Oświetlenie piwnic w budynkach wielorodzinnych

oświetlenie wnętrz mieszkalnych

Re: Oświetlenie piwnic w budynkach wielorodzinnych

Postprzez Beton » 22 lutego 2016, 17:23

qba napisał(a):Prawde mówiąc jednak klosze na korytarzu piwnicznym to nie taka częsta sprawa. U mojej babci w bloku poginęły bardzo szybko, nie mówiąc już o żarówkach, a znikały nawet 15tki i 25tki, że nie opłacało się tam nic wkręcać. W końcu w jednym z korytarzyków ktoś całkiem zdemontował WOSa, a w budynku był domofon i wejście z klatki do piwnicy zamykane na klucz, którego kopię mieli tylko lokatorzy.


Dlatego np. w Puławach poradzono sobie z tym ordynarnie ochlapując świeże WOSy razem z kloszami i żarówkami zieloną farbą olejną. :mrgreen:
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Oświetlenie piwnic w budynkach wielorodzinnych

Postprzez Whites86 » 22 lutego 2016, 17:46

Beton napisał(a):
qba napisał(a):Prawde mówiąc jednak klosze na korytarzu piwnicznym to nie taka częsta sprawa. U mojej babci w bloku poginęły bardzo szybko, nie mówiąc już o żarówkach, a znikały nawet 15tki i 25tki, że nie opłacało się tam nic wkręcać. W końcu w jednym z korytarzyków ktoś całkiem zdemontował WOSa, a w budynku był domofon i wejście z klatki do piwnicy zamykane na klucz, którego kopię mieli tylko lokatorzy.


Dlatego np. w Puławach poradzono sobie z tym ordynarnie ochlapując świeże WOSy razem z kloszami i żarówkami zieloną farbą olejną. :mrgreen:

u mnie w jednym korytarzu ktoś też sobie poradził w naprawdę bardzo oryginalny sposób.... taki że chyba nikt z nas by na to nie wpadł....

naszczał do klosza i wkręcił spowrotem...
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oświetlenie piwnic w budynkach wielorodzinnych

Postprzez Elektroservice » 22 lutego 2016, 18:05

Ja się jeszcze nie spotkałem z tym aby było nie zamykane :)
Mało tego, w odnodze korytarza w którym mam piwnicę wkręciłem LEDówkę w miejsce 15W czy tam 25W (już nie pamiętam dokładnie ale któraś z tych) żarówki i od 2 tygodni nikt jej nie ruszył :D Choć to może dlatego, że bardzo mocno dokręciłem klosz w kanałówce :twisted:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Oświetlenie piwnic w budynkach wielorodzinnych

Postprzez Whites86 » 22 lutego 2016, 18:29

Elektroservice napisał(a):Ja się jeszcze nie spotkałem z tym aby było nie zamykane :)
Mało tego, w odnodze korytarza w którym mam piwnicę wkręciłem LEDówkę w miejsce 15W czy tam 25W (już nie pamiętam dokładnie ale któraś z tych) żarówki i od 2 tygodni nikt jej nie ruszył :D Choć to może dlatego, że bardzo mocno dokręciłem klosz w kanałówce :twisted:

zapraszam do mnie na osiedle, co 2-ga nie jest zamykana wcale
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oświetlenie piwnic w budynkach wielorodzinnych

Postprzez famabud » 22 lutego 2016, 19:39

Whites86 napisał(a):
Beton napisał(a):
qba napisał(a):Prawde mówiąc jednak klosze na korytarzu piwnicznym to nie taka częsta sprawa. U mojej babci w bloku poginęły bardzo szybko, nie mówiąc już o żarówkach, a znikały nawet 15tki i 25tki, że nie opłacało się tam nic wkręcać. W końcu w jednym z korytarzyków ktoś całkiem zdemontował WOSa, a w budynku był domofon i wejście z klatki do piwnicy zamykane na klucz, którego kopię mieli tylko lokatorzy.


Dlatego np. w Puławach poradzono sobie z tym ordynarnie ochlapując świeże WOSy razem z kloszami i żarówkami zieloną farbą olejną. :mrgreen:

u mnie w jednym korytarzu ktoś też sobie poradził w naprawdę bardzo oryginalny sposób.... taki że chyba nikt z nas by na to nie wpadł....

naszczał do klosza i wkręcił spowrotem...

Była nawet fotka. ;)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Oświetlenie piwnic w budynkach wielorodzinnych

Postprzez Luk » 22 lutego 2016, 20:05

Whites86 napisał(a):
Elektroservice napisał(a):Nic nadzwyczajnego, w każdym bloku wejście do piwnicy jest zamykane na klucz :roll:

nie w kazdym ;)


U mnie w bloku piwnice też są zamykane na klucz, ale to też zależy od sąsiadów, czy zechce im się zamknąć drzwi wejściowe do piwnic, czy też nie.
No i jak do tego dojdzie awaria drzwi wejściowych do całej klatki, to już wtedy złodzieje z zewnątrz mają swobodny dostęp :|
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Oświetlenie piwnic w budynkach wielorodzinnych

Postprzez Whites86 » 22 lutego 2016, 20:30

Luk napisał(a):
Whites86 napisał(a):
Elektroservice napisał(a):Nic nadzwyczajnego, w każdym bloku wejście do piwnicy jest zamykane na klucz :roll:

nie w kazdym ;)


U mnie w bloku piwnice też są zamykane na klucz, ale to też zależy od sąsiadów, czy zechce im się zamknąć drzwi wejściowe do piwnic, czy też nie.
No i jak do tego dojdzie awaria drzwi wejściowych do całej klatki, to już wtedy złodzieje z zewnątrz mają swobodny dostęp :|

tylko że z zewnątrz bardzo rzadko kiedy się ktoś włamuje ;) zazwyczaj włam dokonuje ktoś kto Cie zna, lub najbliższy sąsiad który regularnie obserwuje co takiego masz w piwnicy, jak często do niej zaglądasz itp. itd. ;) (wiem coś o tym) u mnie w boku wiele razy dokonywano włamów i to tylko do pojedynczych piwnic, za każdym razem włamywacze wiedzieli gdzie i czego szukają
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oświetlenie piwnic w budynkach wielorodzinnych

Postprzez Elektroservice » 23 lutego 2016, 00:00

U mnie niestety jest taka jedna osoba która notorycznie albo w ogóle nie zaklucza drzwi do piwnicy albo zaklucza na raz a wtedy zamek ledwie trzyma :evil:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Oświetlenie piwnic w budynkach wielorodzinnych

Postprzez trojmiejski » 29 sierpnia 2016, 15:03

Ostatnio w pewnym budynku w Gdyni zamontowano w szafie wyłącznik odłączający zasilanie na kilkadziesiąt sekund w przypadku nadmiernego poboru prądu, żeby zapobiec kradzieży prądu z piwnicy. Kretynizm polega na tym, że ustawiony jest tak, że wystarczy włączyć w piwnicy 3 żarówki i już zasilanie jest odłączane.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Postprzez Farel03 » 29 sierpnia 2016, 15:39

@trojmiejski

Wystarczy zmienić żarówki na kilku watowe LEDy i po problemie .
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mieszkania i domy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości