Oświetlenie piwnic w budynkach wielorodzinnych

oświetlenie wnętrz mieszkalnych

Oświetlenie piwnic w budynkach wielorodzinnych

Postprzez mateusz » 26 marca 2012, 13:55

Witam
Przedstawiam zdjęcia z zakończonego niedawno remontu piwnic w bloku mojej babci. Jest to wieżowiec z lat 70-tych a piwnice przed modernizacją wyglądały podobnie jak ta, którą przedstawiał tu kiedyś Whites ;) Przerobiono też instalację elektryczną - zdemontowano wszystkie przełączniki na korytarzach, a także WOSY stanowiące większość tego oświetlenia. Przełączniki zastąpiły okrągłe czujniki ruchu a oprawy - kanałowe LENY (niestety są to chyba najtańsze kanałówki jakie są dostępne na rynku. Wykonano również nową instalację do oświetlenia komórek lokatorskich - z przewodów 3 * 1,5mm montując przy tym w każdej komórce oprawę kanałową oraz przełącznik do światła na zewnątrz komórki. Przewody ułożono pod tynkiem.

Nowa oprawa na korytarzu wraz z czujnikiem ruchu - w oddali widać puszkę, którą założyli w miejscu, gdzie szedł na dół przewód do łącznika.

Obrazek

Oprawa w komórce :

Obrazek

I łącznik od niej :

Obrazek


Korytarz c.d. :

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Oświetlenie piwnic w budynkach wielorodzinnych

Postprzez qba » 26 marca 2012, 18:17

U mojej babci też są włączniki do komórek na zewnątrz. I tak było chyba od początku, kiedy ten blok wybudowali. (wczesne lata 60)
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Oświetlenie piwnic w budynkach wielorodzinnych

Postprzez DarekG » 27 marca 2012, 10:09

Szkoda że u mojej mamy w bloku piwnica tak nie wygląda, a blok jest z połowy lat 70-tych. Tutaj co pokazałeś piwnica wygląda teraz ładnie, a i instalacja jest oki. Natomiast u mojej mamy w piwnicy też są co prawda kanałówki Lena Lighting, ale instalacja i włączniki już takie super nie są. Pozatym u mamy w bloku to co jest czasem męczące to brak oświetlenia w komórkach - oświetlenie jest tylko na korytarzach. O czujkach ruchu to już nie wspomne. :)
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Oświetlenie piwnic w budynkach wielorodzinnych

Postprzez Whites86 » 31 marca 2012, 15:18

tak zadbanej piwnicy jeszcze nigdy niewidzialem, sciany otynkowane, nowe stalowe drzwi, nie no bajka
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oświetlenie piwnic w budynkach wielorodzinnych

Postprzez mateusz » 31 marca 2012, 16:13

I gres na posadzce ;) Ale remont zakończył się jakiś miesiąc temu więc zdąży pewnie się zniszczyć. Niemniej różnica jest kolosalna..
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Oświetlenie piwnic w budynkach wielorodzinnych

Postprzez amisiek » 31 marca 2012, 18:04

A ta piwnica u Adama? ;) To dopiero kontrast.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Oświetlenie piwnic w budynkach wielorodzinnych

Postprzez lgboguszewski » 1 kwietnia 2012, 01:50

Rozumie nowe drzwi i instalacje, ale na kiego "...........wała" gres w piwnicy i czujki ruchu też idiotyzm-wchodzisz do piwnicy, idziesz korytażem i nagle za tobą ciemno (beznadzieja)
lgboguszewski
 
Posty: 605
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 21 maja 2009, 15:16

Re: Oświetlenie piwnic w budynkach wielorodzinnych

Postprzez Whites86 » 1 kwietnia 2012, 07:04

lgboguszewski napisał(a):Rozumie nowe drzwi i instalacje, ale na kiego "...........wała" gres w piwnicy i czujki ruchu też idiotyzm-wchodzisz do piwnicy, idziesz korytażem i nagle za tobą ciemno (beznadzieja)

kafelki w piwnicy to akurat dobry pomysl, mozna zachowac czystosc, czego nie da sie powiedziec o betonowej podlodze... ale czujki ruchu to faktycznie kretynizm :roll: , w dodatku wiecznie wszedzie wala te zarowki 25W przez co w tych piwnicach jest ciemno jak w dupie, w tym przypadku jest okno to pol biedy, w mojej piwnicy nie ma zadnych okien i panuje totalna ciemnica jak sie zgasi swiatlo, u mnie 60W sa niezbyt wystarczajace, na swoim korytarzu piwnicznym mam 200W i dopiero przy niej mozna stwierdzic ze jest w miare widno
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oświetlenie piwnic w budynkach wielorodzinnych

Postprzez lgboguszewski » 1 kwietnia 2012, 07:28

U mnie też wszędzi wsadzają 25w, ja przy swojej komórce mam 60w., jak sie da mocniejszą, to dozorca wymienia na 25w.
lgboguszewski
 
Posty: 605
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 21 maja 2009, 15:16

Re: Oświetlenie piwnic w budynkach wielorodzinnych

Postprzez Whites86 » 1 kwietnia 2012, 07:32

lgboguszewski napisał(a):U mnie też wszędzi wsadzają 25w, ja przy swojej komórce mam 60w., jak sie da mocniejszą, to dozorca wymienia na 25w.

u mnie nie ma dozorcy ;) jest totalna samowolka
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Następna strona

Powrót do Mieszkania i domy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 2 gości