwolilem soie uzytkowac w pokoju HCI TS 70 W dobrowolnie i bez ograniczen. Oczywiscie trzeba dodac ze rachunek wzrasta odpowiednio o 20 -30 procent ze wzgledu na skracajacy sie dzien (pora zimowa) . Niestety czasy mamy nielatwe ,kazdy oszczedza ,paliwo drogie i jak tu zyc dosadnie :( Jesli sprawy sie nie zmienia A NAPEWNO SIE NIE ZMIENIA to na jednego emeryta ZA KILKA LAT lat bedzie pracowac 2 osoby i to do 70 roku zycia :!: kto dozyje emerytury ?
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: zużycie energii elektrycznej

Postprzez KaszeL » 14 stycznia 2012, 13:28

A podobno w UK żyje się tak dostatnio, prąd tani, w ogóle elektrycy znają się na rzeczy, cud, miód malina - nic tylko pomagać rodzicom w Polsce dosyłając kaskę :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8656
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: zużycie energii elektrycznej

Postprzez amisiek » 14 stycznia 2012, 13:34

bartek380V napisał(a):Jesli sprawy sie nie zmienia A NAPEWNO SIE NIE ZMIENIA to na jednego emeryta ZA KILKA LAT lat bedzie pracowac 2 osoby i to do 70 roku zycia :!: kto dozyje emerytury ?

Przypominam o tym, że na Forum nie dyskutujemy na tematy związane z polityką!
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: zużycie energii elektrycznej

Postprzez qba » 14 stycznia 2012, 16:38

Mój dziadek pracował w elektrowni Turów na kierowniczym stanowisku i płacił za prąd połowę tego co nie zatrudnieni w energetyce. Tak samo babcia przez wiele lat po śmierci dziadka płaciła 50%. Dopiero niedawno zmieniło się to i teraz płaci normalnie, tylko raz czy 2 razy w roku otrzymuje ekwiwalent pieniężny. Pracownicy PKP też mają duże zniżki. Kolega pracuje w PKP i za bilet z Kołobrzegu do Krakowa zapłacił 90gr.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8339
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: zużycie energii elektrycznej

Postprzez amisiek » 14 stycznia 2012, 21:20

Mój Tata też pracował w zakładach z branży energetycznej. Obecnie płaci normalnie, wybrał opcję dwustrefową, ma licznik elektroniczny, który podobno potrafi pokazać także moc bierną. Ciekawe ;)
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: zużycie energii elektrycznej

Postprzez DarekG » 23 stycznia 2012, 10:39

Mój tata kiedyś też pracował w enargetyce i również miał duże zniżki na energię elektryczną, a nawet "po znajomości" np. zainstalował OBS wraz z linką oświetleniową na słupie przed domem moich dziadków by mieli widno przed bramą na drodze. :D Było to gdzieś w latach 60-tych, teraz na całej długości wiszą tam Ledy na co drugim słupie i OBSik wisi nadal choć już nieczynny ;)
A wracając do rachunków u mnie wychodzi tak rachunek średnio za 350zł na 2 miesiące. W domu głównie działają sporo 2 telewizory (LCD i zwykły), chłodziarko zamrażarka (nowa klasa A++), a z oświetlenia to kilka kompaktów, świetlowek liniowych i jeden PL-S 11W który świeci bardzo długo. No i jeszcze jest kilka zwykłych żarówek które są w miejscach gdzie wchodzi się na krótko. Oświetlenie na dworzu to 3 halopaki po 150W każdy więc chyba za prąd nie płacimy tak dużo :D
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: zużycie energii elektrycznej

Postprzez bartek380V » 23 stycznia 2012, 19:29

KaszeL napisał(a):A podobno w UK żyje się tak dostatnio, prąd tani, w ogóle elektrycy znają się na rzeczy, cud, miód malina - nic tylko pomagać rodzicom w Polsce dosyłając kaskę :)

Kolejny kontrowersyjny temat rzeka . Zycie emigranta to juz inna sprawa na pewne sprawy trzeba sobie zapracowac . Rzeczywiscie w UK zyje sie dostatnio ale tylko tym ktorzy ciezko pracuja straja sie ciagle doksztalcac ,nie patrza w tyl i stale (mimo duzej konkrencji) ryzykuja i nie boja sie porazek. Rodzice zyja w PL i jakos nie widze zeby bylo im latwo. Jestem juz w branzy kilka dobrych latek,znakomicie znam sie na wycenach i znam obowiazujace przepisy budowlane i prawne w tutejszym kraju. Jesli ktos tylko chce to ma szanse. JA TAKA SZANSE DOSTALEM i nie zaluje. Doksztalcilem sie i mam co chcialem i przykro to mowic ale w PL nigdy bym tego nie mial :twisted: Checia i praca ludzie sie bogaca. Mimo recesji i ciezkich tutaj czasow ja nie narzekam. To trzeba poprostu przezyc na wlasnej skorze Panowie.
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Poprzednia strona

Powrót do Mieszkania i domy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości